کد خبر: ۳۴۸۸۸
۱۰۰۸ بازدید
۱۰ دیدگاه

استیضاح شهردار، شاید وقتی دیگر

۹۳/۱۱/۲۳
۰۱:۰۱

  شورای اسلامی شهر میانه یکشنبه این هفته با ارسال نامه ای به شهردار شهر خواستار توضیحاتی در مورد سوالاتی شده بود که برای بار دوم از شهردار پرسیده می شود ولی از جواب های وی قانع نشده اند. 

به گزارش خبرنگار قافلان پس از ابلاغ این نامه به شهردار, قرار بود 5شنبه صبح شهردار در صحن شورا حاضر و به سوالات طراحان سوالات پاسخ دهد ولی بعدازظهر روز سه شنبه نامه ای از طرف فرمانداری به شورای شهر ارسال شده که ظاهراً  در فرایند استیضاح شهردار برخی مقررات رعایت نشده است. ظاهراً در این نامه استیضاح مشروط به رعایت موارد زیر عنوان شده است:

 

 الف) تذکر کتبی به صورت روشن و شفاف در رابطه با ایراد و یا اعتراض یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار توسط رئیس شورا


ب) در صورت عدم توجه شهردار به تذکرات وصولی و عدم اقدام جهت رفع در ایرادات، مراتب در قالب سوال از سوی یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر بصورت کتبی توسط رئیس شوراری شهر با رعایت فرجه زمانی مندرج در قانون انجام خواهد شد.


ج)  شهردار حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز پس از ابلاغ، موظف به حضور در جلسه رسمی  شورا و ارائه پاسخ خواهد بود.


ح) چناچه شهردار از حضور استنکاف ورزیده و یا پاسخ وی از طرف شورا قانع کننده تشخیص داده نشد، جلسه ای دیگر جهت استیضاح برگزار می شود.

با این اتفاق جلسه استیضاح شهردار به سپری شدن وقت قانونی تذکر و ابلاغ سوالات موکول شده و فردا برگزار نخواهد شد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۲۴ ۰۹:۱۷
شواهد و قرائن نشان می دهد افرادی که مخالف بر کناری شهردار هستند و نگران منافع خود،در این روزها از هیچ اقدامی فرو گذار نمی کنند یک روز در مراسمی که به منظور معرفی و تجلیل از کارآفرینان ، کارفرمایان و کارگران نمونه شهرستان برگزار می شود کاملا حساب شده اقدام به معرفی شهردار به عنوان مدیر نمونه می کنند ، یک روز رای دیوان عدالت اداری را مطرح می کنند، خبر مبهم ((بزودی مجتمع تجاری-خدماتی شهرداری )) رو مطرح می کنند، این افراد فقط به منافع خود فکر می کنند و مشکلات مردم و شهر برای آنها هیچ اهمیتی ندارد.
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۴:۱۴
اقا این ندانم کاری ها و فسادها و بی برنامگی ها و عدم احساس مسولیت ها تاکی؟! آقا نهایت مسخرگی است فرقی نمیکند درکدام سازمان یا نهاد باشند کسانی که تفکر سرمایه داری انحصاری دارند نیاید راه داد. آقا بخدا جهانیان نظاره گر این ریخت و پاش ها در دولت اسلامی هستند. آقا بخدا حضرت امیر ع جلوتر به عواقب چنین کارها در فروپاشی نظام ها هشدار داده است. آقا عواقب دنیایی آنها رسوایی و عواقب اخرت آن گرفتاری در آتش غضب خداوندی است. آقا بخود بیائید آقا بخود بیائید آقابخود بیائید.....
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۲:۴۷
واقعا جای بسی تحجب و تاسف است که با آن همه تخلفات صورت گرفته شهرداری و حیف و میلهای انجام یافته شورای شهر باز بصورت قاطع عمل نکرده ؟!با کمی تامل به نظرمیرسد افرادی که منافع شخصی خود را در خطر میبینند سعی در ایجاد تاخیر و یا حتی منتفی کردن این مساله هستند؟؟ از ماست که بر ماست؟! باز در انتخاب مرتکب اشتباه شدیم ؟
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۲:۲۵
باسلام بازهم تاخیر و بازهم نشد که نشد شورای شهر ضعیف و شهر بی عمران و آبادانی در این سو شهرداری میانه به عنوان مدیر نمونه شهرستان انتخاب شد آقایان شورای شهر: وضعیف اسف بار شهر را نمی بینید! چاله های شهر را نمی بینید! کدامین پروژه در این شهر و در این سال آماده شده که به آن افتخار می کنید! پروژه خیابان لوله آب که چند ایراد دارد از فضای سبز خبری نیست برای استقبال از بهار چه برنامه ای دارید و شاید باز هم شاهد انباشته شدن اشغال در سطح شهر خواهیم بود و یا شاید بعد از گذشت ایام نوروز جداول را رنگ آمیزی می کنید جداولی که فرسوده نیاز به رنگ آمیزی ندارند خیابانی را افتتاح می کنید که پیاده رو ندارد با مساله ترافیک شهر چه می کنید به کدامین نقطه شهر افتخار می کنید به کدامین پروژه ارائه شده افتخار می کنید به چه چیزی امیدوار باشیم باور کنید اگر شورای شهر و شهرداری نباشد آب از آب تکان نمی خورد وجودتان را ثابت کنید که اگر نباشید شهر فلج می شود.
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۲:۰۴
فکر کنم با دیدن خیابانهای شهر که چکنویس شهرداری شده است این جلسه اورژانسی محسوب میشود حتی یکی روز هم موجب حیف و میل سرمایه و بودجه شده و سر از کسر بودجه در خواهیم آورد ولی اگر این مشکل قانونی با 10 روزفرصت حل میشود منتظر میمانیم
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۱:۵۱
[quote name="هادی صدری"] باسلام.بازنشد ...که بشه....شهر آباد.شاید دراین مجال نگنجد ولی بامتنی کوتاه ازشما آقای حسن زاده عزیزکه خبرهای دست اول وداغ را به اطلاع مردم میرسانیدکمال تشکررادارم.شمایک استادنمونه رزمی کارویک هنرمندزبردست وهمچنین اهل قلم وادب میباشید.باتلاشهای بیشترخودتان مسولان احساس میکنند که زیرزره بین هستندوشاید همین پیشگیری ازخیلی کارهامیکند.موفق باشید. [/quote] شما لطف دارید جناب صدری عزیز. من به وظیفه شهروندی خودم عمل می کنم در چارچوبی که قانون مطبوعات برایم مشخص کرده است.
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۰:۳۲
هر جا تخلفی صورت گرفته به ویژه اگر بحث بیت المال مطرح باشد، در رسیدگی به نباید اندکی درنگ، ملاحظه و محافظه کاری را دخالت داد.
۹۳/۱۱/۲۳ ۱۰:۲۲
باسلام.بازنشد ...که بشه....شهر آباد.شاید دراین مجال نگنجد ولی بامتنی کوتاه ازشما آقای حسن زاده عزیزکه خبرهای دست اول وداغ را به اطلاع مردم میرسانیدکمال تشکررادارم.شمایک استادنمونه رزمی کارویک هنرمندزبردست وهمچنین اهل قلم وادب میباشید.باتلاشهای بیشترخودتان مسولان احساس میکنند که زیرزره بین هستندوشاید همین پیشگیری ازخیلی کارهامیکند.موفق باشید.
۹۳/۱۱/۲۳ ۰۹:۱۶
واقعا متاسفم برای چنین شورایی شهردارکه جای خود دارد بااین شرایط حاکم بر روابط شورا و شهردار عمران وآبادانی شهر افسانه ای بیش نیست

اخبار روز