کد خبر: ۸۸۷۴۶
۳۳۵ بازدید
۸ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه از دانش آموز حافظ کل قرآن کریم تجلیل کرد

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، از محمدامین ابوالحسن پور، دانش آموز پایه هشتم استعدادهای درخشان آموزشگاه علامه امینی که اخیرا موفق به کسب مقام سوم در رشته حفظ قرآن کریم بیست و پنجمین کنگره سراسری قرآن کریم در اردبیل شده بود، تجلیل کرد.

محمدرضا مشایخی با بیان اینکه دانش آموزانی که با قرآن مانوس هستند می توانند الگویی برای سایر دانش آموزان باشند، گفت: حضور چنین دانش آموزان شاخصی در میان دیگر دانش آموزان می تواند تاثیرپذیر مثبتی در رفتار و خلقیات دیگر همکلاسی هایشان داشته باشد چراکه محیط یکی از عوامل دخیل در تربیت فرزندان است و همنشین خوب می تواند سبب بروز رفتارهای خوب گردد.

فرماندار ویژه میانه ضمن تبریک کسب موفیقیت توسط دانش آموز میانه ای، با اشاره به اینکه آقای ابوالحسن پور در کنار آموزش رسمی، به کار ارزشمند و گهربار حفظ قرآن کریم پرداخته، افزود: ترویج فرهنگ قرآنی در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت ویژه ای برخوردار است به گونه ای که رهبر معظم انقلاب نیز بر ترویج رشته حفظ قرآن کریم در کشور تاکید دارند.

وی به نقش اولیاء در خانواده و نیز مربیان آموزشی و پرورشی مدارس در تربیت و تعلیم اشاره کرده، گفت: در بستر خانواده، پدر و مادر زمینه را برای فراگیری قرآن کریم فراهم می کنند تا چنین افرادی رشد و پرورش یابند و از طرفی منظور از زمینه سازی، فقط تامین امکانات نیست بلکه روحیات معنوی حاکم در خانواده، تاثیرگذار است.

مشایخی ادامه داد: مرحله پس از خانواده، فعالیت و زحمات مربیانی است که کار و زحمت خانواده را ابتر نگذاشته، در زمینه علوم قرآنی با چنین دانش آموزانی کار مستمر انجام می دهند تا چنین توفیقات بزرگی در شاخه پرورشی آموزش و پرورش، منطقه و شهرستان به ثمر نشیند.

 گفتنی است فرماندار ویژه میانه، پدر، مدیر واحد آموزشی و مدریر آموزش و پرورش میانه را نیز با اهدای هدایایی مورد تجلیل قرار داده از زحمات آنان قدردانی کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۲/۲۷ ۲۲:۵۵

با سلام مجدد محضر خوانندگان این خبر, لازم است توضیحی اضافه کنم تا ابهامات رفع گردد:

1_ کنگره سراسری قرآن, مختص دانش آموزان سمپاد است. امیدواریم روزی محمدامین در مسابقات سراسری دانش آموزی و مسابقات سراسری قرآن به عنوان مسلط ترین حافظ قرآن انتخاب گردد.

2_ محمدامین در این مسابقات در سطح ثلث قرآن موفق به کسب عنوان سوم شد. امیدواریم روزی موفق شود در حفظ کل قرآن حائز رتبه گردد.

3_ این فرزند نخبه میانه هنوز راه های نرفته زیادی دارد. کسانی که در همین مرحله ایشان را به پایان خط می رسانند, در اشتباهند. او آینده درخشانی خواهد داشت و افتخار و گنجینه ای برای میانه خواهد شد. او می تواند میانه را به یکی از اقطاب حفظ قرآن تبدیل کند. کاری نکنید که اگر سال بعد در مسابقات سراسری دانش آموزی رتبه سوم را کسب کرد, همه بگویند: مگر پارسال در کل کشور سوم نشده بود؟ اجازه دهید این نوجوان نخبه, پله ها را یک به یک بالا رود و از دیدن و شنیدنش به خود ببالیم. اگر زمان بگذرد محمدامین متوجه خواهد شد دوستدارترینش من هستم.

پشت سر چنین فرزند باهوش و خوش پرورشی, یک پدر و مادر خوب قرار دارند. آنها هم قابل تقدیرند. همچنین از فرماندار محترم که مشوق چنین فرزندانی هستند.

۹۸/۲/۲۷ ۱۲:۰۲

اگر محمد امین هم یک خواننده بود الان آقای نایبی چندتا مقاله تعریف و تحسین براشون مینوشتن ولی چون حرف قرآن وسطه باید یکجوری زیرسوال بره،
محاب میشوید یا نه به خودتان ربط دارد،
این نظر را هم مثل قبلی سانسور نکنید بزارید یکم شفاف باشه سایتتون

۹۸/۲/۲۷ ۱۰:۲۱

باسلام

لطفا از روی بانک اطلاعاتی سایت حافظان کل قرآن یا فهرست برگزیدگان 25 مین مسابقات قرآنی دانش آموزان سمپاد بنده را مجاب کنید. ممنون می شوم.

۹۸/۲/۲۶ ۲۰:۴۴

با سلام آقای نائبی اطلاعات شما برای یکسال و نیم پیش است محمد امین در حال حاضر حافظ کل قرآن است.

۹۸/۲/۲۶ ۲۰:۳۳

آقای محمد امین ابوالحسن پور از دانش آموزان بنده در مدرسه هستند و حافظ کل قرآن هستند و از تجلیل فرماندار محترم بسیار تقدیر و تشکر می کنیم.

۹۸/۲/۲۶ ۱۵:۲۰

باسلام

ضمن تبریک به محمدامین عزیز و خصوصا پدر و مادری که چنین پرورشی داشته اند,

کنگره سراسری قرآن کریم یک مسابقه در بین دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان است.

محمدامین نیز حافظ یک سوم قرآن است نه کل قرآن.

توضیحات بنده فقط خبر را تصحیح و تکمیل می کند و چیزی از هوش و پشتکار محمدامین عزیز نمی کاهد. آرزومندم ایشان روزی حافظ کل قرآن کریم شود و در تاریخ میانه بدرخشد. در طول تاریخ میانه حافظ کل قرآن نداشته (یا من ندانسته ام) و امیدوارم محمدامین عزیز با سن اندک, پیش از دریافت مدرک دیپلم به چنین افتخاری نائل شود.

اخبار روز