کد خبر: ۹۱۷۲۵
۲۴۵ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

رونق کسب و کار مهمترین نیاز شهرستان/ ابلاغ برخی امور تسهیلی، تشویقی و معافیت مالیاتی در حوزه تولید و اشتغالزایی

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تقدیر از خدمات قوه قضائیه در شهرستان که دوشادوش مسئولین به پیشبرد امور و احقاق حقوق عامه مردم می پردازند، رونق کسب و کار را از مطالبات عام در کشور بویژه شهرستان میانه عنوان کرد.

محمدرضا مشایخی در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری معاون قوه قضائیه و رییس شوراهای حل اختلاف کشور و هیئت همراه، اشتغالزایی برای جوانان را مهمترین ضرورت برای آنها و مورد تاکید مقام معظم رهبری بویژه در گام دوم انقلاب خوانده افزود:  اگر می خواهیم شهرستان کمتر توسعه یافته میانه از طعم شیرین عدالت برخوردار شود باید برخی تسهیلات، تشویقات و معافیتهای مالیاتی اعمال شود تا شاهد رونق هر چه بیشتر تولید و کسب و کار در شهرستان باشیم.

وی برداشتن موانع از سر راه تولید و اشتغالزایی و ابلاغ به مسئولین استانی برای نگرش ویژه به مناطق کم برخوردار مخصوصا در حوزه کسب و کار را امری مهم برشمرده اضافه کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کمیته ای فعال داریم که ریاست دادگستری و دادستان نیز عضو این ستاد بوده و با توجه به اهمیت موضوع اجرائیات در این راستا از قوت و قدرت بیشتری برخوردار است اما خواستارافزایش اختیارات از سوی ستاد فرداستی برای پیگیری مصوبات جهت رفع موانع تولید هستیم.

مشایخی همچنین با بیان اینکه شهرستان میانه از لحاظ راههای ارتقاء یافته از بابت راههای مواصلاتی و بین شهری در وضعیت مطلوبی قرار ندارد خواستار ارتقای ایمنی راهها در شان شهرستان برای افزایش ایمنی جاده ها و حفظ جان مردم شده گفت: هر چند عامل انسانی عامل اول در تصادفات جاده ای را به خود اختصاص داده اما عامل جاده ای در شهرستان ما چشم گیر است.

فرماندار ویژه میانه در ادامه خواستار کاهش تعداد پرونده های موجود در دستگاه قضایی شهرستان شده گفت: هر چند همکاران دستگاه قضا در سطح بالایی قرار دارند اما برای کاهش تعداد پرونده ها نیاز به ایجاد بستر و زمینه در بخش های تابعه مشهود است که امیدواریم با دستوری ویژه، تحقق این امر تسریع شود.

وی ایجاد دادگاه عمومی در بخش کندوان و  احداث ساختمان دادگاه ترکمانچای با بیشترین جمعیت و مساحت را از ضرورتها برشمرده گفت: در بخش کاغذکنان هم حداقل خواسته ما شورای حل اختلاف و ساختمان برا شوراست و امیدواریم در آیده ای نزدیک نیز در این بخش شاهد ایجاد دادگاه عمومی باشیم.

مشایخی در پایان رفع تداخلات و برخی مشکلات در سایت 32 هکتاری مساکن مهر میانه را از دیگر خواسته های شهرستان عنوان کرده اظهارامیدواری کرد این سفر مایه خیر و رکت هرچه بیشتر برای استان و شهرستان میانه باشد.

در ادامه جلسه اصغر فکور ریس دادگستری شهرستان به ارائه گزارشی از عملکرد این دستگاه در شهرستان و آمار پرونده های موجود و مختومه شده پرداخته از رسیدگی به 5 هزار و 909 پرونده در 6 ماهه سال جار خبرداد. 

photo 2019 10 31 02 44 56

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز