کد خبر: ۸۵۱۱۰
۱۶۷ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

فوق برنامه های آموزشی دانش آموزان باید مکمل برنامه های آموزش رسمی باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: آموزش و پرورش در کنار برنامه های آموزشی  رسمی خود با استفاده از روش های نوین و به روز خود و همچنین با در نظر گرفتن نیازهای جامعه هدف در برنامه های آموزشی فوق برنامه می تواند در ارتقای جایگاه آموزش و پرورش مثمر ثمر واقع شود.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان میانه افزود: سطح معیشت، رفاه خانواده، نوع تغذیه، بهداشت و ظرفیت ذهنی دانش آموزان در جامعه امروز بالا رفته و به تبع آن نظام آموزشی نیز در حال تغییر است که باید در بین این دو تعادل ایجاد کرد که جوابگوی این ظرفیت ذهنی برنامه های آموزشی رسمی و فوق برنامه به روز خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه های فوق برنامه نیز در راستای تکمیل آموزش رسمی بوده و برای اهمیت دادن به آن باید ساز و کاری مناسب ترسیم نموده و زمینه حضور آنها را با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی کنونی خانواده ها فراهم نمود.

مشایخی در ادامه با اشاره به شوراهای دانش آموزی  ابراز امیدواری کرد این شورا زمینه های لازم جهت ایجاد همزبانی، همدلی و همراهی بیش از پیش برای تصمیم سازی و اتخاذ سیاست اجرایی متناسب با نیازهای مدارس را فراهم نمایند تا کمک حال در حل مشکلات و پیشبرد اهداف آموزشی در واحدهای آموزشی باشند.

فرماندار ویژه میانه همچنین با بیان اینکه در کشور اسلامی ایران مردم سالاری دینی حاکم است و این امر باید در تمامی اقشار و صنوف از جمله در بین قشر دانش آموزی نمود داشته باشد افزود: واگذاری امور مردم به خود آنها نیازمند تمرین است  که در این خصوص باید با دخیل دادن دانش آموزان در مدیریتهای آموزشی به شکل منسجم و شاکله مند در بین دانش آموزان برای مشارکت و حضور در برنامه های اجتماعی، آموزشی و فرهنگی مختلف  ایجاد انگیزه کرد.

وی در پایان خواستار بسترسازی برای حضور باشکوه دانش آموزان در راهپیمایی یوم الله 13 آبان بنام روز دانش آموز شده گفت: تبیین اهداف برنامه هایی این چنین به دانش آموزان از هجمه های فرهنگی دشمنان که چشم طمع به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد جلوگیری می کند همچنین می توانیم با پیوند دادن یوم الله آبان با جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران شاهد خنثی شدن تمامی توطئه های دشمنان کور دل باشیم.   

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز