کد خبر: ۸۲۰۶۰
۲۸۱ بازدید
۴ دیدگاه

سرپرست فرمانداری میانه:

حفاظت از منابع آب و پیشگیری از آلودگی آن از کارهای اولویت دار است

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه بر استفاده از ظرفیت کارگروهها و کمیسیونها در راستای اهداف مشترک و رفع مشکلات ویژه از جمله در حوزه آب تاکید کرده گفت: حفاظت از منابع آب و پیشگیری از آلودگی این منابع از مهمترین دغدغه هاست.
محمد رضا مشایخی در جلسه کارگروه امور آب شهرستان میانه با بیان اینکه حفاظت و صیانت از اراضی و منابع نیازمند اقداماتی از سوی دستگاهها و کارگروههای ذیربط با پشتیبانی قضایی است اضافه کرد: نصب کنتورهای هوشمند، کنترل برداشتها و اصلاح الگوی کشت برای ساماندهی برداشت آب از سفره های زیرزمینی و چاهها از مهمترین راهکارها می باشد.
وی با تقدیر از اقدامات اخیر انجام شده برای حفاظت از اراضی بستر و منابع آب شهرستان خواستار استمرار عملیاتی کردن مصوبات شده گفت: باید به تقویت منابع آب شهرستان تلاش مضاعف نماییم.
مشایخی در ادامه پیشگیری از تهدید آلودگی احتمالی از طریق مراکز درمانی را جزو برنامه های مدیریت شبکه بهداشت و درمان میانه عنوان کرده افزود باید در این زمینه دستگاههای متولی بهداشت ودرمان شهرستان اقدام اساسی وعاجل را انجام داده و تمام عوامل تهدید کننده منابع آب باید کنترل شود.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه در پایان سلامت و امنیت را از مهمترین مطالب مردم عنوان نموده گفت: احقاق حقوق عامه مردم از جمله وظایف مهم مسئولین است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۲۲ ۰۹:۰۵

بسمه تعالی

با سلام و احترام

بنده با همکارانم در مورد جلوگیری از تبخیر سطحی آب های ساکن مانند آب سدها و افزایش کیفیت آن طرحی داریم که دارای مزایای زیر است:

۱- جلوگیری از کاهش سطح آب سدها به خصوص در فصل تابستان

۲- افزایش کیفیت آب با حذف آلاینده ها

۳- دوستدار محیط زیست

۴- جذب گردشگر

۵- محصول جانبی آن قابل استفاده برای غذای دام و طیور

کیست که ما را یاری کند تا پایلوت طرح را در فصل تابستان روی سد آیدوغموش اجرا کنیم؟!

و من ا... توفیق

۹۷/۲/۲۱ ۱۳:۱۵

با سلام و تشکر از جناب آقای دکتر مشایخی سرپرست محترم فرمانداری ویژه شهرستان میانه که پیگیر حل مشکلات شهرستان میانه هستند.

متاسفانه یکی از مهمترین و اصلی ترین مشکلات آلودگی آبهای رودخانه ها و آبهای سطحی در شهرستان میانه پساب گشتارگاه شهرداری شهر میانه است. با وجود نامه نگاری های انجام شده توسط کشاورزان منطقه به دفتر ریاست جمهوری، محیط زیست،فرمانداری ویژه و شورای اسلامی شهر میانه متاسفانه تا این لحظه اقدامات لازم جهت حل این مشکل نشده است.

پساب گشتارگاه شهرداری شهر میانه با ریخته شدن به کانال های آب کشاورزان منطقه قیزل تیره باعث آلودگی آب و با آبیاری زمین های کشاورزی با این آب باعث مشکلات زیاد بهداشتی برای مصرف کنندگان محصولات کشاورزی می باشد.

ضمنادر مورد آلودگی آبهای رودخانه ها و آبهای سطحی در شهرستان میانه به غیر از پساب گشتارگاه و بیمارستان ها در شهر میانه مشکل بزرگتر نیز وجود دارد که خود بزرگترین فاجعه زیست محیطی در شهرستان میانه می باشد.

اخبار روز