کد خبر: ۸۵۰۲۲
۲۲۱ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

اشرافیت اطلاعاتی و آگاه سازی از مهمترین اقدامات در امر پیشگیری اجتماعی و انتظامی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: اشرافیت اطلاعاتی و آگاه سازی مردم از سوی نیروی انتظامی سبب همراهی آنها با این نیرو در جهت کمک به پیشگیری اجتماعی و انتظامی است. 

محمدرضا مشایخی در مراسم صبحگاه نیروی انتظامی صبح امروز یکشنبه در سومین روز از هفته نیروی انتظامی با تبریک این هفته و تقدیر از زحمات شبانه روزی تلاشگران عرصه نظم و امنیت در کشور بویژه در شهرستان میانه افزود: از روز پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران، محوری ترین و اساسی ترین هدف نظام برپایی عدالت اجتماعی می باشد که در این راستا نیروی انتظامی نقش اصلی را در برپایی امنیت و عدالت اجتماعی عهده دار است.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم با آگاه سازی، زمینه ها و بسترهای جرم را کاهش دهیم می توانیم اقدامات مثمرثمری را محقق کنیم به گونه ای که شاهد کاهش وقوع جرم در جامعه باشیم.

مشایخی یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی را حفظ و ارتقاء امنیت در حوزه های مختلف اخلاقی ، اقتصادی ، فرهنگی، اجتماعی عنوان نموده با اشاره به مأموریت های متنوع و تخصصی نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای نظامی همواره در تمام عرصه ها و در اقصی نقاط کشور بنا به ضرورت ورود پیدا کرده و در ایجاد امنیت و ارتقای آن نقش خود را ایفا پیدا می کند.

وی بر محوریت پیشگیری  بعد از آگاهی دهی که مقدم بر هر نوع مقابله می باشد و همچنین پیگیری تا حصول نتیجه و رسیدن به اهداف و آرمان نهایی را از مهمترین ضرورتها در انجام وظایف از سوی نیروی انتظامی برشمرده افزود: با توجه به انواع هجمه های گوناگون از سوی دشمن و انواع پدیده های نوظهور اجتماعی که هر روز شاهد ازدیاد آنها هستیم لازم است بر امر پیشگیری اجتماعی و فرهنگی توجه بیشتر شود.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه پیشگیری نیاز اصلی جامعه امروز برای کاهش ابتلاء و درگیری با مسائل مختلف و آسیبهای اجتماعی است اضافه کرد: پلیس باید با حفظ اقتدار خود ضمن قانونمداری و اخلاق مداری به امر پیشگیری بپردازد.

مشایخی در پایان امنیت، استقلال و آزادی را از مهمترین اهداف اصلی برای هر جامعه ای از جمله جامعه اسلامی ایران که بر اساس تعالیم اسلامی  پایه گذاری شده عنوان نموده گفت: نیروی انتظامی دوشادوش مسئولین و سایر نیروهای مسلح در رسیدن به این اهداف و ارتقای جایگاه نظام تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا مردم به دور از دغدغه و هر گونه نگرانی در آرامش و امنیت کامل بسر برند.

 

گفتنی است فرماندار ویژه میانه پیش از آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میانه دیدار و این هفته را به ایشان و تمامی عوامل این نیرو تبریک گفت. 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز