کد خبر: ۹۲۰۲۴
۲۰۱ بازدید
۱ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

اسکان موقت 1809 سرپرست خانوار درمناطق زلزله زده با دریافت 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض

 معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به زلزله اخیر در شهرستان میانه از اسکان موقت 1809 سرپرست خانوار در مناطق زلزله زده با دریافت تسهیلات  بلاعوض خبر داد.

محمدرضا مشایخی در گفت و گو با ایرنا در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله زده گفت: تعداد 1165 سرپرست خانوار کل مبلغ 10 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض را با تحویل چادرها دریافت نموده و 100 سرپرست دیگر نیز با تحویل چادرها 7 میلیون تومان مابقی از تسهیلات بلاعوض خود را دریافت خواهند نمود .

وی از همه واجدین شرایط خواست تا چادرهای خود را بموقع تحویل داده و مابقی تسهیلات خود را دریافت نمایند تا مشکل اسکان موقت آنها نیز در اسرع وقت رفع شود.

مشایخی همچنین از آغاز اجرای اسکان دائمی خسارت دیدگان خبر داده افزود: 60 فقره پرونده اسکان دائمی برای احداث ساختمان تشکیل شده و جهت اخذ تسهیلات لازم به بانک معرفی شده اند.

فرماندار ویژه میانه در ادامه به ساخت 105 اتاقک از سوی بنیاد مسکن و تحویل آن و همچنین استقرار 175 کانکس در مناطق زلزله زده اشاره کرده گفت: به طور کامل نیاز اهالی در این مناطق رفع شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: برای اسکان موقت احشام نیز 18 واحد در 10 روستا با مساحت 1600 متر مربع احداث شده و نهاده های دامی شامل کنسانتره، جو و سبوس نیز توسط تعاون روستایی خریداری و در حال توزیع است.

مشایخی همچنین از اهالی مناطق زلزله زده خواست تا با توجه به برودت هوا و نکات ارائه شده از سوی دستگاههای خدمات رسان مانند برق و گاز، نکات ایمنی لازم را رعایت کنند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

فرماندار ویژه میانه، تحویل بموقع چادرها برای دریافت مابقی تسهیلات بلاعوض، همکاری با تیم های ارزیابی بنیاد مسکن و همچنین گروههای آواربرداری را از سوی مردم جهت اتمام کامل آواربرداری ها و احداث بموقع ساختمانها را خواستار شده افزود: هدف ما اسکان دائمی مردم در کمترین زمان ممکن است.

وی به پی کنی و اسکلت بندی 20 واحد اشاره کرده گفت: احداث واحدها با شرایط آب و هوایی منطقه  انجام و تا مساعد بودن شرایط جوی ادامه خواهد داشت.

مشایخی همچنین با اشاره به اینکه 80 دستگاه ماشین آلات در مناطق زلزله زده برای تخریب و آواربرداری فعال هستند از پایان تخریب و آواربرداری کامل در 3 روستا خبر داده و افزود: آواربرداری  11 روستای دیگر نیز به شدت در حال اجرا بوده و تا معبرگشایی و آواربرداری کامل ادامه خواهد داشت.

وی به توزیع سوخت به شکل گاز مایع و نفت سفید، پخت و توزیع نان و اخذ تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض برای اماکن دامی و تامین دام اولیه مولد خبر داده گفت: تسهیلات مورد نظر و دام ها تحویل روستائیان خواهد شد.

فرماندار میانه در پایان از خیرین و اهالی شهرستان میانه، موسسات و نهادهای خیریه، بازاریان، خیرین استان و خارج از استان، تمامی عوامل امدادی، دستگاهها، اعضای مدیریت بحران برای امدادرسانی تا این لحظه تشکر و قدردانی نمود.  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز