کد خبر: ۷۵۱۹۶
۸۳۶ بازدید
۲۳ دیدگاه

این یک ماه و آن پنج سال / کلنگ زنی در وقت اضافه

۹۶/۵/۲۴
۱۵:۵۸

مردم میانه در آخرین روزهای عمر شهرداری خرده فروش شاهد نصب بنرهایی در سطح شهر هستند که خبر از کلنگ زنی طرح احداث پارکینگ اطراف امامزاده اسماعیل(ع) می دهد. این در حالی است که 71 ماه و چند روز از دوران شهرداری خرده فروش گذشته و تنها کمتر از یک هفته به پایان کار این منتخب دو دوره شورای اسلامی شهر باقی مانده است.

با دیدن این بنرها یاد حرف ها و وعده های مکرر اعضای محترم شورای اسلامی دور چهارم و شهردار منصوب ایشان می افتم که در ابتدای شروع به کار خود موجی از خبرهای امیدوار کننده و تبلیغات رسانه ای در مورد اجرای طرح احیاء بافت فرسوده اطراف امامزاده به راه انداخته بودند و سالهای متمادی بر این طبل تهی کوبیدند.

اما متاسفانه این شیر غرّانی که حضرات علم کرده بودند در نهایت موش زایید و نه از یال و کوپال آن خبری شد و نه از شکم و دنبه اش! از آن پروژه عظیم و رویایی دست آخر زور این 1+1+9 نفر به نصب چند بنر و اجرای نمایش مضحک کلنگ زنی دقیقه نودی رسید و تمام.

از حدود 2000 متر مربع زمینی که باید برای احداث پارکینگ اطراف حرم مطهر تملک شود تنها حدود 900 متر مربع تملک نصفه و نیمه شده که شامل سه قطعه انتقال یافته به نام شهرداری و یک قطعه در حال انتقال می باشد و هنوز 7 قطعه به مساحت 1000 متر مربع باقی مانده و این در حالی است که از 17 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی به این طرح بیش از نه میلیارد ریال آن هزینه شده و تنها 8 میلیارد ریال باقی مانده است.

اگر کلنگ زنی این طرح شدنی بود چرا در 5 سال گذشته نشد؟ تعهد اجرای این پروژه ای که درست شبیه نوزاد نارس شش ماهه است به عهده کیست؟

کیست که نداند این فقط یک نمایش تو خالی است و تنها برای خالی نبودن عریضه و تکمیل ویترین ادعاهای مدیر مدعی اجرا می شود. 

به راستی اگر تعلل نهادهای قانونی در ابلاغ و اجرای قانون جدید شوراها نبود و شورای دور چهارم آنگونه که قبلا اعلام شده بود در 15 مردادماه به کارش پایان می داد و این وقت اضافه طلایی نصیب شهردار نمی شد، کی قرار بود این وعده پرطمطراق شورا و شهردار عملی شود؟!

شما به این یک فقره اضافه کنید تعداد زیاد فعالیت هایی را که به طور مشخص از بعد از انتخابات شورای دور پنجم و بویژه در یک ماه اخیر با سرعت و شدت از سوی شهردار میانه کلید خورد و عملیاتی شد. از آسفالت شبانه روزی خیابان ها و احداث پارک گرفته تا جوب کشی کوچه ها و حتی نظافت جوبهای لجن گرفته که پس از سالها بی توجهی با حضور شخص شهردار در بالای سر کارگران خدمات شهری لایروبی و لجن برداری شدند.

سؤال این است:

 اگر شهرداری تمام این پنج سال و ده ماه دوره شهرداری خرده فروش را با همین حجم و سرعت که در یک ماه گذشته دیدیم فعالیت می کرد به نظر شما امروز کار بر زمین مانده ای در شهر پیدا می شد؟!

شکی نیست این تب و تاب شبانه روزی و راه اندازی گروه تلگرامی و بسیج دوستان و فرزندان و آشنایان برای فعالیت 24 ساعته در آن و گذاشتن اطلاعات کامل طرح ها و پروژه ها و مسلائل اداری شهرداری در اختیار افراد غیر مسئول برای پاسخگویی به درخواست‌ها و انتقادات و پیشنهادات مردمی در گروه خودساخته  همه و همه نشان از تلاش بی وقفه تیم حاکم بر شهرداری و در راس آن شهردار فعلی و شهردار سایه برای پویانمایی و جلب توجه شورای پنجم و بقا بر مسند شیرین شهرداری است و گویا دست کشیدن از این خوان گسترده به این راحتی ها هم نیست.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۵/۲۷ ۱۶:۴۷

خیلی کلنگ ها در میانه زده شده اما در زمین گیر کرده و کسی نتونسته اون را برداره. کلنگ کنارگذر شمالی شهر ، کلنگ باغ حاج محمود ، کلنگ دانشکده پرستاری و صدها کلنگ دیگر.

۹۶/۵/۲۵ ۱۵:۲۱

200 سال بعد هم همین هست با کلنگ زدن چیزی درست نمیشه.

۹۶/۵/۲۵ ۱۲:۱۰

دقیقه منظورشون همین کاره

۹۶/۵/۲۵ ۱۱:۵۴

به نظرمن گناه داره بذارین این دم آخری یه کم خوش باشه چندروز دیگه ور وسایلشو جمع میکنه میره تو یه قسمت بازم یه کارمند ساده میشه نزارین آرزو به دل بمونه.

۹۶/۵/۲۵ ۱۱:۲۶

انشاالله یکی پیدا میشه ودست دیگری را میبوسه ومشکل حل میشه.

۹۶/۵/۲۵ ۱۰:۳۱

شهر که ریش سفید نداشته باش به این روزمیفته .

۹۶/۵/۲۵ ۰۸:۳۸

آقای حسن زاده عزیز اگر ممکن است شفاف شهردار فعلی و شهردار سایه را معرفی کنید

۹۶/۵/۲۵ ۰۸:۳۴

باسلام فرمانداری محترم نمایندگان ودستگاههای ادرای نسبت به درخواست وتجمع کادر زحمتکش بیمارستان خاتم وامام میانه بی تفاوت نباشند جلسه ای فنی با کارکنان وکادر بیمارستان تشکیل دهند تامشکلات ونظرات کادر را از زبان خود کارکنان بشنوند تا اینکه آمارهای متفاوت وکذب درخصوصی پرداختی مطالبات کارکنان ارائه دهند وتغیر وتحول در این حوزه درمان را به جدیت پیگیری فرمایند در ضمن ریاست بیمارستان خاتم دکتر در سفر خارجه به سفر میبرند ومدیر بیمارستان م مرخصی تشریف دارند

۹۶/۵/۲۵ ۰۱:۴۴

ي كلنگيه زده ميشه و خداحافظ
شهردار بعدي هم بايد جوابگو باشه و اين كارو تكميل كنه بخاطر همينه كه براشون مهم نيس كه اين كار شدنيه يا نه
ميخوان دم آخري چند تا خاطره و عكس خوشگل داشته باشن كه به نوه هاشون نشون بدن

۹۶/۵/۲۴ ۲۳:۲۱

این شهر مشکلاتش زیاده چون اداره راه به وظایفش در این شهر عمل نمیکنه ساخت کمربندی وظیفه اداره راه هست ولی به دلیل کوتاهیش انداختن سر شهردار
طبق قانون باید اداره راه خود وارد بافت فرسوده تو شهرهای کوچک شود مثل هشنرود که وارد شد ولی تو میاگه افتاده سر شهردار
تو این مساله فرماندار مسول میباشد امیدواریم شورای شهر جدید به جد پیگیر وظایف اداره راه در امر شهری باشد و از طریق قانون وارد شود

۹۶/۵/۲۴ ۲۱:۱۰

بفرما بدانیم فرقشون چیه شهردار تا وقتی عهده دار این مسولیت است می تواند طبق قانون کلنگ زنی یا افتتاح داشته باشه همه مسولان که نباید با سلیقه من وشما کار کنند اما اگر تخلف قانونی داشته باشند حتما گوشزد لازم است

۹۶/۵/۲۴ ۲۰:۴۶

مخصوصا معاون عمرانی فرمانداری که مسئول مستقیم نظارت بر این طرح هاست باید پاسخگوی خودسری شهردار را بگیرد.

۹۶/۵/۲۴ ۲۰:۳۴

اقای حسن زاده ممنون از اطلاع رسانیتان، خیلی خوب چهره و اهداف شوم این شخص رابرای مردم میانه آشکارکردید، خدا پشت و پناهتان باشد.

۹۶/۵/۲۴ ۲۰:۱۷

بجاست که فرمانداری میانه وارد عمل شود و جلو این بی تدبیری و بی برنامگی را بگیرد. آقای خفرماندار که برای جلسات استیضاح نکته سنجی می کردند باید پاسخگوی این بی تفاوتی باشند.

۹۶/۵/۲۴ ۲۰:۰۱

به نظر من شورای جدید باید جلوی این کارهای مسخره خرده فروش رو بگیره وگرنه با این کلنگ زنی ها شهر رو به قهقرا می بره

۹۶/۵/۲۴ ۱۹:۵۹

برای امثال شما متاسفم که فرق افتتاح را با کلنگ زنی نمی دانید. 

باور کن نیازی نیست در هر زمینه ای اظهار نظر کنید. وقتتون رو صرف امور مفیدتر بکنید که برای سلامتی تون خیلی بهتره.

۹۶/۵/۲۴ ۱۷:۵۶

جناب حسن زاده عزیز اگر نبود محمود وعزیزان هم پیمانش این درخت گیلاس بار نده که 5 سال بار نداد تا از ترس اره میخواهد در پائیز عمرش بار گلانار بدهد.

۹۶/۵/۲۴ ۱۷:۲۹

از لحاظ قانونی این افتتاح چه ایرادی دارد وقت خود را صرف امور مفید کن قادر خان

۹۶/۵/۲۴ ۱۷:۲۱

شاید شنبه هم کلنگ زنی مترو ویکشنبه فرودگاه ودوشنبه شروع عملیات گشایش کمربندی را داشته باشیم اقا قادر بی خیال باش گناه داره افتتاح فلکه ورودی را دیدم تملک باغ حاجی محمود را دیدم ابادی پارک جنگلی مگه یادمان میره خاطرات گل خر زهره ها کم بود از دیشب در کمر بندی داره درخت کاری میکنه بابا صد رحمت به سنگ پای قزویین

۹۶/۵/۲۴ ۱۶:۳۹

من یک پیشنهاد دارم، کاش میشد طی مذاکراتی با همکاری فرمانداری و اداره جهاد کشاورزی میانه با شهرداری تهران و شهرداری های کلان شهرهای کشور انجام پذیرد تا جارو های نظافت شهرداری ها از شهرستان میانه تامین گردد، بلاخره همه شهرداری ها برای نظافت کوچه، خیابان و معابر توسط رفتگران زحمت کش، نیازمند تامین جارو هستند، چه بهتر میشد این فرصت طلایی نصیب جارو کاران و بافندگان جارو دستی میانه بشود، هم رونق فروش و تبدیل و بافت جارو در شهرستان جریان پیدا کند هم که جارو دستی های میانه به عنوان یک سوغاتی و برند شناخته شود، با تشکر

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز