کد خبر: ۸۴۶۱۹
۲۳۹ بازدید
۱ دیدگاه

امام جمعه زنجان در یادواره شهدای منطقه اوچ تپه:

امام خمینی(ره) در جنگ تحمیلی به مردم، " ما می توانیم" را آموخت

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: جنگ، ویرانی، نا به سامانی اقتصادی، تلفات انسانی، متلاشی شدن کانون خانواده ها را در پی دارد و ذاتا دارای عوارض بسیار است و این سوال در ذهن جوانان امروزی جنگ را ندیده پیش می آید که چرا با وجود اینهمه عوارض، جنگ به وقوع پیوست.

آیت الله خاتمی در مراسم یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی شهرستان میانه، با بیان اینکه علت پذیرش جنگ تحمیلی را اتمام باج دادن ناشی از سلطنت های یک مملکت شاه زده عنوان کرده، افزود: در مقابل حمله دشمنان یا باید با ضعف و اقرار به ذلت، به صدام  و اجنبی ها خوشامد می گفتیم و یا می جنگیدیم تا بنابر تاکید قرآن و درس کربلا، با تمام قدرت، عزت و شرف از میهنمان دفاع می کردیم چراکه هرکز آیندگان، ذلت و خاری را از ما قبول نمی کردند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی متعلق به هیچ گروه و صنف خاصی نیست و همه ملت ایران صاحب این انقلابند و این را با اهدای 220 هزار شهید از اقشار مختلف ثابت کردند، گفت: جنگ با همه ویرانی هایی که به دنبال داشت، به ایران هویت و عظمت بخشید و امام در این جنگ به مردم، " ما می توانیم" را آموخت.

امام جمعه زنجان با اشاره به خودکفایی کشور در ساخت انواع تجهیزات دفاعی، گفت: اکنون که دلاورمندان ایران اسلامی در مرکز تحقیقات به آزمایش موفق موشکی انجام می دهند باید جوانان و نسل جدید بدانند که قبل از انقلاب، حتی الفبای ساخت تجهیزات نظامی مثل موشک را هم نمی دانستیم و هر ساله در مقابل دید دشمنان، انواع سلاح های نوین را ساخته و رونمایی می کنیم درحالیکه اسلحه ای پیش پا افتاده را از بیرون وارد می کردیم.

آیت اللله خاتمی با اشاره به اینکه 40 سال است که ملت ایران پنجه در پنجه آمریکا به حرکت خود ادامه می دهد، افزود: دشمنان اگر می دانستند با آغاز جنگ نظامی علیه ایران پیروز خواهند شد، ساعتی دریغ نمی کردند و خصم خود را با شبیخون فرهنگی و اقتصادی، رسانه های دروغ پرداز و ایجاد جنگ روانی و تبلیغات برای خالی کردن دل مردم بروز می دهند.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال ایجاد چندصدایی و اختلاف افکنی است و اگر به دور از جناح بندی ها، مطیع ولایت و رهبر معظم انقلاب باشیم و یکصدایی از ملت به گوش دشمنان برسد، آنان را ناکام خواهند ماند.

گفتنی است منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه دارای 58 شهید بزرگوار است  که این یادواره به مرکزیت روستای پورسوخلو، زادگاه مرحوم آیت الله احمدی میانجی برگزار شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز