کد خبر: ۸۲۷۴۴
۱۸۵ بازدید
۰ دیدگاه

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری میانه از پیش بینی برداشت ۱۱۲ هزار تن گندم در سطح شهرستان خبرداد

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه  با بیان اینکه امسال بر اساس بررسی‌ها پیش‌بینی می‌شود ۱۱۲ هزار تن محصول از گندم‌ زارهای این شهرستان برداشت شود گفت: امسال برنامه‌ریزی برای خرید 85 هزار تن از گندم مازاد کشاورزان شهرستان انجام شده است.

مهدی مشایخی در جلسه کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم بیان کرد: خوشبختانه امسال شاهد افزایش تولید و کیفیت این محصول استراتژیک درشهرستان هستیم.

وی در ادامه از جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی شهرستان خواست تا برای گشایش حساب در بانک از سوی گندم کاران اطلاع رسانی لازم را انجام دهند تا در پرداختها دچار مشکل نشویم.

مشایخی همچنین با اشاره به اینکه امسال به دلیل مشکلات اقتصادی و تامین مالی افزایش خرید نداریم، قیمت پایه برای خرید هر کیلو گندم را 1300 تومان با افت 4 مفید و 2 غیر مفید عنوان نموده گفت: این قیمت نسبت به سال گذشته ثابت مانده است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه به وجود 8 مرکز خرید گندم درسطح شهرستان اشاره کرده گفت: آدرس مراکز خرید در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.

مشایخی با بیان اینکه ظرفیت سیلوها و مراکز خرید شهرستان 74 هزار تن می باشد بر ضرورت راه اندازی سیلوی پارسیان در شهرستان تاکید کرده گفت: باید با اتخاذ تدابیر درست و برنامه ریزی های لازم موجبات رضایت کشاورزان را فراهم آوریم.

وی در پایان بر نقش تعاون روستایی و اداره غله در خرید گندم و ارائه آمار دقیق اشاره کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم افزایش بهره‌ وری در هر مرحله از تولید گندم به عنوان محصول استراتژیک تصریح کرد: در این راستا همانند سال‌های گذشته موضوع مهم کاهش ریزش گندم در هنگام برداشت می باشد که با نظارت دقیق بر روند فعالیت کمباین‌ها در مزارع گندم میسعی در به حداقل رساندن میزان ریزش داریم.

جلال رحیم زاده  با اشاره به سطح زیر کشت گندم درشهرستان میانه  به میزان 83 هزار و 288 هکتار دیم و یکهزار و 35 هکتار آبی و در مجموع 84 هزار و 323 هکتار گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده ها در سال جاری، سامانه پهنه بندی کشاورزان راه اندازی و به کشاورزان اطلاع رسانی شده که در این کار 8 مرکز خدماتی جهاد و 30 کارشناس نقش بسزایی داشته اند.

وی در ادامه گفت: تا به حال 87 هزار هکتار ثبت مزارع  و ثبت 10 هزار کشاورز در سایت انجام و میزان کاشت و برداشت آنها ثبت شده است.

رحیم زاده میزان ثبت نام شده ها در سایت را 99 درصد عنوان کرده و از یک درصد باقیمانده از کشاورزان خواست تا در اسرع وقت با مراجعه به مراکز مربوطه به ثبت نام اقدام نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میانه در پایان از سمپاشی و مبارزه با آفات در مزارع گندم به میزان 2 هزار هکتار در سن گندم و 300 هکتار زنگ گندم خبر داد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز