کد خبر: ۷۸۰۳۳
۹۰۴ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۰ تایید شده)

قافلان مدعی قانون مداری است و کابوس قانون گریزان+ یک رای دیوان عدالت اداری

۱۳۹۶/۹/۷
۰۹:۲۵

چند روزیست که روزی خوران روزنامه ای که زیر سایه کم توجهی برخی ادارات مسئول شهرستان قد علم کرده و با نفرت پراکنی در پی کسب موقعیت برای خود هستند با دست آویز قرار دادن کاربری محل دفتر هفته نامه قافلان هیاهو به راه انداخته اند که "آی هوار بیائید که قافلان حقوق مردم را تضییع کرده و پارکینک را تبدیل به تجاری کرده است" 

در این راستا به جهت تنویر افکار عمومی مطالبی را به عرض دوستان می رسانم. 

 1. یک رای وحدت رویه از دیوان عدالت اداری در این خصوص صادر شده که نیازی به بازگو کردن و تفسیر آن نیست ولی جهت اطلاع این دوستان و مسئولین برخی ادارات و سازمانها که گاهاً نه حوصله مطالعه قوانین دارند و نه تمایلی برای آن، این رای دیوان عدالت اداری را عیناً می آورم؛ «‌سیاق عبارات تبصره ذیل بند 24 ماده 55 قانون شهرداری در باب عدم جواز تخطی از مندرجات پروانه ساختمانی و دایر كردن محل كسب و پیشه و ‌تجارت در محل غیر تجاری توسط مالك یا مستأجر و صراحت منطوق قسمت آخر تبصره مذكور كه مقرر داشته “.... دایر كردن دفتر وكالت و مطب و‌ دفتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و دفتر روزنامه و مجله و دفتر مهندسی به وسیله مالك از نظر این قانون استفاده تجاری محسوب نمی‌شود.”‌

مفید ‌اختصاص حكم اشاره شده اخیر مقنن به مالك و مباشرت مستقیم او در استفاده از حق مذكور است». مقصود این رای این است كه در اینجا فقط و تنها فقط وقتی مالك، خودش از ملك برای این كارها استفاده می‌كند، می‌تواند از این استثنای قانونی بهره‌مند شود.

2. با این تفاسیر حالا غرض و بیماری امثال خبرنگار قلابی که با هدایت برخی افراد معلوم الحال، محلی را که بعد از 12 سال فعالیت رسانه ای و اجاره نشینی به عنوان دفتر قافلان در نظر گرفته شده است، بیش از پیش نیت پلید این افراد روشن و مشخص می شود. 

3. با در نظر گرفتن این رای مردم عزیز میانه بهتر در مورد مظلومیت قافلان و همچنین در مورد ملیجکانی که مثل ... از روزی دیگران ارتزاق می کنند قضاوت خواهند کرد.

4.  گذشته از این، همانطوری که قبلاً هم اعلام شده در خصوص موضوع پارکینگ بودن محل دفتر نشریه،(هرچند با وجود قانون فوق الاشاره که دیگر نیازی به تغییر کاربری وجود ندارد) اما کاربری آن قسمت از برج اتحاد که مورد استفاده به این منظور قرار گرفته "کاربری عمومی" می باشد که در صورت درخواست از شهرداری قابل تبدیل به کاربری تجاری یا اداری است.

اینکه چرا تاکنون قافلان این درخواست را پیگیری نکرده است به علت گرهی است که در کار تعاونی سازنده مجتمع مسکونی اتحاد افتاده و کل پروژه متوقف شده است و قافلان در اولین فرصتی که بستر قانونی برای انجام این کار فراهم شود اقدام خواهد کرد. 

از دوستان رسانه نما هم که دغدغه دفاع از حقوق مردم را دارند دعوت می شود جهت انعکاس مشکلات این مجتمع که سالهاست بی در و پیکر به حال خود رها شده و ساکنان آن در عذاب هستند، به این مجتمع تشریف بیارورند تا یک فنجان چای در خدمتشان باشیم. البته در دفتر نشریه 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۹/۹ ۱۳:۲۳

در این خصوص پیام ها و درخواست هایزیادی به دفتر نشریه قافلان رسیده که نشان از حساسیت بالای شهروندان میانه ای به این موضوع دارد. 

ولی از آن جایی که این پرونده فعلا باز هست و تحقیقات پلیس و دادستان محترم شهرستان در این باره در جریان هست. فعلا هیچگونه جزئیاتی در این خصوص قابل انتشار نیست و آخرین خبر همان خبر دستگیری این فرد هست.

۹۶/۹/۹ ۰۷:۴۶

آقای حسن زاده و سایر خبرنگاران محترم لطفاً گزارش کاملی از فرد دستگیر شده مزاحم نوامیس میانه تهیه ئ منتشر نمایید

۹۶/۹/۸ ۱۰:۲۰

با سلام- جناب حسن زاده در اين خصوص با توجه به شواهد به نظر مي آيد صحبت جنابعالي صحيح است ولي از شما هم خواهش مي شود يه مقدار اخلاق پاسخگويي را بهتر و در استفاده از كلمات مناسب و واژه هاي اخلاقي تر رو به اصلاح برويد .

۹۶/۹/۷ ۲۰:۱۳

مجید...
هیچی برو ...

۹۶/۹/۷ ۱۷:۰۳

رفتار صدای میانه با نوشته‌هاش مطابقت نداره اگه واقعا صدای مردم هست و قانون‌مدار چرا این همه پیامها رو سانسور میکنه؟

۹۶/۹/۷ ۱۵:۴۰

به نظرمن تکلیف و جایگاه روزی نامه های وابسته ونیاتشان برای مردم معلوم است ولی لازم است قافلان هم در ادبیاتش ادب را مراعات نماید

۹۶/۹/۷ ۱۳:۴۹

درود به قافلان ، ازآنجاییکه قافلان سعی میکند ازحقوق شهروندی مردم و آنهم در حدتوان و وسع خود دفاع کند جای بسی تقدیر و تشکر دارد و باکینه توزی و عداوت نمیتوان گرهی ازمشکلات جامعه را حل نمود امیداست با متانت و دوراندیشی و بدون حب بغص اظهار نظر نمود

۹۶/۹/۷ ۱۲:۰۶

ممنون جناب ملکی.

بسیاری از دوستان تماس می گیرند که موضوع رو به اصطلاح کش ندیم. ولی نظر من اینه که اینگونه افراد باید به مردم معرفی شوند تا سره از ناسره شناخته بشه. چون این افراد با تکیه بر برخی افراد صاحب نفوذ در شهر حرمت شکنی می کنند و باعث سرخورده شدن افکار عمومی نسبت به رسانه های متعهد می شوند.

۹۶/۹/۷ ۱۱:۳۷

با سلام

اینا رو جدی نگیرید ، 

من فکر می کردم این آقایان با عوض کردن جای کلمه ها در اسم دامنه سایت ، عنوان را سرقت می کنند مثل اینکه پیشرفت کردند و مطلب هم سرقت می کنند

http://newsmiyaneh.ir

بجای

http://miyanehnews.ir

و استفاده از عنوان میانه نیوز

 

اکثر دوستان اطلاع دارند که این آقایان پیش دبستانی بودند سایت میانه نیوز در میانه فعال بود 

کپی چند مطلب و نوشتن چندین اراجیف علیه قافلان باعث نمیشه ما از پر طرف دارترین نشریه میانه دلسرد بشیم . هر چند بعضی اوقات از قافلان هم انتقاد داشتیم

اخبار روز