کد خبر: ۸۱۳۴۷
۱۴۵ بازدید
۲ دیدگاه

فرماندار میانه :

نصب کنتور آب برای روستاهای دارای شبکه آبرسانی از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از بحران آب است

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه نصب کنتور برای روستاهای دارای آب شرب می تواند از مهمترین راهکارها برای جلوگیری از بحران آب باشد از مدیر آب و فاضلاب روستایی خواست تا طبق اولویت روستاها و بخش های شهرستان را تحت پوشش ببرد.

 حمید شکری در نشستی با مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان با بیان اینکه تنها 108 روستا تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارد این امر را سبب ایجاد مشکل در مدیریت آب روستاها خوانده افزود: بخشداران و امور آب و فاضلاب روستایی باید اهالی را برای تحت پوشش درآمدن توجیه کرده و ترغیب و تشویق کنند.

وی اضافه کرد: در زمینه آب شرب میانه یکی از شهرهایی است که با مشکل روبروست اما خوشبختانه با سرمایه گذاری خوبی که در حوزه آب شرب شهر داشتیم از جمله انتقال آب از سد گرمی چای و راه اندازی تصفیه خانه آب به روش کریستالی با 450 لیتر در ثانیه تا پایان سال جاری و نیز با اتمام انتقال آب از سد گرمی چای شاهد رفع مشکل در حوزه آب شهرستان خواهیم بود.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی استان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش بارش 20 درصدی در استان گفت: در حوزه روان آبها و سد ها شاهد کاهش هستیم زیرا امسال بارش برف نداشتیم .

صمدنژاد به اتمام مجتمع کرامه و آونلیق و ضرورت تکمیل نواقصات موجود از جمله معارض بالسین و ایورق خبر اشاره نموده گفت: تکمیل مجتمع یالقوزآغاج نیز باعث حل مشکل آب در بسیاری از روستاها شده، و نیز در صدد تکمیل مجتمع اوچ تپه هستیم که 24 روستا از شهرستان میانه را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه تحت پوشش قرار دادن روستا مشکل نیست اما استاندارد سازی کنتور و اولویت قرار دادن روستاهای بزرگ از مهمترین مسائل به شمار می رود افزود: مردم باید از خرید انشعابی که برای دولت هزینه 100 میلیون ریالی را در بر دارد استقبال کنند.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی در پایان گفت: تا زمانیکه در روستاها کنتور نصب نشود در مدیریت آب دچار مشکل خواهیم بود زیرا هدررفت آب را شاهد خواهیم بود، همچنین تحت پوشش قرار نگرفتن این روستاها از نظر بهداشتی نیز مشکلاتی از جمله شیوع بیماریهای اپیدمی را ایجاد خواهد کرد.  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز