کد خبر: ۹۲۰۲۳
۲۵۷ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه در دیدار با نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد:

مراوادات با کشورهای دیگر سبب تبادل تجربیات و برخی اقدامات به صورت نو آورانه و فن آورانه است

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با ابراز خورسندی از حضور نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد در شهرستان میانه برای ابراز همدردی و توزیع کمکهای خود در مناطق زلزله زده گفت: علی رغم تمامی مسائل موجود، راغب به چنین مراوداتی هستیم زیرا مراودات با کشورهای دیگر سبب انجام امور با استفاده از نظرات فن آورانه و نوآورانه بوده و سبب انتقال تجربیات می شود.

محمدرضا مشایخی در دیدار با کلدیو پروویداس نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد با اشاره به آخرین وضعیت مناطق زلزله زده شهرستان میانه افزود: 74 روستا در این زلزله با شدت تخریب 15 الی 100 درصدی دچار خسارت شدند که طی به هفته اول اسکان موقت زلزله زدگان از طریق کانکس و اتاقک ساخته شده از سوی بنیاد مسکن و سایر دستگاه ها و خیرین انجام شد.

وی  به تقاضای برخی افراد در جهت دریافت تسهیلات 10 میلیون تومانی بلاعوض برای تعیین اسکان موقت خود اشاره کرده گفت: در جهت اسکان دائمی  ساخت60 واحد در حال اجراست و اگر شرایط اقلیمی اجازه دهد این کار ادامه خواهد داشت که در این خصوص نیز شاهد کمک فولاد آذربایجان در میانه با ارائه تخفیف های لازم در خصوص تهیه میلگرد و کمکهای بنیاد برکت امام راحل هستیم که تمامی این امور با محوریت بنیاد مسکن در حال اجراست.

فرماندار میانه بهسازی و مقاوم سازی مساکن روستایی را عامل اصلی کاهش خسارات و تلفات خوانده گفت: آواربرداری  و معبر گشایی با شدت تمام و فعالیت 80 دستگاه ماشین آلات در مناطق زلزله زده در حال اجرا بوده و فرصتی فراهم شده تا برای بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی جهت مقابله با خطرات احتمالی فرهنگ سازی شود.

مشایخی پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی به صورت قرض الحسنه، 10 میلیون تومانی بلاعوض برای اسکان موقت، تامین دام مولد برای کسانی که تلفات احشام داشتند، کمک معیشت 15 میلیون تومانی و 5 میلیونی برای هر واحد دامی برای کسانی که دام مولد نگیرند از سوی دولت و تامین برخی لوازم خانگی از سوی ستاد اجرایی فرمان مقام معظم رهبری را از جمله خدماتی دانست که در حال اجرا می باشد.

وی واکنش سریع و بموقع از سوی استان و شهرستان را حاصل تلاش همکاران در مدیریت بحران خوانده گفت: از لحاظ اقلام معیشتی، سوخت فسیلی و گاز مشکلی نداریم و عوامل امدادی نیز همواره آماده امدادرسانی و خدمات رسانی هستند.

فرماندار میانه تمام هم و غم شهرستان را بازسازی منازل به روش جدید و فن آورانه و رفع دغدغه روستائیان با بازگشت به وضعیت قبل از حادثه عنوان نمود.

مشایخی در پایان حضور نماینده سازمان ملل در شهرستان میانه را اقدامی بشردوستانه خوانده گفت: امیدواریم این حضور پیامی برای مجامع بین المللی باشد

همچنین گفت انعکاس این حضور سبب انگیزه برای مردم است.

کلدیوپرو ویداس نماینده مقیم برنامه توسعه سازمان ملل متحد نیز از واکنش سریع و بموقع نیروها و عوامل امدادی استان و شهرستان برای کمک رسانی به مردم زلزله زده ابراز خرسندی نموده مساله بازسازی بهتر از گذشته واحدهای روستایی را موضوع مهمی خواند که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی کمکهای سازمان ملل متحد در کشور ایران را سهمی ناچیز و قطره ای در اقیانوس خوانده گفت: ما تلاش خواهیم کرد تا با راههای نوآورانه در بازسازی منازل روستایی با استفاده از تجمیع عوامل کمک حال شما بوده و امور را بهبود بخشیم.

وی این حضور را نشانگر همراهی سازمان ملل متحد با دولتهای محلی بیان کرده افزود: خلاقیت و نوآوری لازمه اجرای یک سرپناه خوب و امن بوده و به یک چالش تبدیل شده که موارد شکست خورده در آن با توجه به تجارب کشورهای آسیب دیده زیاد است.

کلدیوپرو ویداس در ادامه ساخت سرپناه مطمئن را تابع شرایط فرهنگ محلی، تجارب، صنایع و ظرفیتهای محلی و پتانسیلهای موجود ذکر کرد.

گفتنی است نماینده مقیم برنامه توسعه با همراهی فرماندار و هیئت همراه جهت بازدید و توزیع کمکهای خود در بین مردم عازم مناطق زلزله زده شدند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز