کد خبر: ۲۰۵۱۲
۷۹۲ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

از تیترخوانها تا نیت خوانها / به بهانه واکنشها به دیدگاه قافلان در قبال انتصاب فرماندار جدید

۱۳۹۲/۱۲/۲۴
۱۰:۴۹

 

از تیترخوانها تا نیت خوانها

 

 

یادداشت مدیر مسئول هفته نامه قافلان میانه درشماره اخیر این نشریه در مورد انتصاب فرماندار جدید شهرستان ویژه میانه برداشت های متفاوتی را در میان ارباب جراید و اهالی نظر در پی داشت و بحث هایی را در محافل سیاسی شهرستان میانه ایجاد کرد. به دلیل اهمیت این برداشت ها و طرز تلقی افکار عمومی و نخبگان سیاسی منطقه از اهداف و محتوی این یادداشت، توضیح چند نکته در باره آن ضروری به نظر می رسد.

1-    پس از انتشار متن فوق الاشاره که با عنوان «فرماندار میانه همچنان اصولگرا ماند» در صفحه اول هفته نامه و برخی از سایت های دیجیتال شهرستان منتشر شد کسانی کوشیده اند تا با شیوه ای رندانه افکار عمومی مخاطبان و بویژه فرماندار محترم جناب آقای دکتر حیدری آزاد را از اصل موضوع مورد نظر نویسنده منحرف ساخته و به القاء این برداشت سوء از فهوی یادداشت مزبور دامن بزنند که احتمالاً مدیر مسئول قافلان در اولین واکنش به ورود فرماندار جدید شهرستان در مقام مواجهه و مقابله و تخریب و تخطئه ایشان برآمده و رویکرد مخالفی را با وی در پیش گرفته است. این عده برای رسیدن به هدف خود از ظاهر مغموض و نسبتاً دو پهلوی تیتر یادداشت نیز بهره برده و سعی کرده اند از پیچیدکی عبارات تیتر، در جهت حصول به مقصود خود بهره ببرند. حال آنکه کسانی که تمام متن را به دقت و به طور کامل مطالعه می فرمایند در می یابند که مقصود نویسنده ورود به بحث شناخت شخص فرماندار و یا تحلیل شخصیت وی و بررسی رویکرد سیاسی یا مدیریتی وی نبوده و درونمایه کلی متن تنها معطوف به خود انتقادی می باشد و حسن زاده با نگاه پرسشگرانه به کیفیت حضور و نقش آفرینی مجموعه فعالان سیاسی شهرستان که با اسم و عنوان های مختلف خود را به عنوان نیورهای سیاسی جبهه اصلاح طلبی در شهرستان میانه معرفی و در معادلات قدرت ایفای نقش می کنند پرداخته و نوک پیکان مکاشفه خود را به سوی آن ها نشانه رفته است.

2-   مجموعه قافلان و در رأس آن شخص قادر حسن زاده با ایمان به صداقت و سلامت کابینه تدبیر و امید بخصوص رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی، از ابتدای آغاز مبارزات انتخاباتی و از آن زمان که هنوز بسیاری از مصلحت گرایان در چندراهی تصمیم دنبال اسب برنده بودند تا شرط های خود را ببندند شجاعانه و شفاف به حمایت از کاندیدای جریان اعتدال پرداخته و حتی پیش از آنکه ستاد انتخاباتی دکتر روحانی به طور رسمی در شهرستان شروع به فعالیت کند اقدامات خود را آغاز کرده بود و ضمن رایزنی های متعدد با عناصر فعال جبهه اصلاحات و اعتدال در استان و مرکز کشور، قدم های عملی خود را در جهت حمایت از دکتر روحانی برداشته بود و اکنون نیز با اعتقاد بر درستی تشخیص و تدبیر دولتمردان کابینه یازدهم، حمایت از کارگزاران و مسئولین منتخب این دولت را به مثابه تداوم حمایت از شعار تدبیر و خردورزی و تقویت جبهه اعتدال و به تبع آن تداوم روند اصلاحات در کشور دانسته و بر لزوم همراهی و حمایت فرماندار محترم به عنوان نماد دولت در شهرستان تأکید دارد و مادام که خلاف این پیش فرض ها ثابت نشود در همین مسیر باقی خواهد ماند. لذا طرح اتهام واهی مخالفت با فرماندار محترم و تحریک افکار عمومی و تشویش اذهان بر علیه این نشریه امری کاملاً مردود و محکوم است و یقیناً مغرضین فرصت طلب در پیشبرد اهداف شیطنت آمیز خود و بویژه بدبین نمودن فرماندار تازه وارد به این مجموعه، توفیقی حاصل نخواهد نمود.

3-  شخصیت نویسنده یادداشت و افکار و اندیشه ها و مواضع سیاسی وی برای قاطبه مردم و نخبگان سیاسی و اجتماعی شهرستان میانه شناخته شده و آشناست و همه می دانند که حسن زاده هیچ تعلق خاطر ماهوی و عقد اخوت با هیچ یک از مدعیان عرصه سیاست و قدرت ندارد و همواره تنها خود را مکلف به بیان افکار و اندیشه و باورهای درونی خود دانسته و بدون تقید و تکلف به هیچ دسته و باند و جناح سیاسی و حزبی، بی آنکه نیم نگاهی به پیامدهای منفی یا مثبت روشنگری های آگاهانه و اثرات آن بر منافع و مصالح فردی خود داشته باشد مکنونات قلبی خود را بیان می کند و لذا اگر عده ای همواره وی را به مصلحت گرایی و موقعیت سنجی و فرصت طلبی و صیادی متهم کرده و سعی می کنند وصله های نامربوطی به او بچسبانند باید به روشنی دریافته باشند که برای این فعال مطبوعاتی و دوستان همفکر او هیچ چیز غیر از بیان حقیقت و انعکاس واقعیت ها اهمیت نداشته و نخواهد داشت و این ها حق دانستن مردم را با هیچ متاعی معامله نمی کنند.

4-   فرصت طلبان و آتش بیاران معرکه همیشه بوده اند و همچنان هم خواهند بود و از هر دستاویزی برای خوش رقصی و دلبری از فرادستان و صاحبان قدرت بهره خواهند جست تا موجودیت مبتنی بر خلاء نیروهای قوی و کارآمد خود را در عرصه انتفاع از فرصت ها و امکانات عمومی تداوم بخشند. آن ها سوار بر امواج سهل انگاری های تیترخوان ها و غفلت مخاطبان از محتوی واقعی گفتارها و تفسیر به رأی مقاصد و اهداف فعالان سیاسی و مدنی شهرستان و نیت خوانی از تحرکات آنان تلاش خواهند کرد تا ذهنیت منفی نسبت به جامعه پیشرو در تحولات سیاسی و اجتماعی را در میان مدیران و مسئولان منطقه ایجاد کنند و تا جای ممکن به حذف آن ها از گردونه مشارکت در سرنوشت عمومی دامن بزنند.

5-   سیاست راهبردی مجموعه قافلان حمایت از فرماندار منتصب دولت تدبیر و امید بوده و در این راه از هیچ مشارکت و همکاری فروگذار نخواهد کرد و صرفنظر از تعلقات سیاسی و وابستگی های حزبی و جناحی مدیر ارشد شهرستان، عملکرد ایشان و مجموعه تحت امرشان را در میدان عمل ملاک تعامل و مواجهه خود قرار خواهد داد و اعتنایی به سناریوگردانی های افراد مغرض و فرصت طلب نخواهد کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱۲/۲۴ ۰۹:۴۳
[quote name="پ"]از کدام حمایت از ستاد روحانی سخن می گویید حافظه مردم چندان که فکر می کنید ضعیف نیست در آن زمان قافلان سخت درگیر انتخابات شورا و اعلام حمایت از برخی کاندیدا ها بودند ولی دریغ از یک مطلب و حرکت در تایید و حمایت از آقای روحانی. با مردم روراست باشید[/quote]
یک کلمه هم بشنوید از مادر عروس...
۹۲/۱۲/۲۴ ۰۹:۳۸
از کدام حمایت از ستاد روحانی سخن می گویید حافظه مردم چندان که فکر می کنید ضعیف نیست در آن زمان قافلان سخت درگیر انتخابات شورا و اعلام حمایت از برخی کاندیدا ها بودند ولی دریغ از یک مطلب و حرکت در تایید و حمایت از آقای روحانی. با مردم روراست باشید
۹۲/۱۲/۲۴ ۰۹:۲۳
[quote name="بی اطلاع"]آقای گلمحمدی هر چند این نوشته شما می تواند نوعی جبران اشتباه باشد ولی نمی تواند توجیه کند که همه خواننده ها از نوشته آقای حسن زاده برداشت اشتباه کرده اند. دوباره نوشته های آقای حسن زاده را مرور کنیم تا ببینیم واقعاً خواننده ها اشتباهی برداشت کرده اند یا این نویسنده قصد مخالفت با چنین انتصابی داشته است:
[quote]
نسیم اعتدال پشت قله های قافلانکوه ماند و نتوانست در میانه وزیدن گیرد.
گویا این نسیم بی رمق تر از آن بودکه بتواند از فراز قله های تاریخی قافلانکوه رد شده و به سوی میانه سرازیر شود.
به رغم همه امیدهایی که به وعده های شیرین دولت تغییر و تدبیر بسته شده بود، پس از هفت ماه انتظار یک فرماندار اصولگرای احمدی نژادی جای یک فرماندار اصولگرای احمدی نژادی دیگر را در این شهرستان گرفت
تا آب پاکی بر دستان استغاثه ی اعتدال گرایان و اصلاح طلبان میانه ریخته شود و سهم آنها از مثنوی تغییر در فضای سیاسی کشور تنها تماشا باشد و بس!
این اتفاق یادآور طعم تلخ نوستالژی دوره اصلاحات در این شهرستان است.
[/quote][/quote]
گرچه بنده حقیر در پاسخ گفتن به کسانی که با اسامی مستعار و هویت نامعلوم سخن می رانند اکراه و احذار دارم اما به احترام کاربران محترم سایت ناچارم پاسخگو باشم:
البته شما آزادید به فراخور زاویه دید و منطق خود برداشت خود را داشته باشید. اما اینکه کدام اشتباه؟!! و کدام جبران؟!! منظور نظرتان است برای بنده نامفهوم است. بنده از جانب کسی وکالت برای سنخگویی ندارم که بخواهم جبران چیزی را هم بکنم. قطعاً در مورد نظر شما آقای حسن زاده اولی تر برای جوابگویی هستند اما به نوبه خود تصور نمی کنم اشتباهی در تقریر متن مورد بحث از سوی نویسنده صورت گرفته باشد و تقریرات بنده هم ناظر بر چنین امری نبوده و تنها در جهت اصلاح برداشت های خلاف واقع و روشنتر کردن موضوع مورد نظر ایشان بوده است نه رد یا تایید چیزی از اصل مسئله.
۹۲/۱۲/۲۴ ۰۸:۰۸
آقای گلمحمدی هر چند این نوشته شما می تواند نوعی جبران اشتباه باشد ولی نمی تواند توجیه کند که همه خواننده ها از نوشته آقای حسن زاده برداشت اشتباه کرده اند. دوباره نوشته های آقای حسن زاده را مرور کنیم تا ببینیم واقعاً خواننده ها اشتباهی برداشت کرده اند یا این نویسنده قصد مخالفت با چنین انتصابی داشته است:
[quote]
نسیم اعتدال پشت قله های قافلانکوه ماند و نتوانست در میانه وزیدن گیرد.
گویا این نسیم بی رمق تر از آن بودکه بتواند از فراز قله های تاریخی قافلانکوه رد شده و به سوی میانه سرازیر شود.
به رغم همه امیدهایی که به وعده های شیرین دولت تغییر و تدبیر بسته شده بود، پس از هفت ماه انتظار یک فرماندار اصولگرای احمدی نژادی جای یک فرماندار اصولگرای احمدی نژادی دیگر را در این شهرستان گرفت
تا آب پاکی بر دستان استغاثه ی اعتدال گرایان و اصلاح طلبان میانه ریخته شود و سهم آنها از مثنوی تغییر در فضای سیاسی کشور تنها تماشا باشد و بس!
این اتفاق یادآور طعم تلخ نوستالژی دوره اصلاحات در این شهرستان است.
[/quote]

اخبار روز