کد خبر: ۸۷۸۳۱
۲۷۴ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

گذر از جنگ اقتصادی نیازمند پایداری است/ تخصیص 68 درصدی اعتبارات شهرستان در سال جاری

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه کشور ما با جنگ تمام عیار اقتصادی از سوی دشمنان و استکبار جهانی روبروست افزود: این وضعیت با توجه به امکانان و ظرفیتهای موجود در کشور یک گذر محسوب می شود که باید با پایداری و استقامت مثل همیشه به سلامت از آن عبور کنیم.

محمدرضا مشایخی در جلسه دهیاران و شورای اداری بخش کندوان با قدردانی از زحمات شورای اداری بخش، بخشدار، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها گفت: علی رغم محدودیتهای بسیار شاهد افتتاح 55 پروژه در شهرستان میانه با اعتبار بیش از 540 میلیارد ریال در ایام الله دهه مبارک فجر بودیم که بیش از 11 طرح با اعتبار بیش از 150 میلیارد ریال فقط در بخش کندوان به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم جنگ اقتصادی را لمس می کنند افزود: ما بعنوان مسئول باید علاوه بر لمس جنگ اقتصادی آن را درک کرده و به گونه ای عمل کنیم تا این شرایط و سختی های موجود را برای مردم آسان تر کرده و با صداقت با آنها رفتار کنیم زیرا مردم پشتوانه اصلی نظام و انقلاب  و مسئولین به شمار می روند.

فرماندار میانه با تاکید بر اینکه پاسخگویی مسئولین به مردم باید قانع کننده باشد نه توجیهی ، به قابل قیاس نبودن خدمات دولت در حوزه های مختلف از جمله در روستاها با گذشته اشاره کرده،  برقراری اینترنت خانگی در روستاهای بخش ، رسیدن به مرحله سبز شدن شهرستان در حوزه گازرسانی، نداشتن روستای بدون برق و راه روستایی را از دیگر عملکردهای دولت و نظام اسلامی ایران برشمرده گفت: دولت در جهت تقویت همه جانبه روستایی اقدامات بزرگی انجام داده که اجرای پروژه های بسیاری در روستاهای فاقد دهیاری از محل اعتبارات دولتی از جمله آنهاست.

وی به احداث 25 راه روستایی کوچک با مشارکت اهالی از محل اعتبارات روستاهای فاقد دهیاری اشاره کرده افزود: اولویت سال آتی ما از محل اعتبارات تملک دارائی های استانی حوزه راه و آب در شهرستان خواهد بود و اگر بتوانیم از طریق این اعتبارات و اخذ اعتبارات از محل اعتبارات ویژه وزارتخانه های مربوطه و همچنین مشارکت مردم بویژه خیرین و سرمایه گذاران استفاده کنیم توفیقات بسیاری حاصل خواهد شد .

فرماندار میانه خواستار ارتقای خدمات دهی به مهمانان و مسافرین شهرستان با توجه به سیال بودن جمعیت شهرستان بویژه در ایام عید شده افزود: باید تمامی شرایط از جمله ایمنی راهها، نظم و انضباط، تنظیف ورودی ها و خرو جی ها، شاداب نمودن محیط در این ایام برای پذیرایی از میهمانان و مسافران نوروزی و مردم بخش با توجه به اینکه کندوان بخش گردشگری است فراهم شود.

وی همچنین بر ضرورت پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در این ایام از سال که فرصتی برای سوء استفاده گران است تاکید نموده گفت: دهیاران بعنوان بازوان اجرایی دولت و یک نهاد محلی باید به ایفای نقش پرداخته و فرصت هر گونه سوء استفاده را از افراد متخلف بگیرند.

مشایخی خواستار ارسال بموقع گزارشات به بخشداری در 4 موضوع مهم قاچاق احتمالی آرد و نان، قاچاق سوخت، قاچاق دام زنده و قطع و حمل اشجار شده اضافه کرد: باید با عمل به شیوه نامه های ابلاغی و ارتقای خدمات رفاهی و امنیتی در این ایام منتهی به پایان سال و ایام تعطیلات عید خاطره خوشی را برای تمامی مردم شهرستان بویژه مسافرین و میهمانان نوروزی خلق کنیم. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز