کد خبر: ۳۰۵۵۹
۱۴۴۶ بازدید
۳۰ دیدگاه (۱۹ تایید شده)

این رسم روزگار است، مردان بزرگ فرصت می آفرینند و ترسوها از فرصت سوء استفاده می کنند

۱۳۹۳/۹/۸
۱۸:۲۸

این رسم روزگار است که مردان بزرگ فرصت می آفرینند و ترسوها از این فرصت ها

سوء استفاده می کنند. 

در پی انتشار مطلبی تحت عنوان "آخه شما دیگه چرا پـدر ؟!" در ستون موی دماغ یکصد و بیست و دومین شماره هفته نامه قافلان و باز نشر آن در فضای مجازی، رفتارهایی از مدعیان دروغین اخلاق و مردانگی مشاهده شد که به حق باید در این ارتباط تامل اساسی صورت بگیرد که چرا برخی به زور می خواهند خودشان را اسطوره بشناسانند و بدتر از آن بی نام و نشان هایی که حتی جرات ندارند هویتشان را برای دیگران نشان دهند، دم از مردی و مردانگی می زنند.

در عرف مطبوعات ستون های طنز معمولاً تلخ و گزنده هستند و این رسم است که مطالب حساس را با زبانی طنز در این سطور می گنجانند تا صاحب سخن منظور اصلی را بفهمد که موی دماغ قافلان هم از این قاعده مستثناء نیست. اگر تاملی در مطلب حاضر بکنید خواهید دید که بدون نام بردن از کسی، با استعاره و اشاره های کلی عمق فاجعه را یافته و در صدد رفع سوء تفاهمات برآمده است(البته به نیش و کنایه).

"آخه شما دیگه چرا پـدر ؟!" ظنز تلخیست در واکنش به کسانی که هویت عاریتی آنها هویت واقعیشان را از آنها گرفته و عاریت و واقعیت در این هویت با هم جابجا شده اند. در مطلب مذکور هیچ اشارتی به نام شخص خاصی نشده بود و فردی که احتمالاً این مطلب طنز را به واقعیت های زندگی خودش نزدیک می دیده، شروع به هتاکی و پرده دری کرده و سوء استفاده فرصت طلبان از پدر بزرگوارشان را در رسیدن به هدفشان یاری رسانده است.

این عزیز بزرگوار به جای تامل در مطلب، با فرض بر اینکه صحبتهای هفته پیش بنده با ایشان در خصوص اظهار نظرهای پدر گرامیشان درباره ورزش شهرستان منظور ما بوده، یک طرفه نزد قاضی رفته و حکم ارتداد نگارنده مطلب را صادر کرده است. غافل از اینکه وکیل دادگستری بودنشان هم مانع هتاکی های بی ادبانه او نشده و پی در پی تهدید کرده اند که چنین می کنم و چنان. همو که به نام پدر، زشتی ها و پلشتی های موجود در بازی های کثیف سیاسی و سوء استفاده از پدرشان را پوشش می دهند و با منحرف کردن اذهان عمومی و تهدید و ارعاب و تهمت، سیاه نمایی می کند.

بنده به عنوان یک شهروند حق اقامه دعوا در محاکم قضایی را در برابر این هتاکی ها به خود محفوظ می دانم و ضمن ابراز ارادت قلبی خود خدمت پیر ورزش شهرمان جناب آقای قربان علی وفائیان  که همیشه بنده را مورد لطف خود قرار داده اند، اعلام می کنم که هفته پیش مصاحبه ای با ایشان انجام داده ام که به دلیل همزمانی چاپ شماره 122 و تنظیم نبودن متن مصاحبه، انتشار آنرا به شماره بعدی موکول کردم که به نظر می آید قبل از انتشار در نشریه، باید برای تنویر افکار عمومی آنرا در فضای مجازی منتشر کنم و انشالله در اولین فرصت و بازگشت از مسافرت، آنرا منتشر خواهم کرد.

امیدوارم کران و کوران شهرم قبل از اینکه تراوشات مریض ذهنشان را به رشته تحریر درآورند، ضمن مطالعه دقیق مطلب"آخه شما دیگه چرا پـدر ؟!" انصاف را در دادن نظران و قضاوت مد نظر داشته باشند و بدانند که این رسم روزگار است، مردان بزرگ فرصت می آفرینند و ترسوها از فرصت سوء استفاده می کنند.

پس مرد باشیم و از فرصت های به دست آمده استفاده کنیم نه سوء استفاده.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۹ ۱۳:۴۲
اسکندر رومی را پرسیدند: دیار مشرق و مغرب را به چه گرفتی که ملوک پیشین را خزاین و عمر و ملک و لشکر بیش از این بوتده است ایشان را چنین فتحی میسر نشدگفتا:بع عون خدای عز و جل هر مملکتی را گرفتم رعیتش نیازردم و نام پادشاهان جز به نکویی نبردم بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتی بر دوستان عزیز مشکلاتمان فراتر از این بحث هاست بیایید به جای نیروی دافعه ، جاذبه مان را بیشتر کنیم و به فکر آینده شهرمان باشیم جناب آقای وفائیان خیلی بزرگوارتر هستند و یقینا این حرفها را به دل نمیگیرند
۹۳/۹/۹ ۰۰:۰۲
با تمام احترامی که به بزرگان شهر داشته و دارم اما مات و مبهوتم که چرا در عقب ماندگی میانه نقش برجسته داشته اند نمونه اش در همین قضیه طومار فرمانداری ویژه میانه هیچ کدام از بزرگان شهر آن را امضا نکردند ولی همین جوانان قلم به دست آن را به امضای عموم مردم رساندند ولی با این حال بر بزرگانم آنها احترام می گذارم.
۹۳/۹/۸ ۲۳:۳۹
ما اهالی علم و اندیشه از سایت وزین صدای میانه تقدیر و تشکر می کنیم که روشنگر میانه و میانه ای ها بودند .
۹۳/۹/۸ ۲۳:۱۱
ایت الله بهاالدینی میفرماید/روزقیامت نیکی هایمان رابه محبوبترین فردزندگیمان نخواهیم دادامامجبورمیشویم به کسی نیکیهایمان رابدهیم که ازاومتنفربودیم وغیبتش راکردیم گناه خصوصاحق الناس اوج حماقت است نه زرنگی.زرنگی بندگی خداست.کسی که میگویدسرفلانی کلاه گذاشتم اشتباه میکند بلکه فلانی سراوکلاه گذاشته چراکه حق برگردن اوپیداکرده است
۹۳/۹/۸ ۲۰:۳۵
آقای نائبی شما چرا سکوت کردین ؟ این چه وضعی است در سایت شما به وجود آمده است ؟ این همه بد و بیراه در فضای مجازی که به هیچ وجه به منفعت و صلاح شهرمان نیست را می توان با یک میانجیگری ساده حل وفصل نمود ... چرا دنبال مقصر باشیم طرف شروع کننده اگر قدری انصاف داشته باشد با یک معذرت خواهی از یک پیشکسوت می تواند موضوع را ختم به خیر کند ...
۹۳/۹/۸ ۲۰:۲۱
با سلام بنده در ذیل مطلب شماچند علامت سوال مبنی بر عدم شناسایی طرف مورد بحث و در ذیل مطلب آقای وفائیان هم گفتم که اصلا نمیشود حدس زد که مد نظر آقای حسن زاده چه کسی میباشد حال با توجه به شرایط و قرائنی که در ذهن آقای گیو وفائیان بوده مطلب را منسوب به پدرخود دانسته و با شور علاقه پدر فرزندی مطلبی را نگاشته است آقای قربانعلی وفائیان فقط مربوط به خانواده شان نیستند بلکه یک شخصیت تاثیرگذار بر شهرمان بوده و خدمات ایشان اصلا فراموش شدنی نیست و مخصوصا آنهاییکه شاهد آقایی ورزش میانه بر کشور واستان بوده اند که حاصل تلاش مسئولین و زحمتکشان آن دوره بوده است هیچگاه حق نمک را فراموش نخواهند کرد حال این شخص وفاییان ، علیزاده ، کوهی و ...باشد بعنوان یک برادر کوچک پیشنهاد میکنم مطالب مربوط به این قضیه حذف شده و مسئله با گفتگوی رودر رو حل شود چون عاقبت این منازعه به نفع هر طرف که باشد به ضرر میانه میباشد
۹۳/۹/۸ ۱۹:۳۹
جناب حسن زاده! متن شما را همان روز اول خواندم. آنقدر کلی و فراگیر بود که شاید اگر همه در درون خود مقایسه می کردند شامل حال همه می شد. پدر ورزش، پدر هنر، بزرگ خاندان و دهها لقبی که هر روز شاهد تولید آن هستیم. آنقدر خوب روی طناب باریک رفته بودید که به احدی اهانت نشده بود. خواستم زنگ بزنم و بپرسم منظورت کیست؟ حیفم آمد که این مطلب عمومی را خصوصی بکنم. لیکن اتفاقاتی که بعداً اتفاق افتاد نوعی هجمه و حمله از جانب افرادی غیر از عزیز دلمان آقای وفائیان بود. آنانی که در این چند سال از شفاف گویی و صراحت قافلان در امان نبوده اند. آنانکه امتیاز قافلان را نتوانستند با پول بخرند. آنانکه قافلان را تا آستانه ورشکستگی بردند و چاپخانه اش را نابود کردند و جزو افتخارات خود شمردند. رفتار فرزند آقای وفائیان هم از نظر عاطفی و هم شهروندی طبیعی است و با تطبیق نوشته های شما با برداشت خود، آن مقاله عمومی را خصوصی کرده و موضع گرفتند ولی پشت این عکس العمل همان افراد چند ساله ظاهر شدند که قافلان را نتوانسته بودند در این مدت تخریب کنند و هر اتهامی زده بودند نچسبیده بود. امید زیادی دارم که جهت جلوگیری از سوءاستفاده دیگران،این موضوع همینجا بسته شود ضمن اینکه من و تو هر دو دستان بزرگمرد ورزش میانه را می بوسیم و به رسم ادب در مقابل ایشان احترام می گزاریم.
۹۳/۹/۸ ۱۹:۳۶
وای بر ما اگر روشن فکرمان شما باشین !!!!!
۹۳/۹/۸ ۱۹:۳۱
آقای عزیز از شما بعید و از شخصیت فرهنگی به دور است از چنین جملاتی در ارتباط با همشهریان استفاده نماید. من به نوبه خودم از تمام همشهریان عزیز میانه ای عذرخواهی می کنم از بابت درج چنین کلماتی در فضای مجازی. سایت صدای میانه و سایت های قبلی صرفا با هدف سرافرازی مردم میانه و حل مشکلات موجود در آن راه اندازی شده است و امیدواریم دوستان این موضوع را رعایت نمایند. در سال های اخیر (از سال 83 تا 93 در فضای مجازی و صرفا در سایت صدای میانه) این موضوع مسبوق به سابقه نمی باشد. از طرف مقابل هم درخواست می نماییم هیچگونه پاسخی به این مطلب ارسال ننمایند و از پیشنهاد سازنده جناب آقای احمدزاده خبرنگار پرسابقه میانه ای جهت حل مشکل بوجود آمده استفاده نمایند. یاد مرحوم جناب آقای دکتر انصاری بخیر در چنین مواقعی بزرگی می نمودند و سوء تفاهمات را حل می نمودند. به توضیحات جناب آقای حسن زاده در بخش سوم مطلب مراجعه نمایید موضوع حل می گردد ولی سایر جملات تند و زمیه ساز پاسخ های نامناسب می باشد. هرچند آقای حسن زاده نظرشان چیز دیگری می باشد.
۹۳/۹/۸ ۱۹:۲۴
شما دیگر چرا آقای خبرنگار این مناظره در سایت اصلا درست نیست و مردم خودشان خادم و خائن را به خوبی تشخیص می دهند ... سعی کنید با نام های برزگان بازی نکنید .
۹۳/۹/۸ ۱۹:۰۹
خيلي مرد هستي آقاي حسن زاده من ازصبح تمامي مطالبو به دقت خونودم ومطالعه كردم وقار وسنگيني حضرتعالي درسي براي بنده شدكه با سكوت خود جواب گستاخي وتهديدات را ندادين انشالله منتظر چاپ مصاحبه هستيم تا حقايق روش شود از شما خواهش ميكنيم اگر ايشان توانايي دارن با قهرماننان سابق ومسئولين تربيت بدني شهرستان در يك مكان با حضور افراد منصف به مناظره بپردازند وشما اين مطالب را درج كنيد تا حقايق براي هميشه مشخص گردد .

اخبار روز