کد خبر: ۹۱۹۱۸
۲۴۵ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ويژه ميانه:

هيئت امناي مساجد بعنوان امين و مورد اعتماد مردم در جمع آوري كمكهاي مردمي مشاركت كنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از هیئت امنای مساجد خواست تا در جمع آوری کمکهای نقدی و غیرنقدی مردم به زلزله زدگان کمک کنند.

محمدرضا مشایخی در جمع هیئت امنای مساجد شهرستان اضافه کرد: در امر کمک رسانی  و رفع مشکل افرادی که با مشکلات زیادی روبرو هستند از طریق گروههای مردمی ،بنیاد مسکن و شهرداری تلاش کرده و برای آواربرداری و ساخت و سازها اقدام بموقع نماییم.

مشایخی در ادامه به اقدامات انجام شده در روستاهای آسیب دیده شهرستان بویژه در روستای های بیشتر آسیب دیده از جمله اعزام تیمهای پزشکی، شروع آواربرداری،دفن بهداشتی دام های سبک و سنگین تلف شده در زلزله، اسکان اضطراری افراد خسارت دیده، تهیه و توزیع پک غذایی یکماهه اشاره کرده افزود: امکان اسکان موقت خسارت دیدگان در سازه هایی مانند یک اتاق و یا در کانکس ها در برنامه قرار دارد تا در اسرع وقت در اختیار مردم قرار گیرد.

فرماندار میانه همچنین اختصاص ١٠ میلیون تومان کمک بلاعوض و ٤٠ میلیون تسهیلات قرض الحسنه برای کسانی که خانه هایشان صددرصد تخریب شده، اختصاص ١٠ میلیون تومان وام قرض الحسنه و ٥ میلیون بلاعوض برای افرادی که خانه هایشان نیازمند تعمیر است همچنین اختصاص ٥ میلیون تومان برای اسباب منزل خسارت دیدگان و ٥ میلیون تومان برای هر واحد دامی آسیب دیده و نیز  پرداخت ١٠ میلیون بلاعوض برای کسانی که همسایه و یا آشنای خود را در منزل خود اسکان دهد را از جمله کمکهای دولت برشمرد.

مشایخی اضافه کرد: به حد کافی چادر، موکت، پتو، سیستم گرمایشی و جیره غذایی برای این مناطق موجود است و از لحاظ امنیت نیز با استقرار پاسگاههای سیار مشکلی نداریم و جلوی برخی سو استفاده ها نیز گرفته شده است. 

وی آمد و رفت تمامی مسئولین به مناطق زلزله زده را کم کردن دغدغه مردم و حمایت و همراهی انها عنوان کرده از تمامی مردم در اقشار و صنفهای مختلف، از جمله سپاه، هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی ، استان قدس رضوی و ستاد اجرایی فرمان امام و همه وهمه که همواره در صحنه های مورد نیاز کمک حال بوده اند تقدیر کرد.

viber image 2019 11 12 08 00 33

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز