کد خبر: ۸۷۸۳۰
۹۸ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه :

مهارت آموزی دانش آموزان در راستای خودکفایی و خوداتکایی مانع بروز آسیبهای اجتماعی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه گفت: همانگونه که دامنه آسیبهای اجتماعی گسترده بوده و گروههای سنی پایین جامعه را نیز درگیر می کند، لازم است به رشد و توسعه مهارت آموزی در سنین ابتدایی بپردازیم تا دانش آموزان با دستیابی به خوداتکایی و خودباوری، از هر گونه آسیبهای اجتماعی در امان باشند.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه با تاکید بر رصد مسائل اجتماعی بویژه در فضاهای مجازی گفت: نباید بگذاریم دانش آموزان که جمعیت پایه ای کشور محسوب می شوند مورد آماج هجمه ها و تهدیدهای مختلف از سوی دشمنان و معاندین نظام اسلامی ایران واقع شوند.

وی با اشاره به اینکه در مقطع حساسی از زمان قرار داریم که دشمن با تمام توان و با استفاده از طرق گوناگون به دشمنی بر علیه کشور و نظام ما می پردازد گفت: مردم ما در تمامی دوران تاریخ بعد از انقلاب و بویژه در سال جاری با حضور گسترده خود در یوم الله 22 بهمن ثابت کردند که همواره پشتیبان نظام و انقلاب بوده و خواهند بود.

فرماندار میانه با اشاره به انجام کارهای تخصصی در فضاهای مجازی از سوی دشمنان و معاندین نظام برای تحت الشعاع قرار دادن قشر نوجوان و جوان جامعه بویژه در حوزه آموزش و پرورش، پیشگیری از این امر را نیازمند توجه ویژه  از سوی دلسوزان عرصه فرهنگ و آموزش عنوان نمود.  

وی با تقدیر از عملکرد مطلوب شورای آموزش و پرورش ، مدیر و معاونین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان در پیگیری و اجرای مصوبات، برپایی برنامه های مختلف فرهنگی پربار مانند همایش نیمکتهای سوخته، جلب و جذب خیرین ، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی در حوزه آموزش و پرورش بویژه کلنگ زنی مدرسه استثنائی عمار و  استخر در حال اجرای دانش آموزی با پیشرفت فیزیکی مطلوب افزود: اگر مشارکت مردم و خیرین نباشد توفیق بیشتر در امور حاصل نخواهد شد.

مشایخی با تاکید بر اینکه اجرای پروژه های مشارکتی و تخصیص اعتبار به این پروژه ها از اولویتهای دولت محسوب می شود خواستار جلب و جذب خیرین بومی و غیر بومی شده افزود: شهرستان میانه اولین و موفق ترین شهرستان در امر مشارکت بوده و امیدواریم در جلساتی که برای جلب و جذب خیرین و سرمایه گذاران در ماههای  آتی خواهیم داشت بتوانیم به رفع مشکلات شهرستان  در اکثر حوزه ها از جمله آموزش و پرورش بپردازیم. 

فرماندار میانه، دانش آموزان و والدین آنها را مهمترین عامل در پیشگیری از گرفتار شدن قشر نوجوان و جوان جامعه در دام آسیبهای اجتماعی خوانده افزود: روی آوری به ورزش از جمله ورزش های بومی و محلی که نشانگر احیای فرهنگ دیرینه کشور است و دیگر برنامه های فرهنگی و هنری سبب شور و نشاط اجتماعی در بین این قشر و حفاظت آنها در مقابل آسیبها خواهد بود.

وی در پایان از جذب اعتبار برای اردوگاه دانش آموزی که ظرفیت بزرگی برای شهرستان به شمار می رود تقدیر کرده گفت: تامین آب اردوگاه نیز با برنامه ریزیهای بعمل آمده در دستور کار برای اجرا قرار گرفته است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز