کد خبر: ۹۲۰۰۳
۵۵۵ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

امنیت بستر ساز توسعه همه جانبه/ تحت الشعاع قرار گرفتن ایمان عمومی در جامعه با به خطر افتادن امنیت

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به نعمت امنیت در جامعه اسلامی ایران که در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای انتظامی و نظامی، دستگاه اطلاعاتی و دستگاه قضا حاصل شده گفت: امنیت بستر ساز توسعه همه جانبه در تمامی حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و غیره است.

محمدرضا مشایخی در آیین تودیع و معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان میانه با بیان اینکه نباید دو نعمت امنیت و سلامت در جامعه مورد غفلت واقع شود، اضافه کرد: با توجه به امنیت موجود در جامعه می توان به نقش آفرینی نیروی انتظامی در جامعه امروزی در داخل و مرزهای کشور پی برد.

وی با اشاره به اینکه نعمت امنیت در جامعه ما سبب ایجاد ایمان عمومی در بین مردم شده تاکید کرد: به مخاطره افتادن امنیت سبب تحت الشعاع قرار گرفتن امنیت خواهد شد.

مشایخی همچنین به فرمایش مقام معظم رهبری که امنیت کشور را  در سایه زحمات و تلاش نیروی انتظامی مثال زدنی در دنیا می دانند افزود: خوشبختانه علی رغم تهدیدها، هجمه ها و توطئه ها با رصد های بموقع و تلاشهای شبانه روزی عوامل انتظامی و سایر نیروهای نظامی و اطلاعاتی و تقدیم شهدایی شاهد کنترل و خنثی شدن توطئه های حاصل آمده از سوی ایادی داخلی و هجمه های بیرونی هستیم.

فرماندار ویژه میانه به نقش آفرینی عوامل انتظامی در کنار عوامل امدادی برای کمک رسانی و ایجاد امنیت در مناطق زلزله زده اشاره کرده گفت: حلقه های امنیت در این مناطق آن چنان برقرار شد که عوامل اداری دیگر توانستند به راحتی به خدمات رسانی پرداخته و مردم نیز دغدغه ای نداشته باشند.

وی همچنین بر نقش مهم نیروی انتظامی در تقویت سرمایه های اجتماعی تاکید کرده افزود: بنابر ارتباط نیروی انتظامی با مردم و کار ویترینی این نیرو باید در قالب قانون و فراتر از آن سرمایه های اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرد زیرا جامعه ما با توجه به تهدیدها و هجمه ها نیاز به تقویت هر چه بیشتر این سرمایه ها دارد که خصیصه مردم داری مورد تاکید مقام معظم رهبری و قانونمداری و عمل به قانون از سوی ما مسئولین و خود نیروی انتظامی به ارزش تبدیل شده و زمینه لازم برای تقویت سرمایه های اجتماعی را فراهم سازد.

فرماندار میانه با بیان عملکرد بالای نیروی انتظامی شهرستان در کاهش جرائم و کنترل موارد که به تحقق پیشگیری منجر شده افزود: پیشگیری مقدم بر تمامی مسائل است.

وی در ادامه کنترل قاچاق کالا را از دیگر وظایف نیروی انتظامی در جهت تکیه بر توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرده، گفت: در امر پیشگیری، مقابله و مبارزه باید نیروی انتظامی امور خود را توام با تحقیق، پژوهش انجام داده و نوآورانه و فن آورانه به پیش برود.

مشایخی در پایان از زحمات و تلاش شبانه روزی سرهنگ رمضان اللهوردیان فرمانده سابق نیروی انتظامی شهرستان میانه تقدیر و برای سرهنگ توحید فارسی در سمت فرمانده جدید آرزوی توفیق نمود. 

معاون هماهنگی فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی هم با حضور در این مراسم با بیان اینکه کار نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست افزود: در نیروی انتظامی نقطه پایان هر ماموریتی، نقطه آغاز ماموریت دیگر است.

سرهنگ ردکا  گفت: در حادثه اخیر زلزله در شهرستان میانه و سراب، نیروی انتظامی از اولین افراد و نیروهایی بودند که سر حادثه حضور یافتند که در طول این مدت، امنیت برای مردم حادثه دیده فراهم شد و خوشبختانه مردم زلزله زده کوچیکترین ناراحتی از لحاظ امنیت و آرامش را علی رغم گستردگی حادثه احساس نکردند و گزارشی نیز از وقوع سرقت و ناامنی در مناطق زلزله زده نداشتیم.

وی به حوادث اغتشاشات اخیر اشاره کرده،  افزود: نیروی انتظامی در صحنه عمل نشان داد که می تواند نقشه های دشمن را خنثی کند به طوریکه با همکاری مردم و دیگر مسئولین، در استان ما در کمتر از 24 ساعت توطئه دشمن به هم ریخت.

 

te6te6te6te6te6

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز