کد خبر: ۹۱۷۲۴
۲۹۳ بازدید
۰ دیدگاه

معاون قوه قضائیه و رییس شوراهای حل اختلاف کشور:

هراس دشمنان از آزادی خواهی مسلمانان / کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس

 

معاون قوه قضائیه و رییس شوراهای حل اختلاف کشور با بیان اینکه آزادی خواهی در دوام و بقای نظام فکری جوامع بویژه در نظام اسلامی ایران تاثیر بسزایی دارد گفت: دشمن از آزادی خواهی مسلمانان که عصاره هویت اسلامی است در هراس است.

حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با تاکید بر اینکه آزادی خواهی اصلی است که پایداری و توسعه جوامع را رقم می زند اضافه کرد: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ورود به گام دوم انقلاب هر روز شاهد آزادی خواهی در بین مسلمین بویژه در نظام اسلامی ایران هستیم که این امر باعث خشم دشمنان شده و شاهد فشار هر چه بیشتراز سوی آنان هستیم.

وی با بیان اینکه توسعه، رفاه و آسایش مردم، استحکام ارزش ها و باورهای دینی و اسلامی در بین مردم، تقدیم بیش از 200 هزار شهید در راه اسلام، دین و کشور، استقامت و پایداری در برابر دشمنان، پافشاری بر اصول انسانی و اخلاقی، دستیابی به فناوری های نوین، برتری در تولید علم و دانش و سایر موفقیتها در نظام اسلامی ایران به افزایش خشم دشمنان منجر شده گفت: هر گاه در جامعه ای مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی افزایش یافته و اختلاف و تفرقه رواج یافته، تبعیض، ظلم و ستم و فساد رونق یافته و جامعه از آرمانهای و ارزشهای والای انسان دور شود، زمینه زوال و فروپاشی جامعه فراهم شده و دشمن به اهداف خود می رسد.

حجت الاسلام مظفری با اشاره به فساد در مجموعه اداری کشور با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: ما بعنوان مسئولینی که در زیر لوای یک پرچم قبول مسئولیت کرده ایم باید به وظایف خود که خدمت به مردم و گره گشایی از مشکلات جامعه است به درستی عمل کرده و رضایت خدا و مردم را در نظر بگیریم زیرا این امر به خودی خود باعث دور شدن از هر گونه فساد اداری است.

وی همچنین با تاکید بر اینکه مردم در نظام حاکمیت اسلامی حرف اول را می زنند تنها هدف از مسئولیتی را که امانت در دست مسئولین است خدمت به مردم عنوان کرده با بیان اینکه شهرستان میانه یکی از شهرستانهای کمتر توسعه یافته و محروم در سطح استان به شمار می رود گفت: هر چند جامعه از کمبود امکانات و بودجه رنج می برد اما هستند انسانهایی شایسته و لایق که با کمترین امکانات بیشترین بهره را برای خدمت به مردم می برند که باید امور را به دست چنین مدیرانی سپرد تا شاهد خدمات رسانی بیشتر به مردم و جامعه باشیم زیرا هیچ شانی در نظام اسلامی ایران بالاتر از خدمت به مردم نیست.

معاون قوه قضائیه کشور با اذعان بر نقش اساسی مدیران در قبال حفظ و نشر ارزشهای اسلامی افزود: مدیران اگر پاکدست، شایسته، دارای تفکر انقلابی و بسیجی باشند می توانند در این عصر حساس با هر جناح و هر سلیقه ای پشت سر ولایت و پرچمدار نظام به نمایندگی از امام عصر(عج) با علاقه و انگیزه به خدمات رسانی بپردازند تا شاهد توزیع ثروت مادی و معنوی در جامعه که لازمه توسعه متوازن است باشیم.

حجت الاسلام مظفری هدف از سفر ریاست قوه قضائیه به استان آذربایجان شرقی و هیئت همراه ایشان به شهرستانهای استان را جمع بندی مشکلات در حوزه های مختلف استان بویژه مشکلات قضایی و حقوقی مردم و پیگیری و رفع مشکلات واحدهای تولیدی با کمک سایر مسئولین عنوان نموده تاکید کرد: ما با استفاده از تمام ظرفیت قضا برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد.

معاون قوه قضائیه همچنین با بیان اینکه اطاله دادرسی و افزایش جمعیت کیفری که بخشی مربوط به مسائل قانونی و بخش یه فرآیندهای رسیدگی به پرونده ها بود از مسائل و مشکلات دستگاه قضا محسوب می شد که خوشبختانه با صدور بخشنامه های از سوی ریاست قوه و لوایحی برای تنقیح قوانین و حذف برخی فرآیندها در دادرسی های حقوقی و کیفری که سبب تسریع در رسیدگی است موجبات رضایت مردم فراهم شد.

حجت الاسلام مظفری استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس را بخش مهمی از سیاستهای دستگاه قضایی برای کاهش جمعیت کیفری در زندانها خوانده افزود: این امر مورد استفاده برای مواردی غیر از موارد درگیر با امنیت جامعه بوده و خوشبختانه بسترهای قانونی آن فراهم آمده است.

وی بر ضرورت همکاری دستگاه قضاء با بیرون از این دستگاه برای پیش بینی و پیشگیری از بسیاری جرائم فساد و منابع تولید این جرم که به منافع و ثروت عمومی و امنیت مردم ضربه می زند تاکید کرده گفت: باید منافذ فساد پیش بینی و مسدود شود تا هزینه ای سنگین برای رفع مشکل پرداخت نشود.

رییس قوه قضائیه بر تاکید ریاست این قوه به روسای زندان ها با همکاری مسئولین استانی و بهره گیری از ظرفیتهای قانونی برای انتقال زندان ها به خارج از محدوده شهر اشاره کرده گفت:  در این خصوص زندان میانه، تبریز و هشترود جزو برنامه های مهم این سفر است.

وی همچنین در پایان خواستار ارائه گزارشی مستند و جامع از مشکلات شهرستان بویژه در حوزه قضا شده افزود: پیگیری از طریق استان و کشور برای رفع مشکلات در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این جلسه با بیان اینکه قوه قضائیه پرچمدار احقاق حق در جمهوری اسلامی ایران است گفت: باید طوری عدالت در جامعه حاکم شود که هیچ ظالمی از ترس جرات ورود به قوه قضائیه را نداشته باشد.

فردین فرمند تاکید کرد: باید شعار احقاق حق در جامعه عملیاتی شده و مسئولین در حد توان و امکان به ماموریت و وظایف خود در قبال خدمت به مردم عمل کنند.

وی فرهنگ سازی در امر پیشگیری را از وظایف قوه قضائیه با ارائه راهکارهای لازم مهم خوانده افزود: تعداد پرونده های موجود در دستگاه قضا در شان شهرستان نبوده و باید با تشکیل تیم و کارگروهی ویژه درکاهش این پرونده ها همت گماشت.   

photo 2019 10 31 02 45 02

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز