کد خبر: ۸۲۱۶۴
۱۶۷ بازدید
۰ دیدگاه

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از سنددارشدن 80 درصد موقوفات استان خبرداد

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی از سنددارشدن 80 درصد از موقوفات در سطح استان خبر داده گفت: در اخذ سند برای موقوفات جزو برترینها در کشور هستیم.

حجت الاسلام علی مصائبی در آیین تودیع و معارفه رییس جدید اداره اوقاف شهرستان میانه گفت: برنامه ریزی اداره کل اوقاف بر سنددارشدن 100 درصدی موقوفات استان تا سال 1400 است و امیدواریم در رسیدن به این هدف شاهد تعامل و همراهی ارگانها و نهادها از جمله اداره ثبت اسناد برای اخذ سند باشیم.

وی کاهش تعدی و تجاوز به موقوفات، کاهش اختلافات و صدور سند جعلی و کاهش معارض را از مزایای اخذ سند و تثبیت موقوفه عنوان نموده گفت: در بحث اخذ سند شهرستان میانه نسبت به سایر شهرستانها عقب مانده و علت آن نیز عدم استقرار اداره اوقاف و امور خیریه در گذشته بود اما این مشکل رفع شده و با کمک و همکاری رییس جدید این اداره و حمایت و همراهی مدیران سایر دستگاهها و نهادها شاهد رفع مشکل موقوفات در شهرستان میانه خواهیم بود.

حجت الاسلام مصائبی با اظهار خرسندی از اینکه در شهرستان میانه نسبت به سایر شهرستانها شاهد زمین خواری و موقوفه خواری چشمگیری نبودیم و تعدی و تجاوز به موقوفات بسیار اندک بوده این امر را نشان از تدین مردم شهرستان عنوان نموده افزود: امیدواریم با احیای موقوفات در شهرستان از جمله دربخشها با همکاری بخشداران و دهیاران بتوانیم موقفات شهرستان به جایگاه اصلی خود برسانیم.

وی رساندن امامزادگان به قطب فرهنگی را شعار امسال اوقاف و امور خیریه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری خوانده گفت: در بحث بقاع نیز با شهرستان همکاری لازم را بعمل خواهیم آورد زیرا بقاع متبرکه بعنوان مراکز مذهبی که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و با توجه به اعتقادات شیعه می تواند باعث حضور توریستهای مذهبی گردد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: به جهت ویژه بودن شهرستان و ادای دین تلاش مسئولین استانی و شهرستانی رفع مشکل اوقاف شهرستان در اسرع وقت می باشد که لازم است مسئولین شهرستان، دستگاه قضایی و اداره ثبت اسناد و املاک  ما را در این امر یاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه موقوفات بحث شرعی و قانونی داشته گفت: اداره اوقاف و امور خیریه وظیفه عمل به نیت واقف، احیای موقوفات با اثر تبلیغی، رسیدگی به امامزادگان و بقاع متبرکه و مباحث و امور مساجد و غیره را بر عهده دارد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز