کد خبر: ۸۲۷۷۴
۱۴۹ بازدید
۰ دیدگاه

سرپرست فرمانداری ویژه میانه:

نه به مواد مخدر نیازمند انسداد همه جانبه مبادی، فرهنگ سازی و عزم همگانی است

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه " نه به مواد مخدر" باید در جامعه نهادینه شود گفت: نه به مواد مخدر نیازمند فرهنگ سازی و عزم همگانی بوده و باید تمام مبادی ورودی به دام اعتیاد بسته شود.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان میانه با تاکید بر اینکه آگاه سازی از آسیب های مواد مخدر باید در قالب مهارتهای زندگی انجام شود افزود: به جای اینکه برای پس از وقوع رخداد راهکار ارائه دهیم باید به فکر چاره اندیشی برای پیشگیری و انسداد مبادی ورودی به دام اعتیاد باشیم.

سرپرست فرمانداری و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان میانه در ادامه با بیان اینکه اپیدمی مواد محدود به سنین خاصی نمی شود گفت: در کنار برنامه های آموزشی و فرهنگی از برخی امور از جمله آسیب های اجتماعی چالش برانگیز همچون مواد مخدر غفلت شده که در این خصوص نیاز است نحوه رویکرد ما تغییر یابد.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی مکان هایی که می تواند مامن معتادان باشد افزود: این  مکانها باعث ورود مجدد پاک شدگان از مواد است که نیاز است بهزیستی، شهرداری، شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی برای مقابله، درمان و پیشگیری به طور جد وارد عمل شده و هر گونه زمینه را برای بازگشت دوباره، آلودگی جدید و ادامه آلودگی را از بین ببرند.

مشایخی با بیان اینکه در شهر میانه شیلتر( پناهگاهی ) برای آقایان وجود دارد، ایجاد پناهگاهی برای بانوان را از ضروریات خوانده افزود: در میان مدت باید گرم خانه ای ایجاد شده و در آینده نزدیک، نیز پناهگاه بانوان را راه اندازی کنیم زیرا شیلتر سبب جلوگیری از انتشار آلودگی و مسائل بهداشتی و همچنین در راستای ایجاد امنیت اجتماعی است.

سرپرست فرمانداری میانه اضافه کرد: باید از طریق تریبون ها از جمله خطبه های نماز جمعه زنگ خطر مواد مخدر را  جدی تر به گوش جامعه برسانیم و با اجرای برنامه های مختلف در جهت آگاه سازی از آسیبهای مواد مخدر قدم برداریم.

مشایخی برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی، نه گفتن به مواد و برپایی نمایشگاههای جانبی در این همایشها را از برنامه هایی خواند که می تواند در آگاه سازی ، اطلاع رسانی و حساس سازی برای پیشگیری موثر باشد اما صرفا نباید به این برنامه ها بسنده کرد زیرا شدت و هجمه های موجود نگران کننده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز