کد خبر: ۹۱۲۹۳
۲۱۲ بازدید
۰ دیدگاه

همزمان با سراسر کشور و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار؛

طرح تغذیه روستا مهد در میانه آغاز شد

 

همزمان با سراسر کشور و با حضور رسول یعقوبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه، طرح ملی تغذیه روستا مهد در یکی از مهد کودک های راه آهن میانه بعنوان پایلوت آغاز شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه انجام چنین طرح هایی، کودکان را برای ورود به مدرسه و جامعه اماده می کند، گفت: کارها و آموزش هایی که در مهد کودک ها و پیش دبستانی ها توسط مربیان صورت می گیرد، پایه ای، ارزشمند و در عین حال سخت است که زحمات آنان باعث می شود کودکانی جامعه پذیر تربیت شود.

یعقوبی با تاکید بر نقش مهم تغذیه در بالندگی و رشد کودکان، گفت: با توجه به اینکه کودکان در سن حساس رشد هستند، تغذیه مناسب آنان در کلیه زمینه های آموزشی و پرورشی تاثیر مستقیم دارد لذا باید برنامه های بهبود تغذیه و نظارت بر سلامت کودکان مخصوصا در روستاها و حاشیه های شهر بطور مستمر انجام پذیرد و اهمیت این موضوع نیز به خانواده های این قشر از جامعه تبیین شود.

این طرح بمناسبت هفته ملی کودک با هدف بهبود وضعیت تغذیه کودکان روستایی توسط بهزیستی انجام می پذیرد، 90 روزه بوده و 526 کودک 12 مهد کودک روستایی در 9 روستا و حاشیه شهر، جزو جامعه هدف این طرح می باشند.

گفتنی است  کودکان مهد های جامعه هدف، پیش از اجرای این طرح مورد پایش شبکه بهداشت و درمان میانه قرار گرفته اند و پس از اجرای طرح نیز برای ارزابی نتایج، مجددا مورد پایش قرار خواهند گرفت.

photo 2019 10 08 13 16 01photo 2019 10 08 13 16 01 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز