کد خبر: ۳۰۵۶۶
۵۸۷ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

طرح اصلاح بافت فرسوده؛

از نیم قرن حرف تا نیم جو عمل

۱۳۹۳/۹/۸
۲۱:۱۴

سالهاست که مردم میانه چشم انتظار تغییری اساسی در بافت شهر هستند ولی با وجود قول ها و شعارهای بسیار همچنان منتظرند تا طرحی در شان این شهر اجرا شود. ولی دریغ از یک حرکت در خور تحسین!

 اصلاح بافت فرسوده اطراف امامزاده اسماعیل(ع) سالهاست که شعار تبلیغاتی شوراها و گاهاً نمایندگان شهرستان بوده و هست ولی تقریبا بیش از تمامی طرح های گفته شده روی آن مانور داده شده است. از فرمانداران دوره های پیشین بگیرید تا معتمدین محلی برای اجرای این طرح وعده های سرخرمن زیادی داده اند اما مردم کوچک ترین حرکتی برای اجرایی شدن آن ندیده اند. طرح اصلاح بافت فرسوده اطراف حرم، به عنوان کلید واژه بسیاری از وعده های عمرانی مسئولین شهری شده و هر زمان که عرصه را بر خود تنگ تر می بینند از این طرح خیالی سخن می رانند و با رو کردن قرار داد و اسم بردن از شرکت های متعددی که بسیاری از آنها وجود خارجی ندارند، برای خودشان بیلان کاری و عملکردها نوشته و تحسین ها شنیده اند. اما آیا واقعاً این طرح اجرایی خواهد شد؟ موانع عدم تحقق این امر کجاست؟ آیا مردم استقبال نمی کنند؟ یا مسئولین اراده ای جدی ندارند؟پرسش های خبرنگاران بی پاسخ می ماند. پیگیری ها به جایی نمی رسد. برخی اعضای شورای شهر مردم و ساکنین اطراف را متهم به کارشکنی و ... می کنند. برخی دیگر ناهماهنگی های اداری را مسئول می دانند. و گروه بعدی مسئولین رده بالای شهر را متهم به دخالت و کارشکنی می کنند. به هر حال هرکس در این میدان ساز خودش را می زند و در نهایت این مردم هستند که سالها ویرانه های اطراف حرم را می بینند و به فرزندان خود داستان ها می سازند از رویاهای مردم این شهر برای گشایش مشکلات عدیده این منطقه. و مسئولین شهرداری که منتظرند تا در زمان مناسب سناریوی دیگری را کلید بزنند و به نام اصلاح و بهسازی اطراف حرم، داستانی جدید سرهم کنند و مدتی سر مردم را با آن گرم کنند و گویی این طرح نافرجام هم به داستان ناتمام آوردن اتوبان به میانه می ماند که برای دوره های متمادی دستمایه وعده های تبلیغاتی رقبای انتخاباتی بود بی آنکه فرجام خوشی برای مردم داشته باشد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۱۰ ۰۰:۰۶
شعار تبلیغاتی مهم نیست مهم اینه که این کار کار شورای شهره .الحمدلله اونم که تعطیله
۹۳/۹/۹ ۰۷:۴۱
طبق فرموده شما وعده های زیادی شنیده ایم تابلوهایی دیده ایم که نصب شده و روی آن طرح رویایی ترسیم شده است حتی تا یک قدمی اجرا هم پیش رفته ایم و آخرین مورد آن وعده خود شهردار محترم بود که روز 28 اردیبهشت امسال همزمان با افتتاح موزه ، کارگاه بازسازی اطراف حرم نیز برپا خواهد شد فکر کنم چون موزه افتتاح نشد این یکی هم از روی تعصب قهر کرد
۹۳/۹/۸ ۲۳:۲۵
بنده مانده ام چرا میانه درخور اجرای کارهای بزرگتر نیست آیا مردم مقصرند که نمی خواهند یا مسئولین که گاهی به نعل می زنند و گاهی به میخ: اخیرا"شهردار گفتند با شرکت کوثر قرارداد بسته اند و رییس وقت شورای شهر هم قول اجرای آن در اول اردیبهشت امسال را داد ولی خبری نشد که هیچ و طرح مربوطه چون خفته ماران در سیاهی و تاریکی شب دیجور مانده است. در حالیکه خبرهای عمرانی از شهرهای ضعیف استان به گوش می رسد ولی میانه همین میانه 50 سال اخیر است.
۹۳/۹/۸ ۲۳:۱۱
انصافا سوای مسائل واختلاف نظرها بازم این اقایان واین سایتها نبودند ماچیکار میکردیم پس جا داره دست مریزادی بگیم به این اقایان-
۹۳/۹/۸ ۲۲:۴۴
آنکه بیش از مردم و مسئولین عذاب می کشد آن خانه دار یا مغازه دار بخت برگشته است که چندین دهه است خانه یا مغازه اش را حتی یک رنگ هم نمی زند و می گوید قرار است شهردار جدید یا فرماندار جدید کاری بکند! مثل سرطان گرفته ها هر روز منتظر اجل است درحالیکه در 40 سال گذشته لااقل دو بار می توانست خانه و مغازه اش را پایین بیآورد و از نو بسازد. من هنوز مسئولی در حد چنین پروژه بزرگی نداریم فقط ادعا کرده اند و دل مردم خوش کرده اند و رفته اند و به ما خندیده اند.
۹۳/۹/۸ ۲۲:۰۲
من به غلط املایی حساسما اطرح را لطفا اصلاح کنید (طرح) مشهدی قادر
۹۳/۹/۸ ۲۱:۴۲
انصافا انتقاد شما شایسته و بجاست. اما من فکر میکنم این قصیه دوسویه است اما بیشتر متوجه مردم و فعالان گردشگری است که بایستی بصورت جدی مطالبه کنند تا مرفه هان بی درد را از خواب بیدار کنند.

اخبار روز