کد خبر: ۹۱۷۱۳
۱۴۳ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

تولید کسب و کار در شهرک فناوری نیاز جامعه و روز است

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: باید در کنار تسهیل امور در مرکز رشد و فن آوری شهرستان، شهرک فناوری برای تولید کسب و کار باید محقق شود که این امر نیاز جامعه امروزی است.

محمدرضا مشایخی درجلسه هماهنگی برگزاری جشنواره رویش از سوی مرکز رشد واحدهای فنآور میانه مستقر در مرکز آموزشی فنی و حرفه ای میانه ، این جشنواره را گامی اساسی برای مرکز رشد شهرستان و رویداد خوب علم و فنآوری خوانده گفت: انتقال مرکز رشد میانه به مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان اقدامی مهم برای تغییر رویکرد و شیوه و روش کار در مرکز رشد شهرستان بوده و نیز سبب ارتباط تنگاتنگ اعضاء خواهد بود.

وی اولین اقدام برای جمع بندی موضوعات پیرامون حوزه علم و فن آوری شهرستان را اشرافیت اطلاعاتی نسبت به مزیت ها، ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان خوانده افزود: با اشرافیت اطلاعاتی می توان به روز کار کرده و مسیر دست یابی به اهداف را تسهیل نمود.

مشایخی همچنین با تاکید بر اینکه اشرافیت اطلاعاتی محصور به مسائل خاص نبوده و تمامی مسائل را شامل می شود، بروز بودن توام با هوشمندی در کنار اشرافیت اطلاعاتی را از دیگر شاخصه های توسعه برای مرکز رشد و فناوری میانه بیان کرد.

فرماندار میانه  توسعه و ترقی مرکز رشد شهرستان را  با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود تسهیل و رشد خوانده افزود: برگزاری جشنواره رویش ها و ایده ها قدمی مهم در دستیابی به اهداف ترسیمی شهرستان است.

رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به دستاوردهای پارک به روایت آمار از سال 97 تا 81 اشاره کرده گفت: تعداد کل شرکتهای حمایت شده 488 شرکت بوده ، تعداد کل فناوری های ایجاد شده را 463 مورد و میزان اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده را 3 هزار و 858 مورد خواند.

عبدالرضا واعظی با  بیان تعداد 235 مورد فناوری تجاری شده، مجموع گردش مالی کل شرکتها را یکهزار و 789 میلیارد ریال و میزان حمایتهای مالی انجام گرفته از شرکتها را 6 هزار و 305 میلیارد ریال خواند.

وی همچنین دانشجویان و دانش آموزان، فارغ التحصیلان دانشگاهها و مراکز آموزشی، کارشناسان صنایع و سازمانها، تمامی زنان و دختران خانه دار و تمامی ساکنین شهرستان میانه حتی روستاها را جامعه هدف برای شرکت در جشنواره رویش شهرستان برشمرد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز