کد خبر: ۸۵۱۷۳
۶۱۰ بازدید
۶ دیدگاه (۱ تایید شده)

فرماندار ویژه میانه در آیین تجلیل از نایبی نفر اول موسیقی کشور:

موسیقی هنر بی بدیل جهان آفرینش است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه دنیای آفرینش هنر پرودگار متعال است افزود: موسیقی نیز  یکی از هنر های بی بدیل جهان آفرینش است که آن را با نغمه های عارفانه و عاشقانه به نظم می کشد.

محمدرضا مشایخی در آیین تجلیل از اشکان نایبی دارنده رتبه اول دوازدهمین جشنواره موسیقی جوان با اشاره به اینکه موسیقی پلی برای ارتباط با خدا و صیقلی برای روح و جسم انسان است گفت: موسیقی سنتی ریشه در باورهای معنوی و ارزش های فرهنگی ما داشته و به ایجاد فضای شاد و بانشاط برای مردم  که هدف دولت می باشد کمک شایانی می کند.

وی با تبریک این موفقیت بزرگ به اشکان نایبی و خانواده ایشان، همچنین به جامعه هنر شهرستان افزود: سیاست دولت تدبیر و امید بر این است که اگر می خواهیم جامعه ای موفق در تمامی عرصه ها داشته باشیم، باید با نشاط زندگی کنیم و این روحیه را در بین مردم زنده کنیم تا بتوانیم فکر، ذهن و انرژی خود را برای کارهای بزرگ تر و مهمتر متمرکز کنیم.

وی با تاکید بر بسترسازی و ایجاد زمینه برای موفقیت هر چه بیشتر نوجوانان و جوانان شهرستان در تمامی عرصه ها از جمله عرصه فرهنگ و هنر بیان کرد: موسیقی سنتی ایران آینه تمام نمای روح و تاریخ ایران است که باید پاس داشته شود و همه باید در حفظ و حراست از آن کوشا باشیم.

مشایخی بر لزوم توجه مسئولان به عرصه فرهنگ و هنر و تجلیل از هنرمندان تاکید کرد و گفت: در جامعه کنونی ما که گستره آسیب های اجتماعی نگران کننده و تهدیدی جدی به شمار می رود، به طور قطع یکی از راه های مبارزه و کاهش این آسیب ها فراهم کردن فضایی پرنشاط و شاد برای مردم است.

فرماندار ویژه میانه اضافه کرد: این وظیفه خطیر هنرمندان است که با توجه به اثرگذاری بالا و مقبولیتی که در بین مردم و جامعه دارند، در کنار مسئولان برای ارتقای شاخص های اجتماعی و فرهنگی به ویژه ایجاد امید و نشاط در بین مردم تلاش کنند.

وی در پایان افزود: بر اساس سیاست های دولت باید بسترسازی لازم برای ایجاد فضایی شاد، متنوع و بانشاط طبق قانون و در چارچوب مناسب برای مردم با برگزاری برنامه ها و رویدادهای فرهنگی مناسب ایجاد کنیم.

گفتنی است اشکان نایبی به عنوان نفر اول تکنوازی تار در دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی شناخته شد.

هجدهم شهریورماه آئین اختتامیه جشنواره موسیقی جوان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اساتید برجسته موسیقی همچون استاد حسین علیزاده برگزار شد.

در این مراسم نتایج نهایی جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام شد واشکان نایبی توانست مقام نخست تار را در گروه سنی الف کسب کند.

اشکان نایبی ١١ سال سن دارد و فرزند هنرمند برجسته تارشهرستان میانه صابر نایبی است.

جشنواره موسیقی جوان پس از طی چند ماه و رقابت ١٦٠٠ هنرمند در رشته های مختلف موسیقی با اعلام نهایی برندگان پایان یافت.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۲۲ ۲۲:۳۲

فرماندار محترم
از ارزشگذاری و عنایت ویژه حضرتعالی به علم و هنر و فرهنگ شهرستان بسیار تشکر می کنیم.

اخبار روز