کد خبر: ۸۳۹۷۶
۱۸۴ بازدید
۴ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

خبرنگاران به اشاعه تاب آوری اجتماعی مردم بپردازند

فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: در جهت مقابله با یاس و ناامیدی که توسط دشمنان و معاندین نظام القا می شود، خبرنگاران باید به موضوع اجتماعی تاب آوری مردم بپردازند.

محمدرضا مشایخی در جمع خبرنگاران شهرستان میانه به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی که روز خبرنگار نامگذاری شده با تبریک این روز به تمامی تلاشگران عرصه اطلاع رسانی و آگاه سازی در جامعه افزود: خبرنگاران نماینده افکار عمومی و روابط عمومی ها بازوی توانمند دستگاه ها و نهاد ها و ادارات هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری شغلی خطیر بوده و نتیجه عملکرد و خروجی زحمات نظام و حاکمیت را که مطالبه بر حق مردم است انعکاس می دهند گفت: رویکرد و اهداف آتی حوزه خبرنگاری با توجه به وضع حاضر که تحت الشعاع مسائل خارجی و نقشه های شوم معاندین نظام است باید متفاوت از گذشته باشد زیرا یکی از مقابله کنندگان در برابر یاس و ناامیدی القا شده به مردم به بهانه مسائل اقتصادی خبرنگاران هستند.

مشایخی بر ضرورت روشنگری و مقایسه دوران قبل از انقلاب و عملکرد دولتها از صفر تا صد و اینکه از کجا به کجا رسیده ایم توسط خبرنگاران تاکید کرد.

فرماندار ویژه میانه اضافه کرد: آنچه مورد هدف دشمن است آینده سازان کشور را ناامید کنند که در این خصوص باید به تقویت باورها و ارزشها و انتقال آن به نسلهای بعد پرداخت.

مشایخی نسخه اصلی و شفابخش کشور و ایمن سازی جوانان و نوجوانان در برابر القائات را در حفظ وحدت رویه و روحیه توام با همدلی و یکپارچگی در بین قوا و مسئولین کشور عنوان نموده افزود: خبرنگاران باید در جهت تقویت و افزایش این امر در بین عموم بپردازند.

وی بر ضرورت منصفانه بودن نقدها تاکید کرده گفت: نقد و انتقاد از مسئولین باید با زبان گویا و با داشتن اطلاعات کافی به صورت منصفانه انجام شود زیرا بازخورد مردم به مثبت یا منفی بودن نقدها بستگی دارد.

وی خروجی صحیح و درست را بر پایه اشرافیت اطلاعاتی در تمامی حوزه ها عنوان نموده گفت: روحیه نقد پذیری و انعطاف را نیز باید افزایش داد تا سبب رشد و بالندگی در جامعه شود.

مشایخی در ادامه از روابط عمومی ادارات و نهادهای شهرستان خواست تا همکاری و ارتباط با خبرنگاران را در اولویت امور خود قرار دهند تا اطلاع رسانی و شفاف سازی از عملکرد این ادارات به درستی انجام شود.

وی همچنین از بازسازی و راه اندازی مجدد دفتر خبری صدا و سیما در شهرستان خبر داده افزود: امسال شاهد راه اندازی خانه مطبوعات در راستای استفاده تخصصی اصحاب رسانه و قلم شهرستان خواهیم بود.

در پایان فرماندار ویژه شهرستان میانه با اهدای لوح و هدایایی از خبرنگاران شهرستان تجلیل نمود.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۵/۱۷ ۲۰:۲۵

 

با سلام و تشکر از زحمات جناب آقای دکتر مشایخی

اخبار روز