کد خبر: ۱۰۱۰۴
۵۶۸ بازدید
۳ دیدگاه

اعتقاد من این است که اقتصاد ایران دچار بحران شده است

۹۲/۲/۶
۱۱:۲۶

 

 

 

 

 

"محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نیز با تأکید بر اینکه  سوء‌مدیریت و توفان بزرگ چینی از  مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور است، می گوید: این دو عامل در کنار تحریم‌ها و عقب‌ماندگی، اوضاع اقتصادی کشور را بد‌تر کرده است. ‌ایران برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی به یک نسخه کار‌شناسی شده نیاز دارد."

توفان کالاهای چینی؛ ورود بی‌رویه کالاهای چینی، امان تولید‌کننده و البته مصرف‌کننده را بریده است؛ کالاهایی که با بهایی پایین و کیفیتی بسیار پایین از وارد‌کننده ایرانی دلربایی می‌کند. کالاهای چینی به هیچ چیز رحم نمی‌کند؛ از مهر و سجاده نماز گرفته تا چادر مشکی و لباس احرام حجاج. کالاهای چینی آوار شده‌اند و تولید‌کننده و اقتصاد ایران را مدفون کرده‌اند و تاکنون هم هر چه دلسوزان اقتصاد ایران درباره زیان‌های کالاهای چینی فریاد زده‌اند، به جایی نرسیده است!

 

به گزارش «تابناک»، در این باره محمد علی مددی، نماینده مردم میانه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ‌گفته است: در رابطه با مسائل واردات، اعتقاد من این است که اقتصاد ایران دچار بحران شده و ‌کج‌دار و مریض ادامه راه می‌‌دهد؛ بنابراین، باید آن را نجات داد و این کار ‌با شعار انجام نمی‌شود.


وی در ادامه گفت: تنها راه نجات اقتصاد، حمایت از تولید و توسعه ‌صادرات است، چرا که نمی‌توان با واردات و یارانه ‌اقتصاد را نجات داد. هم‌اکنون نقدینگی انحراف پیدا کرده و سرنوشت اقتصاد کشور‌ به بانک‌ها سپرده شده است. بانک‌ها نیز به جای آن که نقدینگی را در راستای تولید و افزایش صادرات ‌قرار دهند، آن را در دست ‌عده‌ای خاص گذارده‌اند که به واردات مشغولند و یا در بانک‌ها به صورت سپرده انبار شده است.

بنابراین، دولت برای این که کشور را از این وضعیت ‌بیرون آورد، باید با برنامه‌ریزی و مدیریت، راه‌هایی بیابد تا نقدینگی در راه اصلی خود قرار گیرد. من به همه دست‌اندرکاران سفارش می‌کنم، از تولید حمایت اساسی شود.

وی همچنین درباره معضل واردات و توفان کالاهای چینی در کشور گفت: کالاهای چینی که امروز بازار ایران را به دست ‌آورده‌ و متأسفانه‌ کیفیت خوبی هم ندارد، کشور و دولت را گرفتار کرده‌اند، چون دولت نفت را به چین فروخته ‌و در ازای آن، این کشور پولی ‌به ایران پرداخت نکرده و بناچار فاینانس را داده‌اند که از چین کالا به کشور وارد کنند و این یک خیانت به اقتصاد کشور است.

وی افزود: مجلس برای جلوگیری از واردات کالا از چین و دیگر کشور‌ها، اقدامات اساسی انجام داده است، به گونه‌ای که در بودجه امسال کشور، همه تصمیم‌های مجلس در راستای اقتصاد بدون نفت قرار دارد و اقتصاد بدون نفت، در صورتی امکان دارد که چهار شاخص اساسی در نظر گرفته شود.

شاخصی که در این بین هست، حمایت مستقیم از بخش کشاورزی است، به گونه‌ای که اگر فقط از بخش کشاورزی درست حمایت شود، به هیچ چیز دیگری نیاز نخواهیم داشت ولی متأسفانه پس از ۳۵ سال، این امر تحقق پیدا نکرده و این در حالی است که حمایت عملی ‌این است که مثلا اگر ما در حال واردات گندم به کشور هستیم، با همان مبلغ واردات گندم را از کشاورز خریداری کنیم. شاخص‌های دیگر نیز‌‌ همان گونه که گفتیم، حمایت از تولید داخل، حمایت از صادرات و اصلاح قانون مالیات است که اگر ‌‌درست انجام شود، اقتصاد بدون نفت خواهیم داشت.

منبع :

http://www.tabnak.ir/fa/news/315648

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۲/۶ ۱۰:۰۴
سلام خدا را هزاران مرتبه شکر که بلاخره ایشان متوجه بحران اقتصادی شده اند حا لا که متوجه شدید لطفا راه کار ندهید چون بحران را بیشتر میکند موفق باشید
۹۲/۲/۶ ۰۷:۳۶
با تشکر از تحیل به موقع شما . صحبتهای شما را باید منشور کنند و سرلوحه قرار دهند . لطفا" این را هم اضافه بفر مائید : [b]اتوبوس بزرگتر از مینی بوس است . [/b] :D
۹۲/۲/۶ ۰۷:۱۳
[quote]در رابطه با مسائل واردات، اعتقاد من این است که اقتصاد ایران دچار بحران شده و کج دار و مریض ادامه راه می دهد؛ بنابراین، باید آن را نجات داد و این کار با شعار انجام نمی شود.[/quote]
دقیقا" چه زمانی متوجه شده اید ؟ :-*

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز