کد خبر: ۹۱۷۱۳
۱۷۳ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

تولید کسب و کار در شهرک فناوری نیاز جامعه و روز است

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: باید در کنار تسهیل امور در مرکز رشد و فن آوری شهرستان، شهرک فناوری برای تولید کسب و کار باید محقق شود که این امر نیاز جامعه امروزی است.

محمدرضا مشایخی درجلسه هماهنگی برگزاری جشنواره رویش از سوی مرکز رشد واحدهای فنآور میانه مستقر در مرکز آموزشی فنی و حرفه ای میانه ، این جشنواره را گامی اساسی برای مرکز رشد شهرستان و رویداد خوب علم و فنآوری خوانده گفت: انتقال مرکز رشد میانه به مرکز آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان اقدامی مهم برای تغییر رویکرد و شیوه و روش کار در مرکز رشد شهرستان بوده و نیز سبب ارتباط تنگاتنگ اعضاء خواهد بود.

وی اولین اقدام برای جمع بندی موضوعات پیرامون حوزه علم و فن آوری شهرستان را اشرافیت اطلاعاتی نسبت به مزیت ها، ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان خوانده افزود: با اشرافیت اطلاعاتی می توان به روز کار کرده و مسیر دست یابی به اهداف را تسهیل نمود.

مشایخی همچنین با تاکید بر اینکه اشرافیت اطلاعاتی محصور به مسائل خاص نبوده و تمامی مسائل را شامل می شود، بروز بودن توام با هوشمندی در کنار اشرافیت اطلاعاتی را از دیگر شاخصه های توسعه برای مرکز رشد و فناوری میانه بیان کرد.

فرماندار میانه  توسعه و ترقی مرکز رشد شهرستان را  با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های موجود تسهیل و رشد خوانده افزود: برگزاری جشنواره رویش ها و ایده ها قدمی مهم در دستیابی به اهداف ترسیمی شهرستان است.

رییس پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به دستاوردهای پارک به روایت آمار از سال 97 تا 81 اشاره کرده گفت: تعداد کل شرکتهای حمایت شده 488 شرکت بوده ، تعداد کل فناوری های ایجاد شده را 463 مورد و میزان اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده را 3 هزار و 858 مورد خواند.

عبدالرضا واعظی با  بیان تعداد 235 مورد فناوری تجاری شده، مجموع گردش مالی کل شرکتها را یکهزار و 789 میلیارد ریال و میزان حمایتهای مالی انجام گرفته از شرکتها را 6 هزار و 305 میلیارد ریال خواند.

وی همچنین دانشجویان و دانش آموزان، فارغ التحصیلان دانشگاهها و مراکز آموزشی، کارشناسان صنایع و سازمانها، تمامی زنان و دختران خانه دار و تمامی ساکنین شهرستان میانه حتی روستاها را جامعه هدف برای شرکت در جشنواره رویش شهرستان برشمرد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز