کد خبر: ۲۹۰۷۹
۷۰۱ بازدید
۱۲ دیدگاه

میانه بهتراست یا سرچم؟

۹۳/۸/۹
۱۱:۰۱

 

                                   بسمه تعالی

                         میانه بهتر است یا سرچم

آرام شمرده و با لهجه اصفهانی صحبت میکرد.می گفت متولد تهران ، ساکن اصفهان و اصالتا میانه ای هستم (از محله چهار خانوار). علاقه شدیدی که به زادگاه ابا و اجدادی داشته مدتی قبل جهت اجرای یک طرح صنعتی ( بازیافت ضایعات و خرده های فلزی) راهش به میانه کشیده شده . ولی دوندگی ها، بی تفاوتی ها و سردر گم کردن توسط برخی ادارات و سازمانها ی ذی ربط چنان بر ذوقش زده که عطایش را به لقایش بخشیده و سر از زنجان در آورده . میگوید از همان بدو ورود به زنجان توسط استانداری و سایر مسئولین به شدت مورد حمایت واقع شدم به طوریکه در ظرف مدت کوتاهی تمامی تشریفات و امورات اداری به اتمام رسید و طرح آماده عملیات اجرایی در زمینی به مساحت 12 هکتار شد. گاها که اینگونه حرفها توسط این و آن از گوشه و کنار شهر و یا در برخی محافل شنیده میشود آدم باورش نمیشه، ولی وقتی پای صحبت کننده کار می نشینی و واقعیت را از زبان خودش می شنوی آه از نهاد ادم بر می آید . آخر به چه می اندیشیم ؟ در صدد حل کدامین مشکل شهر هستیم ؟ آیا اولویت کاری برای توسعه شهرستان تدوین و ترسیم کرده ایم؟آیا با برنامه امورات شهرستان را مدیریت می کنیم یا با روز مره گی؟ با صغری و کبری گفتن و آسمون به ریسمون کردن که نمیشه کاری از پیش برد!!!!!!

اولین واحد بازیافت ضایعات و خرده های فلزی در سال 1388 در شهرک صنعتی رازی اصفهان شروع به فعالیت نمود ه که هم اکنون با ظرفیت سالانه به تفکیک 230000 و 80000 تن قراضه در حال بهره برداری می باشد.دومین واحد نیز در میانه اجرایی میشد اگر کمی به خود می آمدیم و نمی گذاشتیم سرمایه گذاری 35 میلیارد تومانی بخش خصوصی سر از کیلومتر 70 جاده میانه – زنجان و ایستگاه سرچم در آورد .وقتی وضعیت و شرایط مطلوب فراهم نشود و ساختارهای لازم مهیا نگردد روستا برای سرمایه گذاری ارجح تر ازشهر میگردد و بعد از آنکه کار از کار گذشت فریاد واحسرتا سر میدهیم که بیشتر به نوشداروی بعد از مرگ سهراب شباهت دارد.

تعصب خشک و خالی که در جلسات و نشست ها توسط برخی اعلام میشود دردی را درمان نمیکند ،آیا با همان تعصب متعصب تر از میانه ایها توانسته ایم زمینه های اشتغال را فراهم سازیم؟ولی آقای کریمی 45 خانوار میانه ای را در واحد بازیافت در اصفهان مشغول بکار کرده ، به این می گویند تعصب ، مردانگی و کمر همت به حل مشکل جامعه بستن .

شهروندان گرامی ! مسئولین عزیز !  حصارهای تنگ و کوته بینانه و چا رچوبهای خشک و غیرقابل انعطاف دمار از روزگار شهر در آورده و تحلیل و تفسیر های شخصی راه هرگونه توسعه و پیشرفت را به روی شهرستان بسته است.

توسعه شهر ، صنعتی ، کشاورزی ، اقتصادی و عمرانی همه دارای چالش های مخصوص خود بوده که متاثر از شرایط فعلی جامعه بوده که اگر به طور کامل حل نگردند ولی در پاره ای از موارد میتوان بطور نسبی و با کمی گذشت و اغماض بر حل آنها فایق آمد.آقای کریمی نمونه ای از موارد هستند که بی سرو صدا آمدند و از میانه گذشتند اگر هشیار باشیم اگر آنانکه توسعه شهر را طالبند کمی همت و وقت بگذارند و با درایت و تعقل موارد را پیگیری نمایند یقینا امیدواری مورد انتظار جامعه میانه نیز در آینده ای نه چندان دور فراهم خواهد آمد.

و نکته بسیار مهم و قابل تذکر به مسئولین در امر حمایت از سرمایه گذاری و جذب آنها این است که از شعار دادن در خصوص حمایت از سرمایه گذار ی به جد پرهیز کنیم و در مقام عمل آن را به اثبات برسانیم و موقعیت شهرستان میانه را خوب درک کنیم که در مرکز دو استان واقع شده چنانچه سرمایه گذاری از شهرستان میانه بدلیل جفا و عدم هماهنگی دفع گردد توسط شهرستانهای تبریز و زنجان جذب خواهند شد.

با توجه به سهل گرفتن برخی امورات اداری و دادن امتیازات خاص در سایر جاها ، این فرصت طلایی از شهرستان میانه خارج شده و احیانا تبلیغات منفی مبنی بر اینکه در شهرستان میانه مورد بی مهری واقع می شوند پرونده سرمایه گذاری را مختومه و دیگر کسی راغب و علاقمند به امر بسیار مهم و حیاتی سرمایه گذاری در میانه نمی گردد.   

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۸/۱۰ ۱۴:۱۵
از اين دست شنيده ها و ديده ها كم نيست!! آيا فراموش كرده ايد كه درسال ٨٨،٨٩ يكخانواده فرهنگي با هزينه خود و با كمك دختر و پسر متخصص خواستار احداث يك بيمارستان خصوصي با تمام امكانات پيشرفته روز بودند؟! چه اتفاقي افتاد؟؟ بعد از كلي برنامه ريزي و تكميل كارها و تشكيل جلسات مختلف با مسئولين، با بيان اينكه بيمارستان در ميانه كار نمي كند، از پيشرفت ميانه جلوگيري كردند!!! 
۹۳/۸/۱۰ ۰۹:۱۶
سرچم
۹۳/۸/۱۰ ۰۸:۲۳
به گفته دوست عزیزمان ، بسیار در این باره شنیده شده ، بسیارشنیدیم و برخی هم شاهد بودیم که برخی موجب فراری شدن سرمایه گذاران میانه ای و غیر میانه ای شده اند بهتر است یکی از این موارد پیگیری شده و مسبب اصلی ان شناسایی و مجازات شود تا بقیه حسودان و تنگ نظران ماستهایشان را کیسه کنند
۹۳/۸/۹ ۱۹:۰۴
عوضش مسیر گلزار مومنین داره اسفالت میشه
۹۳/۸/۹ ۱۶:۲۵
(محله چهار خانوار) هارادی؟
۹۳/۸/۹ ۱۱:۴۱
سلام مهندس فرمایش شما کاملا متین ولی این مسئولین نیستند که کارشکنی می کنند،اکثرا نیروهای پائین تر از رئیس و معاون هستند،که علاقه ای به زادگاه خود ندارند،در رابطه با پیشرفت و عقب ماندگی شهرشان هیچگونه احساس مسئولیتی نمی کنند،و در نهایت وقتی احساس پشیمانی می کنند که کار از کار گذشته است،شعار خوب می دهند ولی از عمل خبری نیست...یک پیشنهاد این است که حلقه ای از علاقه مندان به شهر و صاحب نظران تشکیل شوند و امورات را خودشان به دست بگیرند...

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز