کد خبر: ۸۷۸۵۹
۱۰۷ بازدید
۰ دیدگاه

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار میانه:

قابل قبول نبودن روند رو به رشد آسیبهای اجتماعی / جذب 280 میلیارد ریال از سوی شهرستان در حوزه اشتغال روستایی طی سال گذشته

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان میانه گفت: با توجه به آمار و شواهد موجود در جامعه که نشان از روند رو به رشد آسیبهای اجتماعی دارد تاکید کرد: توقف و بی تفاوتی دستگاهها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی در این راستا مورد قبول نیست.

مهدی مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی جوانان شهرستان میانه با تبریک قهرمانی تکواندو کاران شهرستان میانه در مسابقات آسیایی و بین المللی و جهانی افزود: زنگ خطر آسیبهای اجتماعی به گوش می رسد و عوامل مختلفی از جمله از جمله فضای مجازی، طلاق، خودکشی، بزهکاری، حاشیه نشینی و غیره می تواند زمینه را برای بروز آسیبهای اجتماعی فراهم نماید.

مشایخی به جنگ نرم دشمن و سرمایه گذاری آنان بر روی جوانان اشاره کرده افزود: هدف اصلی دشمن در جنگ نرم، گمراه کردن جوانان از مسیر متعالی اسلامی و انسانی است تا با بی هویت کردن آنان زمینه را برای زوال انقلاب و نظام اسلامی ایران فراهم نمایند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار میانه تاکید کرد: باید توجه به اشتغال و ایجاد انگیزه در جوانان برای ازدواج از دغدغه های اصلی مسئولین بوده و با افزایش نشاط اجتماعی در جامعه و مشارکت دادن جوانان در امور مختلف به توسعه همه جانبه کشور کمک کنند.

مشایخی به اهمیت و جایگاه جوانان در ساختن آینده کشور، خواستار برنامه ریزی های بیشتر در جهت تکریم قشر جوان جامعه و برپایی همایشی برای بزرگداشت هفته جوان شده گفت: برگزاری برنامه هایی مانند جشنواره های فرهنگی و هنری برای قشر جوان، آیین تجلیل از شهدای جوان، تجلیل از جوانان کارآفرین و تشکلهای مردم نهاد و غیره در هفته جوان لازم و ضروری بوده و ستاد ملی ساماندهی امور جوانان نیز پیشنهاداتی جهت خدمات دهی بیشتر، حمایت از جوانان، برقراری ارتباط مستقیم بین جوانان و مسئولین و هویت بخشی به آنان را در دستور برای اجرا قرار داده است.

وی همچنین در ادامه بیان کرد:  در سال گذشته 130 میلیارد ریال برای شهرستان میانه در حوزه اشتغال روستایی از جمله کشاورزی تخصیص یافته بود که شهرستان ما توانست در مجموع بیش از دو برابر سهم خود به مبلغ 280 میلیارد ریال جذب کند که این امر در سایه تلاشهای مسئول و عوامل جهاد کشاورزی، روسای بانکهای کشاورزی، پست بانک، صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون میسر شده است.

مشایخی به رتبه اول شهرستان در زمینه اشتغال و جذب سرمایه گذار در سطح استان افزود: اشتغال جوانان سبب کاهش معضلات و آسیبهای اجتماعی بسیاری است که دولت در قالب سامانه کارا در روستاها امکان ایجاد اشتغال برای جوانان را فراهم نموده و می توانیم با هماهنگی های لازم به برگزاری دوره های آموزشی از سوی فنی و حرفه ای اقدام کنیم.

وی با بیان آمارهای نگران کننده در کشور از جمله سکونت 11 میلیون نفر در سکونتگاههای غیر رسمی و حاشیه ها که حداقل 20 هزار نفر آن مربوط به شهرماست تاکید کرد: سکونت در این محل ها اگر به دور از نظارت و کنترل دولت باشد سبب بروز آسیبهای اجتماعی خواهد بود که در این راستا دولت در شهرستان میانه فقط در حوزه رفع آسیبهای اجتماعی از سکونتگاههای غیر رسمی همه ساله مبلغ 30 الی 40 میلیارد ریال هزینه می کند که این امر اضافه بر برگزاری کلاسهای آموزشی از سوی اداره فنی و حرفه ای و ساماندهی و اجرای طرح های عمرانی در این مناطق است.

مشایخی در پایان  با اشاره به اینکه اهمیت جوانان در توسعه و ترقی جامعه بر کسی پوشیده نیست گفت: آینده اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یک جامعه بستگی به ظرفیت جوانان جامعه داشته و سرمایه گذاری بر روی نسل جوان در حقیقت ظرفیت سازی برای پیشرفت و آبادانی جامعه است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز