کد خبر: ۸۰۶۸۸
۱۳۶ بازدید
۴ دیدگاه

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه:

باید جلوی ربوده شدن بازار شب عید از تولیدکنندگان داخلی توسط قاچاقچیان گرفته شود

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه دستگاه های اجرایی باید قاطعانه در مقابل قاچاق کالا بایستند، گفت: با توجه به اینکه قاچاقچیان از ترفندهای مختلفی برای قاچاق کالا استفاده می کنند، آنچه که می تواند جلوی این پدیده مخرب را در جامعه بگیرد قدرت بازدارندگی قوانین است که علاوه بر رفع خلأهای قانونی و به روز رسانی آن باید میزان مجازات ها هم متناسب با جرم باشد.
 محمدرضا مشایخی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با اشاره به اینکه روزهای پایانی سال فرصت را برای سودجویان و قاچاقچیان برای بهره مندی از بازار شب عید فراهم می کند، افزود: شدت نظارت و برخوردهای قانونی باید در این ایام مضاعف شده، این فرصت از آنان گرفته شود چرا که چشم امید تولید کنندگان بومی و داخلی، برخورداری از بازار شب عید بوده و نباید این حق توسط سودجویان ربوده شود.
 وی قاچاق سوخت را یکی از معضلات شهرستان میانه خوانده، توزیع سوخت به روش الکترونیکی را روشی مناسب برای جلوگیری از آن عنوان نموده افزود: این طرح در برخی استان‌ها مانند کردستان اجرا و نتیجه مثبتی به همراه داشته که زمینه اجرای آن در شهرستان میانه نیز فراهم شده و به زودی شاهد توزیع سوخت به روش الکترونیکی در این شهرستان خواهیم بود.
معاون فرماندار با اشاره به اینکه کنترل مبادی ورود و خروج شهرستان روشی مهم برای جلوگیری از قاچاق کالا به شمار می رود، بر تکمیل و راه اندازی ایستگاه ایست و بازرسی آزادراه پیامبر اعظم(ص) تاکید کرده، افزود: متاسفانه بیشترین میزان قاچاق کالا از این مسیر صورت می‌پذیرد که اهمیت تسریع در راه‌اندازی این ایستگاه را بالا می‌برد.
وی در پایان از تشدید نظارت‌ها و بازدیدها از اصناف و کسبه با همکاری دستگاه‌های مربوطه در زمینه کشف و جلوگیری از فروش اجناس قاچاق در جهت حمایت از تولیدات داخلی در سطح شهرستان میانه خبر داد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز