کد خبر: ۸۰۷۵۱
۳۰۴ بازدید
۳ دیدگاه

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه:

برنامه بومی محلی داغچیلار بایرامی، نمود فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی است

 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه  با اشاره به فرارسیدن جمعه آخر سال و برپایی برنامه بومی-محلی داغچیلار بایرامی، گفت: این برنامه علاوه بر اینکه ورزش کوهنوردی را ترویج می دهد، نمود فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی است که در قالب یک حرکت زیبای فرهنگی اجتماعی به نمایش در می آید.

محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی جشنواره داغچیلار بایرامی با ابراز خرسندی از برپایی این برنامه خودجوش و مردمی در شهرستان میانه، اضافه کرد: چنین برنامه هایی نشان از نشاط و پویایی آحاد جامعه است که باید مغتنم شمرده شده، از آن برای تقویت ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی بهره برده، آن را با اجرای برنامه های مختلف غنی تر کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در ادامه با تاکید بر اینکه برپایی چنین جشنواره های مهمی همه ساله نیازمند پشتیبانی و هماهنگی از سوی دستگاهها و نهادهای شهرستان است، از آمادگی دستگاههای شهرستان از جمله امدادی، انتظامی و خدماتی در این زمینه خبر داده، افزود: برنامه داغچیلار بایرامی هرقدر غنی تر و پربارتر برپا شود، می توان آن را در سطح کشور مطرح کرد که امکان و زمینه ثبت ملی کردن این حرکت ارزشمند اجتماعی مانند بسیاری از برنامه های دیگر شهرهای کشور فراهم می شود.

مشایخی با اشاره به اهمیت حفاظت محیط زیست در حیات انسان و دیگر موجودات، از عموم مردم خواست تا این موضوع را جدی گرفته و ضمن بهره مندی از طراوت طبیعت، در حفاظت آن همت مضاعف به خرج دهند تا همواره بتوان بعنوان یک منطقه گردشگری از آن بهره برده شود. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۲/۱۹ ۱۶:۲۵

ما آنقدر چیزها برای ثبت ملی شدن داریم که نگو

۹۶/۱۲/۱۹ ۱۴:۱۹

امیدوارم ساماندهی خوبی بشود. هم از نظر جای پارکینگ. از نظر کنترل ترافیکی. از نظر رعایت شئونات اسلامی. از هر نظر الگو باشیم.

اخبار روز