کد خبر: ۸۴۶۲۰
۳۲۲ بازدید
۰ دیدگاه

یادواره شهدای اوچ تپه شرقی بخش مرکزی برگزار شد/مشروح سخنرانی فرماندار میانه در این مراسم

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه تمامی برنامه هایی که در امنیت عمومی داخل کشور برگزار می شود به برکت خون شهداست، گفت: همواره باید به زنده نگهداشتن یاد شهدا پرداخت و برپایی چنین یادواره هایی، نیاز و تلنگری برای خودمان است چراکه شهدا بی نیاز از آنچه در این دنیاست هستند.

محمدرضا مشایخی در مراسم یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه با اشاره به دهه محرم و عزاداری های حسینی، گفت: شهدا راه امام حسین(ع) را پیمودند و خون شهدای انقلاب اسلامی، در امتداد خون پاک شهدای کربلا بوده است.

وی به سالروز ارتحال آیت الله احمدی میانجی اشاره کرده، یاد آن عالم وارسته را گرامی داشته، گفت: به راستی که آن عالم جلیل القدر، فقیه اخلاقی، عالم وارسته و پارسا و با فضیلت؛ علم را با عمل، تقوا را با جهاد، فقاهت را با تبلیغ دین و برجستگی در دانش را با فروتنی خویش در هم عجین کرده و در میدان دین و معنویت حضور یافت.

مشایخی ادامه داد: ایشان آزمون شهادت فرزند را در کنار دیگر سختی ها تجربه کرده و به صبر خویش افزودند و باید چنین شخصیتی که افتخار جهان تشیع و اسلام است را الگوی خویش در مسیر زندگی قرار دهیم.

فرماندار میانه در ادامه به بیان توضیحاتی در خصوص مسائل روستاهای منطقه اوچ تپه پرداخت.

مشایخی به موضوع محور میانه-هشترود اشاره کرده، گفت: حداقل 6 کیلومتر از این محور برای مردم و ما به عنوان مسئول قابل قبول نیست که در همین راستا آخرین اقدامی که انجام دادیم، پیگیری و حضور معاون وزیر راه در میانه بود که وضعیت نامناسب آن را تایید کرده، قول مساعد برای تخصیص اعتبار دادند و مقرر شد تا اوایل سال آتی، این مسیر ساماندهی اساسی شود.

وی در خصوص راههای روستایی گفت: رسیدگی به راههای روستایی براساس شاخص جمعیتی است ولی اعتباراتی با عنوان روستاهای فاقد دهیاری از سوی دولت درنظر گرفته شده که امسال توانستیم به وسیله آن راههای روستایی  20 روستا به طول 2 الی 4 کیلومتر را با مشارکت مردم احداث نماییم.

وی ادامه داد: از 1185 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان، 650 کیلومتر آسفالت شده که مابقی آنها غالبا احداثی می باشند و بدین منظور مسیرهای روستاها را بر اساس اولویت بندی در کمیته برنامه ریزی برای احداث مدنظر قرار داده ایم.

فرماندار ویژه میانه به موضوع گازرسانی روستایی در منطقه اوچ تپه اشاره کرده، گفت: کل روستاهای منطقه اوچ تپه غربی مربوط به بخش ترکمانچای از نعمت گاز بهره مند شده و کل بخش از این نعمت برخوردار هستند و 11 روستای اوچ تپه شرقی بخش مرکزی نیز در حال گازرسانی است که با تلاش مسئولین شرکت گاز، تا پایان امسال عملیات گازرسانی به اتمام می رسد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در ادامه به موضوع آب شرب این منطقه اشاره کرده، گفت: سه روستای شهرستان میانه که آب شرب آنها از هشترود تامین می شد، مستقل شده و اکنون آب تمامی روستاها از خود شهرستان میانه تامین می شود و در صدد رفع مشکلات دیگر روستاها در حوزه آب شرب هستیم.

پوشش کم تلفن همراه، موضوع دیگری بود که مشایخی به آن پرداخته، گفت: در منطقه اوچ تپه غربی، از 9 روستا، تعداد 8 روستا برخوردار و در اوچ تپه شرقی از 10 روستا، 6 روستا فاقد آنتن دهی است که در همین راستا کارشناسانی موضوع را بررسی کرده اند و ما مصرانه پیگیر حل آن هستیم. 

وی همچنین از در حال انتخاب پیمانکار بودن طرح هادی دو روستای قمقان و پورسوخلو خبر داده، گفت: رفع مشکلات روستایی جزو برنامه های اولویت دار دولت و به تبع آن شهرستان است و دولت برای تثبیت جمعیت روستایی اعتبارات بالایی را تخصیص داده که صرف کارهای مشارکتی و عمرانی می شوند.

گفتنی است منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه دارای 58 شهید بزرگوار است  که این یادواره به مرکزیت روستای پورسوخلو، زادگاه مرحوم آیت الله احمدی میانجی برگزار شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز