کد خبر: ۷۷۱۷۳
۴۰۱ بازدید
۴ دیدگاه

مدیرعامل شرکت تعاونی اتحاد میانه:

دوگانگی قیمت مرغ به خاطر عدم همکاری کشتارگاه میانه است

۹۶/۸/۶
۱۵:۴۵

مدیرعامل شرکت تعاونی اتحاد میانه که در حوزه عرضه و توزیع مرغ در میانه فعالیت دارند، علت اختلاف قیمت مرغ در بازار میانه را ارتقاء کیفی و تغییر کشتارگاه مرغ عنوان کرد.

به گزارش قافلان؛ دولتی با اشاره به اختلاف قیمتی که از هفته گذشته در بازار مرغ شهرستان بوجود آمده گفت: هزینه تمام شده برای مرغ آماده عرضه به بازار در کشتارگاه میانه به مراتب بالاتر از سایر کشتارگاه هاست و مدیریت کشتارگاه میانه همکاری خوبی با ما ندارند.

 وی با تاکید بر اینکه سالهاست با انحصار تنها کشتارگاه سطح شهرستان مواجه هستیم که علاوه بر تحمل مشکلات موجود در خصوص کیفیت کار و فرسودگی دستگاهها و امکانات این کشتارگاه، مدتیست که برای ارتقاء کیفیت مرغ های کشتار شده تصمیم گرفتیم با کشتارگاه زنجان همکاری کنیم و این امر باعث شده مغازه های وابسته عرضه مرغ وابسته به این کشتارگاه، محصولاتشان را با قیمت کمتر و با همان کیفیت پایین عرضه کنند که این امر باعث اختلاف قیمت این محصول در شهرستان شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی اتحاد میانه با انتقاد شدید از واسطه خواندن فروشنده های مرغ در شهر توسط مدیرعامل کشتارگاه میانه افزود: ما بیش از 30 سال است که در این شهر مشغول عمده فروشی مرغ هستیم و برای ما قابل قبول نیست که یک نفر به واسطه اینکه ما مرغمان را به کشتارگاه ایشان نمی بریم، در افکار عمومی ما را واسطه بخواند.

یکی دیگر از اعضای این تعاونی در این خصوص گفت: تعاونی اتحاد میانه در سال 96 رتبه نخست استانی را در نحوه ارائه خدمات به شهروندان گرفته و قیمت ارائه شده برای مرغ همان قیمت اعلامی از طرف تنظیم بازار استان  هست و ریالی از این قیمت بیشتر نیست. وی با بیان اینکه روزانه 10 تن مرغ زنده تحویل کشتارگاه میانه می شد و به خاطر مسائلی که به آنها اشاره شد الان به کشتارگاه زنجان تحویل می شود و در میانه توزیع می گردد گفت: بهترین زمان کشتار در این کشتارگاه به مرغ های ارسالی به تهران اختصاص دارد که ما به این نکته هم معترض بودیم و می گفتیم میانه را در اولویت قرار دهید که چنین نشد. و ما فعلاً به خاطر کیفیت محصول و هزینه کمتر خدمات با کشتارگاه زنجان کار می کنیم.

اضافه می شود که از هفته پیش ارائه مرغ در برخی فروشگاههای سطح شهر با قیمت های مختلف، دوگانگی در بازار این محصول پرمصرف به وجود آورده است که مدیرعامل کشتارگاه میانه با انتشار اطلاعیه ای دلیل اختلاف قیمت موجود بین مرغ های این کشتارگاه و سایر شهر ها را وجود واسطه ها و عدم عرضه مستقیم مرغ از کشتارگاه مبداء اعلام کرده بود.

در همین راستا  قرار است در روزهای آتی این موضوع در فرمانداری میانه و با حضور کارشناسان اداره صنعت و معدن شهرستان و اعضای تعاونی اتحاد و مدیریت کشتارگاه میانه بررسی شود.  

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۸/۶ ۱۹:۵۳

دقیقا.هفته پیش تا ساعت ۱۲ مرغ رو با قیمت ۶۸۵۰ تومان زده بودند ولی ساعت ۴ قیمت ۶۲۵۰ تومان.البته اونایی که عمده میفروختن

۹۶/۸/۶ ۱۶:۵۰

مسولین میگن مرغ 1.4الی 1.7بخرید ولی اگه دقت کرده باشین وقتی مرغ تو این وزن میخرید نصفش چربیه ولی وقتی مرغ سنگین وزن میخرید پرتش خیلی کمه وگوشتش هم خوبه.(برعکس اروپا)بنده فکر میکنم بخاطر روش پرورش و خوراک اینها باشه

۹۶/۸/۶ ۱۶:۴۱

چون این مورد اختلافی است بهتر است تیتر مناسبی انتخاب می کردید وپیشداوری نمی کردید

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز