کد خبر: ۸۸۷۴۳
۱۹۳ بازدید
۱ دیدگاه

عملیات گازرسانی به 6 روستای بخش کاغذکنان  با 33 میلیارد ریال میانه کلنگ زنی شد

عملیات گازرسانی به6 روستای بخش کاغذکنان میانه شامل روستاهای خرده بلاغ، شاهعلی بیگلو، زرنجین، ماوی، اورق و ولستان  با 33 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در آیین کلنگ زنی این پروژه های گازرسانی در بخش کاغذکنان گفت: خدمات ارتقاء یافته در راستای تامین رفاه و آسایش هرچه بیشتر مردم بویژه گازرسانی به روستاها از نعمات نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه خدمت به مردم روستایی که سنگربانان اصلی تولید در کشور به شمار می روند یکی از مهمترین اهداف دولت جاری است افزود: در این خصوص هر روز شاهد خدمات ارتقاء یافته و زیربنایی به روستاها هستیم.

وی همچنین از زحمات اداره گاز شهرستان میانه که با کار ویژه و عزم جدی در جهت ارتقاء میزان گازرسانی در سطح شهرستان تلاش می نمایند قدردانی نموده از سبز شدن گازرسانی در دو بخش ترکمانچای و کندوان در این شهرستان که وسیع ترین شهرستان شمالغرب کشور محسوب می شود خبر داده اضافه کرد: هزینه گازرسانی برای هر خانوار روستایی به طور متوسط بیش از 240 میلیون ریال برآورد شده است.

مشایخی همچنین با اشاره بر لزوم حفاظت و نگهداری از خدمات و امکانات ارائه شده از سوی دولت، از مشارکت  و همکاری ادارات و مشارکت اهالی در طول مسیر گازرسانی و در داخل روستاها قدردانی نموده افزود: قسمت اعظمی از گازرسانی به دو بخش مرکزی و کاغذکنان نیز انجام شده و یا در حال انجام است که در این خصوص مناطق صعب العبور و سردسیر در اولویت گازرسانی قرار گرفته است.

فرماندار ویژه میانه سیاست دولت را حذف سوختهای آلاینده زیست محیطی عنوان نموده اظهار امیدواری کرد که با گازرسانی به تمامی روستاها شاهد محقق شدن این هدف دولت باشیم.

وی برقراری اینترنت پرسرعت و افزایش پوشش آنتن تلفن همراه در روستاها را از دیگر اهداف شهرستان خوانده گفت: تا بحال  در 100 روستای شهرستان  ارتباطات مطمئن، سیار و ثابت برقرار است و با فراهم نمودن شرایط از طریق اداره کل فناوری و اطلاعات  با بسترسازی شهرستان تعداد 278 روستا با فناوری های وب تحت پوشش این امر قرار خواهند گرفت.

وی در پایان به ارائه تسهیلات بی نظیر ارزان قیمت از سوی دولت برای بازسازی بافتهای فرسوده روستایی اشاره کرده افزود: نوسازی، بهسازی و مقاوم سازی سبب زندگی ایمن برای مردم است.  

گفتنی است به  24 روستا در بخش کاغذکنان با اعتبار 84 میلیارد ریال گازرسانی شده و 5 روستا در دست اجرا قرار دارد و در مجموع در شهرستان میانه 43 پروژه گازرسانی در دست اجرا بوده و عملیات گازرسانی به 44 روستای دیگر نیز آغاز خواهد شد.   

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۲/۲۵ ۱۹:۱۷

فرماندار محترم از دلسوزی و توجه شما به روستاها تشکر می کنیم

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز