کد خبر: ۹۱۸۷۵
۳۳۲ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

6فوتی در شهرستان میانه بر اثر زلزه/ضرورت اسکان موقت حادثه دیدگان تا پایان امشب

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به زلزله ۶ ریشتری در شهرستان میانه بخش ترکمانچای و کندوان اعلام شده گفت: در اثر وقوع این زمین لزره 6 تن از همشهریانمان در روستای ورنکش از توابع بخش ترکمنچای فوت شده و در حدود 150 تن دیگر مصدوم شدند که اکثرا به صورت سرپایی  مداوا شدند.

محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد بحران شهرستان با تسلیت فوت 6 تن از همشهریانمان در روستای ورنکش به مردم شهرستان بویژه خانواده های داغدار این عزیزان از اقدام بموقع و واکنش سریع اعضای ستاد بحران تقدیر نمود.

وی اظهار کرد: با توجه به عمق و شدت وقوع این زلزله خدا را شاکریم که آثار تخریبی و تلفات جانی زیادی را شاهد نبودیم.

مشایخی اضافه کرد: اقدامات ما باید در اسرع وقت انجام شود که در این خصوص عوامل امدادی از استان در شهرستان حضور یافته و تمهیداتی از سوی شهرستان نیز برای اسکان اولیه اهالی خسارت دیده از زلزله اندیشیده شده که تغذیه ۷۲ ساعته و تامین سوخت فسیلی از جمله آنهاست‌.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر ضرورت تامین امکانات زیربنایی از قبیل آب، برق و تلفن در محل اسکان موقت، بررسی مسائل دامی و برآورد خسارات احتمالی در این خصوص را از وظایف محول شده به اکیپ تثبیت و جهاد کشاورزی شهرستان عنوان نموده گفت: تامین مسائل بهداشتی اولیه بر عهده شبکه بهداشت و درمان است که در این راستا امکاناتی از طریق استان وارد شهرستان شده است.

مشایخی کاستن از آلام مردم مصیبت زده  و مرتفع نمودن مشکلات را سبب جلوگیری از بروز برخی مسائل با توجه به وضعیت حساس ذکر کرده افزود: ما باید علاوه بر ادای  وظیفه انسانی و امدادی خود از برخی سو استفاده ها پیشگیری کنیم‌.

استاندار آذربایجان شرقی از نقاط حادثه دیده شهرستان بر اثر وقوع زلزله بازدید بعمل آورد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز