کد خبر: ۵۴۲۳۱
۱۲۰۲ بازدید
۰ دیدگاه

رئیس زندان میانه:

وجود زندان در داخل شهر زشت ترین نماد شهری است

۹۴/۱۱/۴
۰۸:۳۳

رئیس زندان میانه: وجود زندان در داخل شهر زشت ترین نماد شهری استرئیس زندان میانه وجود زندان در داخل شهر را به لحاظ روانی، تربیتی و فرهنگی زشت ترین نماد شهری دانست.
به گزارش قافلان؛ حسن سلیمانی در نشستی با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: سرانه ای که برای هر زندانی تعریف شده است 5/14 متر مربع است که در شهرستان میانه به نیم متر هم نمی رسد، وی با اشاره به اینکه اقدام های اولیه و رایزنی های سازمانی صورت گرفته و در سال آینده شاهد کلنگ زنی زندان میانه با استانداردهای مورد نیاز خواهیم بود گفت: کلیه فعالیت های تربیتی در زندان میانه تحت تاثیر کمبود فضا قرار دارد. 
 سلیمانی در این نشست خبری که برای اولین بار در شهرستان و در محل زندان میانه برگزار شد از آزادی بیش از 211 نفر زندانی توسط مددکاران اجتماعی خبر داد و افزود: از سوی انجمن زندانی های شهرستان همه ساله شاهد آزاد سازی تعدادی از زندانی ها هستیم و این انجمن جزء 10 انجمن برتر کشور و سه انجمن برتر استان است و ستاد دیه برای آزاد سازی این زندانی ها بیش از 10 میلیارد ریال کمک کرده است.
وی فعالیت ها در زندان را تامینی و تربیتی خواند و کاهش جمعیت کیفری در داخل زندان ها را جزو اولویت ها خود دانست و گفت: ستاد کاهش جمعیت کیفری به وضع بهداشت روانی و جسمی زندانی ها، آموزش مهارت های شغلی اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، ورزشی رسیدگی می کند، اما کمبود فضا مشکل بزرگ زندان شهرستان است.
رئیس زندان میانه با بیان اینکه شهرستان میانه بعد از تبریز اولین رتبه را در آزاد سازی زندانی های جرائم غیر عمد دارد از مسئولین دیگر نهادها و ادارات شهرستان برای رفع مشکلات زندان درخواست همکاری کرد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز