کد خبر: ۹۲۰۳۶
۲۱۹ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

2767 واحد روستایی در شهرستان نیازمند تخریب و بازسازی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به خسارت 4205 واحد روستایی در دو بخش ترکمانچای و کندوان گفت: از این تعداد 2767 واحد نیازمند تخریب و بازسازی و 1396 واحد نیازمند تعمیرات هستند.

محمدرضا مشایخی در جلسه ای با حضور موسی برزگر رییس بنیاد علوی کشور و هنربر مدیر ستاد بحران در استان آذربایجان شرقی در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و نیازهای اساسی روستاییان گفت: از 2767 واحد نیازمند تخریب و بازسازی 1997 سرپرست خانوار تشکیل پرونده داده و برای 1914 نفر آنها اسکان موقت ایجاد شده و 1809 نفر درخواست تسهیلات بلاعوض برای تعیین اسکان خود نموده اند.

وی اضافه کرد: تا بحال 1223 نفر سرپرست خانوار کمک بلاعوض 3 میلیون تومانی دریافت کرده اند و از این تعداد 100 نفر با تحویل چادر 7 میلیون تومان مابقی از تسهیلات خود را دریافت نموده اند .

مشایخی به تحویل 105 اتاقک و شروع اجرای اسکان دائمی برای 60 فقره که تشکیل پرونده داده اند با پی کنی 20 واحد خبر داده گفت: واحدهای دائمی روستائیان حداقل در 60 مترمربع تا 90 متر ایجاد خواهد شد.

فرماندار میانه در ادامه به فعالیت 77 دستگاه ماشین آلات در مناطق زلزله زده، آواربرداری کامل 4 روستا و اجرای آواربرداری در 11 روستای دیگر با شدت تمام اشاره کرده گفت: با آواربرداری کامل و معبرگشایی عرصه برای ایجاد اسکان دائمی آماده می شود.

وی از تلف شدن 1000 راس دام که 700 دام سبک و 300 دام سنگین را شامل می شود در مناطق زلزله زده و تخریب 1534 واحد دامی در بیش از 50 روستای شهرستان خبر داده گفت: تا بحال 1600 متر مربع برای اسکان احشام مسقف شده اما کفاف نمی کند که در این خصوص دامداران روستایی بویژه در 12 روستا خواستار تامین نایلون ضخیم برای مسقف نمودن مکانهایی برای نگهداری دامهای خود هستند که امیدواریم با کمک در تامین 20 هزار مترمربع نایلون ضخیم این مشکل نیز به صورت موقت تا ایجاد مکانهای دایمی رفع شود.

مشایخی همچنین خواستار احداث خانه برای تعدادی انگشت شمار از سرپرستان خانواری شد که  قدرت بازپرداخت تسهیلات 4 درصدی را نیز ندارند .

در این جلسه برزگر رییس بنیاد علوی کشور نیز برای تامین سیمان لازم جهت احداث واحدهای روستایی قول حتمی داد.

پس از اتمام جلسه، رییس بنیاد علوی کشور و مدیر ستاد بحران استان با همراهی فرماندار ویژه شهرستان از مناطق زلزله زده بازدید نمودند. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز