کد خبر: ۸۲۷۷۳
۲۱۴ بازدید
۴ دیدگاه

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه میانه از آغاز مجدد طرح پارکبان در این شهر خبر داد

 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه از آغاز مجدد طرح پارکبان از ابتدای تیرماه امسال در این شهر خبر داد.

مهدی مشایخی در جلسه کمیته فرعی شورای ترافیک، با تاکید بر لزوم ساماندهی وضعیت تردد و توقف خودروهای سطح شهر، هدف از اجرای این طرح را کمک به گشایش گره های ترافیکی و تسهیل در روند عبور و مرور در سطح شهر عنوان کرده، افزود: طرح پارکبان قبلا در میانه اجرا شده بود که به دلیل ایرادات و مشکلات فنی دستگاهها که باعث بروز برخی نارسایی ها در اجرای طرح گردیده بود، متوقف شد.

وی با بیان اینکه نواقص دستگاهها در طرح جدید بطور کامل رفع گردیده و در مسیرهای مصوب در شورای ترافیک شهرستان میانه به اجرا در خواهد آمد، گفت: در طرح جدید، تهیه کارت پارک برای رانندگان با سهولت انجام خواهد گرفت که دستورالعمل و جزئیات اجرای آن از طریق درج اطلاعیه در میادین اصلی و همچنین فضای مجازی اطلاع رسانی خواهد شد.

مشایخی ادامه داد: در روزهای اولیه آغاز اجرای طرح، هیچ جریمه ای اعمال نخواهد شد اما از 15 تیرماه، تخلف و توقف های غیرمجاز مشمول جریمه خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۳/۲۳ ۱۰:۳۴

باتشکر از زحمات مسئولین شهر از معاونت محترم فرماندار خواهشمندیم به ریاست محترم راهور تاکید فرمایند در مورد راکبان موتور سیکلتهای شهر هم اقدام جدی داشته باشند که باایجاد مشکلاتی چون دست کاری دراگزوزموتورکه باعث ایجاد صدای ناهنجار وآزاردهنده میشوند-تصادف وبلافاصله فرار ازصحنه -استفاده از بوقهای غیر استاندارد باصداهای بسیار بلند-تردددر معابر پیاده رو با سرعت بالا وخلاف جهت مسیرخیابان-ایجاد مزاحمت به خودروهایی که راننده انها خانم میباشد-سوار شدن 3یا4 نفره به موتوروحرکات نمایشی در خیابانهای شلوغ شهر مثل تک چرخ زدن واز همه مهمتر که اکثرا زیر 18سال وفاقد گواهینامه میباشند- وصدها مشکلات دیگری که این نوع تخلفات به پلیس راهور مرتبط است برخوردی داشته باشند.

۹۷/۳/۲۲ ۱۵:۲۴

شهرداری شهر میانه در سالهای گذشته چندین بار اقدام به نصب پارکومتر در خیابان های شهر نموده که بعد از مدتی اقدام به جمع آوری این پارکومترها نموده است. سوالاتی که در این مورد در ذهن هر شهروندی مطرح است:

1- تا الان برای اجرا شدن این طرح در شهر میانه چقدر هزینه شده است؟

2- آیا این پارکومترها مثل پارکومترهای قبل بعد از مدتی جمع آوری خواهندشد؟

3- درآمد پارکومترهای سالهای گذشته در کجا هزینه شده است؟

4- آیا مشکل ترافیک شهر میانه با نصب پارکو مترها حل خواهدشد؟

5- آیا اجرای طرح پارکبان در شهر میانه مطابق مواد آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده 15 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی است؟

از شورای اسلامی شهر،شهردار و مسئولان و مدیران شهر میانه خواهشمندیم جهت شفاف سازی و آگاهی شهروندان به سوالات مطرح شده پاسخ دهند. هر چند مثل سوالات قبل بدون جواب خواد ماند.

البته در مطلب دیگر شرایط اجرای طرح پارکبان در شهرها توسط شهرداری ها را خواهیم پرداخت.

اخبار روز