کد خبر: ۹۱۷۵۱
۲۰۹ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

تحقق تمدن نوین اسلامی نیازمند دگرگونی و تغییر با محوریت جوانان/ پدافند غیرعامل از اصلی ترین ها موضوعات در گام دوم انقلاب

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب که در صدد تحقق تمدن نوین اسلامی است افزود: تحقق تمدن نوین اسلامی نیازمند دگرگونی و تغییر با محوریت جوانان است.

محمدرضا مشایخی در آیین زنگ پدافند غیرعامل در هنرستان هدف، با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل و هفته بسیج دانش آموزی یاد و خاطره تمامی شهدا بویژه شهدای دانش آموز را گرامی داشته افزود: شما دانش آموزان بعنوان جوانان آینده ساز جامعه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که هدف اصلی آن تحقق تمدن نوین اسلامی است نقش اصلی را با صیانت از ارزش ها و باورهای اسلامی و صیانت از منابع، امکانات و تجهیزات بدست آمده از ایثارگری و جانفشانی شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران، علما، نخبگان و دانش آموزان و دانشجویان آن زمان، بر عهده دارید. 

وی، ضمن اشاره به اهمیت بکارگیری عملی پدافند غیرعامل بعنوان یک اصل مهم در زندگی روزمره به مقاوم‌سازی و بروز نمودن دستاوردها و زیرساخت‌های علمی و نظامی به منظور مقابله با هر نوع تهدید و آسیب بیان کرد: صیانت پایدار در پدافند غیر عامل اصل اساسی در این حوزه برای پایداری و ماندگاری برنامه ریزی هاست زیرا موقت بودن برنامه ها سبب خواهد شد تا در تحقق اهداف مورد نظر ناکام باشیم.

مشایخی، پدافند غیرعامل را مجموعه‌ای از تمهیدات و اقداماتی دانست که با استفاده از ابزار و شرایط موجود، می‌تواند توان دفاعی مجموعه را در زمان بلایای طبیعی و غیر طبیعی کاهش داده و یا پیشگیری نماید.

فرماندار میانه ادامه داد: پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی بوده و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که به جنگ‌افزار نیاز نداشته و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات، تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی برخورداری از ایمنی در همه سطوح را یکی از نیازهای ضروری و اجتناب ناپذیر زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها خوانده، گفت: انسانها از بدو آفرینش به دفاع غیر نظامی نیازمند بوده و بگونه ای سعی در حفظ خود، اموال و منابع خود داشته اند که این نیاز امروزه و در جامعه ما که هر روز با هجمه های نوین و مختلف و توطئه های گوناگون روبروست بیشتر احساس می شود.

مشایخی به محدود بودن منابع، ثروت و دستاوردهای بشری در دنیا و رقابت بر سر آن اشاره کرده گفت: ما نیز باید از داشته و سرمایه های کشور خود که برای آن هزینه و تلاش فراوان شده با استفاده ازروش ها و برنامه های نوین برای زندگی جاری خود و برای آیندگان صیانت کنیم.     

 

pada 02

pada 02

pada 02

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز