کد خبر: ۷۷۰۰۷
۷۲۲ بازدید
۲۳ دیدگاه (۱۶ تایید شده)

یک بام و دو هوای فرماندار میانه

۱۳۹۶/۷/۲۹
۲۲:۱۴

بعد از انتخاب سرپرست برای شهرداری میانه، تدوین مصالحه‌نامه کنارگذر میانه و زمین‌های پادگان ارتش که سال‌هاست مشکل لاینحل ترافیکی ومانع توسعه میانه می‌باشند، بارقه‌های امید را در دل شهروندان روشن کرد. اما این مصالحه‌ها قبل از رسیدن به صحن شورا و با نامه دادستان شهر به‌جهت بررسی و لحاظ حقوق عمومی شهروندان از دستور کار خارج شد. به جهت اهمیت موضوع برای شهروندان، روز شنبه به ساختمان شورای شهر رفتیم تا سرنوشت این مصالحه نامه‌ها را از زبان نمایندگان مردم در این نهاد مردمی بپرسیم.

"فرمانداری میانه علی‌رغم نقشی که در تنظیم مصالحه‌نامه‌های مذکور داشته در اقدامی متناقض جلوی روند این مصالحه‌نامه را گرفته است". این صحبت‌های محمود علیلو رئیس شورای اسلامی شهر میانه است که در جواب سوال قافلان در این زمینه مطرح شد.

نفر اول انتخابات شورای شهر میانه، ضمن گلایه از بی‌مهری‌هایی که از سوی فرمانداری نسبت به شورای شهر روا داشته می‌شود افزود: "مصالحه‌نامه مربوط به کمربندجنوبی و زمین‌های پادگان زیر نظر کارشناسان فرمانداری و با مساعدت شخص فرماندار تنظیم شده بودکه قبل از رسیدن به صحن شورا از دستور خارج شد".

 افضل حسین‌خانی، نائب‌رئیس شورای اسلامی شهر میانه نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص ارتباط صحبت‌های اخیر دادستان محترم شهر درباره جلوگیری از تضییع500میلیارد ریال از حقوق عمومی شهروندان در روزهای گذشته با این مصالحه‌نامه‌ها گفت: مصالحه‌های مذکور اصلاً به صحن شورا راه نیافته بودند تا در این خصوص تصمیم‌گیری شود. بنابراین برای رد یا بررسی اینگونه مصالحه‌نامه‌ها، ابتدا باید این موارد در صحن شورا مطرح و تصویب شوند و سپس مورد ارزیابی مقامات مسئول قرار گیرند. لذا ارتباط بین تضییع میلیاردی حقوق عمومی میانه که در مصاحبه اخیر دادستان محترم (که ایشان در مصاحبه اخیر به موارد آن اشاره‌ای نفرموده‌اند) مطرح شده است، با این مصالحه‌ها دور از ذهن به‌نظر می‌رسد.

حسین‌خانی با بیان اینکه این مصالحه‌ها نسبت به مصالحه‌های قبلی حقوق و منافع بیش‌تری برای شهرداری داشته است افزود: حتی مصالحه‌نامه قبلی کنارگذر جنوبی شهر در کمیسیون ماده پنج استان بطور کامل تصویب شده بود که در آن زمان با حضور امام جمعه وقت و مقامات مسئول شهری کلنگ‌زنی هم در محل انجام شد.

 اعتراض رسمی اعضای شورای میانه به رد انتصاب مهندس رجیلی به عنوان قائم‌مقام شهردار

علیلو رئیس شورای شهر، در خصوص رد انتصاب مهندس رجیلی به قائم‌مقامی شهردار نیز اظهار داشت: در حالی‌که در شورای قبلی (جلسه 44 مورخ 92/6/31) قائم‌مقام پیشنهادی شهردار وقت (بهنام صفایی) بطور رسمی مصوب و ابلاغ شده بود و فرمانداری هیچ اعتراضی به این مصوبه نداشته، امروز فرماندار کنونی میانه در اعتراض به مصوبه این شورا اعلام کرده است که تعیین قائم‌مقام برای شهردار در حیطه وظایف شورای شهر نیست...»

وی افزود: شورای شهر نیازمند همدلی و هماهنگی بیشتر برای خدمت رسانی به شهروندان است و اعضای شورای شهر به وعده های خدمت برای مردم وفادار است و امیدوار به آبادانی میانه.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۷/۳۰ ۱۸:۴۰

حالا منظورتان از این شما کیه؟

۹۶/۷/۳۰ ۱۲:۴۶

تا آنجا كه من متوجه شدم همه بدند و شما خوب همه بد مي گويند شما خوب هيچ كس نمي فهمد الا شما

۹۶/۷/۳۰ ۱۱:۰۲

آقا یا خانم کاربر مهمان اگر با دقت مطالعه بفرمائید نوشته شده بیش از 10 میلیون تومان در مطلب قبل هم گفته ام در حدود 20 میلیون تومان شما بجای اینکه بیاید با کلمات بازی کنید انتقاد منطقی نمایید

۹۶/۷/۳۰ ۱۰:۵۹

انتقاد ما به برگزاری مراسم تودیع و معرفه شهردار نیست به اهدای هدایا می باشد که چطور 6 روز بعد از برگزاری مراسم شهرداری برای شورا نامه می نویسد و درخواست مجوز می کند برای 4 نفر و شورا بعد از 7 روز مراسم تصویب می کند ضمنا در جلسه بیش از 10 نفر هدایا گرفته اند اگر شورا تصویب نمی کرد آقایان می رفتند پتو را از جناب مشایخی تحویل می گرفتند فعلا شما هستید خودتان را گول می زنید و مثل کبک سرتان را کرده اید تو برف

۹۶/۷/۳۰ ۰۹:۱۳

اگرآقای صفائی از شهرداری برود بیش از نصف مشکلات اداری شهرداری حل میشود!

۹۶/۷/۳۰ ۰۷:۵۳

آقای ....... محترم، چی شد؟! اولش می گفتی 20 میلیون خرج مراسم شده الان میگی 10 میلیون !! چه جوری شد نصفش کردی؟! قیمت دلار تغییر کرد؟

۹۶/۷/۳۰ ۰۰:۵۸

برگزاری مراسم تودیع و معارفه یک اصل در سیستم اداری هست و به بودجه و مواردی که شما اشاره می کنید ندارد. خودتونو گول نزنید

۹۶/۷/۳۰ ۰۰:۳۷

جناب شاید در نظر شما این نوع سوالات تکرای باشد ولی اگر توجه نماید در این چند سال همیشه وقتی در مورد عملکرد شورا و شهرداری انتقادی شده همیشه آقایان عنوان نموده اند بودجه شهرداری کم است حالا با این کمبود بودجه آیا نیاز بود روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر میانه  با هزینه بیش از 10 میلیون تومان مراسم تودیع و معارفه شهردار برگزار نماید. شما اگر به سوالات دقت نمایید متوجه می شوید که کاملا مربوط به بحث می باشد. ضمنا بهتر نیست نظرات خود را با نام حقیقی مطرح نماید تا همه بدانند چه کسی هستید.

۹۶/۷/۳۰ ۰۰:۲۴

آقای رشیدی کار شما همیشه به حاشیه کشاندن بحث های مهم است. هر زمان در مورد یک موضوع مهمی در شهر بحث شده. جنابعالی اومدید و یکسری سوالات تکراری که سالهاست تکراشان می کنید را مطرح می کنید و موضوع را لوث می کنید. برادر عزیز! لازم نیست درباره هر موضوعی که مطرح میشه این سوالات رو مطرح کنید. یک مطلب بنویسید و منتشر کنید تموم بشه لطفاً

۹۶/۷/۳۰ ۰۰:۰۷

نتیجه ترک امر به معروف ونهی ازمنکر همین می شود

۹۶/۷/۲۹ ۲۳:۴۹

با سلام خدمت جناب حسن زاده لطفا تاریخ جلسه 44 شورا را اصلاح نماید.

در روز تودیع ومعارفه شهردار محترم که در مورخه 96/7/5 در سالن هلال احمر شهرستان میانه برگزار شد به اعضای دوره چهارم شورا ، شهردار سابق و سرپرست شهرداری و مسئول دبیرخانه شورا سکه بهار آزادی و به مهمانان و کارکنان شهرداری پتو هدیه داده شد.

 شهرداری میانه در مورخه96/7/11 شماره 10331 ثبت شده در دبیرخانه شورا بشماره 369- 96/7/12 درخواست مجوز خرید اهدای یک عدد سکه تمام بهار آزادی برای هر کدام از آقایان جلیل خرده فروش (شهردارسابق) و غلامرضا رجیلی (سرپرست سابق شهرداری ) و همچنین یک تخته پتوی دو نفره به آقایان مجید خانمحمدی و محمود مشایخی در مراسم تودیع و معارفه شهردار در جلسه مطرح ، برابر پیشنهاد شهرداری با 7 رای مثبت مورد تصویب قرار گرفت.

طبق بند 10 ماده 55 قانون شهرداری ها اهداء و قبول اعانات و هدايا به نام شهر با تصويب انجمن(شورای اسلامی شهر) باید صورت بگیرد در غیر اینصورت خلاف قانون و تخلف می باشد.

 شهرداری میانه در ماه گذشته برای تملک یک واحد مسکونی به مساحت 264.5 متر مربع در خیابان 45 متری ابوذر واقع در آخر شهرک امام مبلغ یکصد و هفتاد میلیون تومان( هر متر در حدود 650 هزار تومان) هزینه نمود.

طبق قانون اعضای محترم شورای اسلامی شهر در اولین روز کاری خود در برابر کلام ا… مجید به خداوند متعال سوگند یاد میکنند و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد مینمایند که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتر وظایف و خدمت به مردم کوشا باشند و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چهارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایند و در همه زمینه ها عدالت و انصاف را در نظر داشته باشند و مادامیکه در شورای اسلامی شهر عضویت دارند در رعایت صرفه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده سوالاتی مطرح می باشد.

1- آیا اعضای شورا از قوانین شهرداری ها و شوراها اطلاع کافی دارند؟

2- چرا در زمان اهدای هدایا در روز تودیع و معارفه شهردار با حضور تمامی اعضای شورا بوندچرا اعضای دوره پنچم شورا هیچگونه اعتراضی به برگزار کنندگان مراسم بابت اهدای هدایا نکردند؟

3-آیا برای اعضای دوره چهارم شورا و دیگر اشخاص هم شهرداری درخواست مجوز و شورا تصویب نموده است؟

4- آیا اهدای هدایا در روز تودیع و معارفه شهردار قانونی بوده است؟

5- آیا قیمت ساختمان تملک شده بصورت کارشناسی شده می باشد؟

6- آیا تملک ساختمان فوق با مصوبه شورا بوده است؟

7- اعضای محترم شورا تا چه اندازه به سوگند خود پای بند می توانند باشند؟

در آخر در سالهای گذشه شهرداری میانه دارای یک معاونت بود ولی الان داری 3 معاونت می باشد با وجود 3 معاونت دیگر نیازی به قائم مقام و شهردار نیست مگر اینکه شهردار محترم بیشتر اوقات خارج از شهر و در مسافرت باشد آن موقع به قائم مقام (جانشین) برای شهردار نیاز است.

لطفا معاون محترم استاندار فرماندار ویژه شهرستان میانه و دادستان محترم به این موارد هم رسیدگی نمایند.

 

 

۹۶/۷/۲۹ ۲۳:۲۳

جناب اقای فرماندار روز قیامتی هم است وباید جوابگوی خون شهدا باشید

۹۶/۷/۲۹ ۲۳:۱۹

وقتی شهر بزرگ نداشته باشد وافراد درجه چندم با چاپلوسی اکثر مناصب قدرت را قبضه کنند همان بهتر افراد شجاعی مثل اقای رجیلی با انواع واقسام ترفندها وبرچسب های توهمی از طریق مدیر بی تدبیر حذف شود و هرگونه امید به مبارزه با رانت خواری قطع گردد شهر را نیست یاری شهریاران را چه شد

۹۶/۷/۲۹ ۲۳:۱۸

دکتر فرمند از سال گذشته از عملکرد ضعیف فرماندار انتقاد میکرد ولی بسیاری از فعالین سیاسی و اجتماعی میانه پشت فرماندار ایستادند و بجای حمایت از فرمند برای تغییر فرماندار، به تخریب فرمند پرداختند

۹۶/۷/۲۹ ۲۳:۰۲

ظاهرا از وقتی نامه برکناری اقای صفایی‌ کارگر قراردادی از پست حراست که بر خلاف مقررات در پست حساس قرار گرفته بود واستعلام چگونگی پرداخت ماهانه ۳۵۰ ساعت از شهرداری میانه و۱۰۰ ساعت از اچاچی و تمامی جمعه کاری اقای صفایی انجام یافت اقای رجیلی از طرف برخی افراد وصاحبان قدرت تحت فشار و انتقام گیری قرار گرفته است بقول احمدی نژاد بدجایشان سوخته است ظاهرا هرگونه افشا گری تخلفات انجام یافته هزینه زیادی دارد

۹۶/۷/۲۹ ۲۲:۵۸

در این وضع نامناسب رکود شهری که بعد از خرده فروش و آغاز شورای جدید و شهردار که در کارهای عمرانی شهر دیده می شود شایسته است فرماندار محترم و شورای شهر تعامل نزدیک بهم داشته باشند تا کارهای عمرانی سر و سامان بگیرد

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز