کد خبر: ۳۳۰۲۷
۱۱۱۸ بازدید
۸۱ دیدگاه

مطهری، آقازاده است نه یک رجل سیاسی!

۹۳/۱۰/۲۲
۲۱:۱۷

در تاریخ ایران همیشه آقازاده ها خود را یک سر و گردن بالاتر از مردم عادی می دانستند ، اگر  روزی در یک نظر سنجی و یا در یک محفل خصوصی  از من به عنوان یک دانشجو  بپرسند که مهم ترین عامل تاریخی رکود،عدم توسعه و پیشرفت مناسب در ایران چه چیزی بوده؟ خواهم گفت پدیده ی "آقازاده سالاری" که در طی اعصار مختلف خانه ی ما ایرانیان را خراب کرده است.

با طرح این مسئله ذهن خواننده ممکن است به این سمت و سو سوق یابد که مقصود نویسنده از عبارت فوق این است که دستگاه های دولتی و نهاد های حکومتی فرصت بیشتری به آقازاده ها داده و اعتماد بیشتری به آن ها کرده اند که شاید استعداد نداشته ی خود را به منصه ی ظهور بگذارند و یا اینکه در تصدی پست های مدیریتی اولویت با آقازاده ها بوده تا نخبگان و کارشناسان أمر.

اما منظور حقیر از بیان این حقیقت چیزی غیر از این است، نویسنده در نظر دارد که این عبارت را این گونه بیان کند که پدیده ی شوم "آقازاده سالاری" ریشه در فرهنگ عمومی مردم دارد و این فرهنگ مردمی است که طی اعصار به دستگاه های حکومتی نفوذ کرده است و البته که حقیقتاً مردم بی نوای ما همیشه کتک این "آقازاده سالاری" خود را خورده اند.

دلیل اصلی بنده برای اثبات وجود "آقازاده سالاری" در بین عموم مردم جنس آرای مردم در انتخابات های مختلف است و گاهاً می بینیم که مردم تنها به دلیل آقازاده بودن یک فرد و بدون در نظر گرفتن سوابق ، کارنامه ی اجرایی، مرتبه ی علمی و شایستگی، او را انتخاب می کنند و از اینجا می شود نتیجه گرفت که "آقازاده سالاری" مختص دستگاه های حکومتی نیست بلکه ریشه در افکار مردم و فرهنگ عمومی آنها دارد.

البته جای تعجب اینجاست با اینکه مردم ایران همواره از این مسئله متضرر شده اند ولی هیچگاه از آن درس عبرت نگرفته و به اصلاح این فرهنگ و نگرش خود نپرداخته اند.

با ورق زدن صفحات کتب و اسناد تاریخی به راحتی می توان دریافت که مهمترین و تاثیرگذار ترین چهره های ملی، موفقترین مدیران، کاری ترین دولتمردان و شجاع ترین وکلای پارلمانی آن هایی بوده اند که از قشر متوسط جامعه و خانواده های بسیار معمولی برخاسته اند و در اکثر قریب به اتفاق موارد هم مشاهده می شود سیستم منظم و کارآمدی که در طی سالیان طولانی با تحمل زحمات و مشقات توسط دولتمردان با کفایت و با لیاقت به وجود آمده بدست آقازاده های به قدرت رسیده رندانه و نابخردانه به هم ریخته شده و نابود گشته است.

مثال عینی این مسئله ، اعجوبه ی مدیریتی ایران ، میرزا تقی خان امیرکبیر است ، آشپز زاده ای که با تلاش، کوشش، ریاضت و با کمترین امکانات، مراتب علمی خود را بالا می برد و مناصب دولتی را با استعداد و پشتکار بی نظیر ارتقا می بخشد و نهایتاً مورد توجه دربار قرار گرفته و نخست وزیر ایران می شود و در طی سه سال صدراعظمی  چنان عملکرد بی نظیری از خود نشان می دهد که به جرأت می توان گفت تا ایران ، ایران است مورد احترام و ثنای کوچک و بزرگ خواهد ماند.

در طول تاریخ ایران در مقابل افرادی همچون میرزا تقی خان، چه بسا آقازاده هایی که همچون لقمه ی آماده در دهان و یا هلوی در گلو ، پست های بالاتر را به دست گرفته اند و با بی کفایتی های خود موجب خسران مملکت گشته اند که بزرگترین نمونه ی این مسئله در ایران سلسله های حکومتی شاهان ظلم و جور بوده است ، فرزند هر شاهی ضعیف تر از پدر خود عمل کرده، موجب خسران ملک و مملکت شده و بدین صورت روند قهقهرائی خود را ادامه داده تا اینکه به نابودی و زوال می رسیدند.

پس با این دو مثال به راحتی می توان درک کرد که مسئله ی لیاقت، کفایت ،مدیریت، دینداری، تقوی ،تخصص و علم و دانش مسئله ی ژنتیکی نیست بلکه این صفات عالیه فقط در سایه ی تلاش و کوشش و تزکیه ی نفس به دست می آید نه سبب و نسب.

و چه بسا اگر فرزند میرزا تقی خان امیرکبیر پس از پدر، به واسطه ی این انتساب صدارت اعظم را بر دست می گرفت با اعمال نابخردانه ی خود آبروی چندین و چند ساله ی امیرکبیر را می برد.

غرض از بیان این مقدمه ی نسبتا طولانی تعمیم دادن این حقیقت در زمان حال است ،حقیر قصد دارد چرایی برخی نارسائی های دولتی و همینطور تشنج های اجتماعی را به پدیده ی "آقازاده سالاری" مربوط سازد و به بیان ساده، هدف بر این است که این سوال مطرح شود که به طور مثال آقای محسن هاشمی چگونه خود را در حد شهرداری تهران می داند؟ یا اینکه چگونه آقای علی مطهری و خانم فائزه ی هاشمی و... نماینده ی مجلس می شوند؟ بر اساس کدام معیار و ملاک افراد نامبرده و یا اشخاصی نظیر آن ها در سمت های اجرائی منصوب و یا توسط خود مردم انتخاب می شوند؟

با کمی تحلیل می توان به سادگی دریافت که انتصاب ها و انتخاب هایی از این جنس، نه بر اساس سوابق ،سنوات مدیریتی و همینطور کارآمدی افراد بلکه صرفاً به دلیل روابط انتسابی است.

چون علی مطهری فرزند دانشمند بزرگوار استاد مرتضی مطهری است ، مردم به وی رای داده اند و غیر از این نمی تواند باشد چون علی مطهری سابقه ی مدیریتی آن چنانی نداشته و یا در رشته ای سر آمد و خبره و نخبه نبوده است این واقعیتی است که قابل کتمان نیست.

اگر امروز امثال علی مطهری در نطق خود در مجلس با سخنان به دور از شان و خلاف امنیت ملی ، موجب آشوب در صحن علنی می گردند و یا موجب تحریک معاندان نظام شده و موجبات شادی و خرسندی قاتلان پدر بزرگوار خود را فراهم می آورند به این جهت است که ایشان در حد نمایندگی مجلس نیستند و این لباس برای ایشان بسیار بزرگ بوده و به تنشان زار می زند و علی مطهری و امثالهم به واسطه ی آقازاده بودن به این کرسی تکیه زده و توسط مردم انتخاب شده اند و اگر فرهنگ "شایسته سالاری" به جای "آقازاده سالاری" در متن مردم می بود به جای انتخاب امثال علی مطهری ها حداقل افرادی انتخاب می کردند که از حد و حدود نمایندگی آگاه بوده و درک درستی از امنیت ملی داشته باشد.

نویسنده در این مقاله قصد ندارد که سخنان آقای علی مطهری که هم اکنون به معنای حقیقی، وکیل فتنه گران در مجلس شده اند را نقد کند ، چرا که از نظر حقیر نقد ایشان جایز نیست ، زیرا نقد و انتقاد شایسته ی کسی است که کفایت داشته باشد و خود را اصلاح کند و برای آقازاده های بی کفایت که قادر به انجام چنین کاری نیستند نقد یک کار عبث و بیهوده می باشد و به جای نقد این آقازاده باید به نقد مردم پرداخت که ایشان را بدون اینکه شایستگی شان محرز گردد به وکالت خود برگزیده اند و با اینکه ضربات زیادی از پدیده ی آقازاده محوری خورده ایم ، هنوز از این مسئله درس عبرت نگرفته اند و قرآن کریم با آن اعجاز محتوایی خود چه زیبا می فرماید: " ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم" / هر چه هست از خودمان است .

آینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آینه شکستن خطاست

منتقد بزدل، ترسو و جهنمی

پدرام نائبی
منبع:پایگاه اطلاع رسانی پیام میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۸ ۰۰:۴۷
ماشالا همه سیاستمدار و مغز متفکری هستند برای خودشون ، ما خبر نداشتیم !!!
۹۳/۱۰/۲۸ ۲۲:۴۵
من فکر میکنم شما یا خودت یه آقا زاده هستی یا دستت تو جیب یکیشون هست نظرهای را بخون تا تعداد اقلیت و اکثریت را ببینی. ایشالا امام زمان ظهور کنه که همه ی این مشکلات حل بشه البته اگه بعضی ها بهشون بر نخوره. اگه امام زمان ظهور کنه و با شما مخالفت کنه چیکار میکنی؟
۹۳/۱۰/۲۶ ۲۰:۵۲
آقای پدرام نایبی با قسمت اول سخانتان موافقم و پسر شهید مطهری بودن و به قول شما اقازاده بودن نقش زیادی در رای مردم به ایشان داشت ولی متاسفم برایتان که با وجود داشتن ادعا یا وابسته به جریانی هستید که چشم به واقعیت ها را بسته و هیچ مخالفتی را بر نمی تابد حتی اگر فرزند مطهری و یا فرزند بهشتی و یا فرزند و نوه خمینی باشد و یا فرزندان و همسران کسانی باشند که در جبهه ها برای آزادی بیان و اعتراض به کارهای خلاف قدرتهای قبلی جان فدا نمودند تا این کارها نباشد ولی متاسفانه سخن مطهری سخن بیشتر مردم ایران است و درود بر شرفش که می تواند از حقوق ملت دفاع کند
۹۳/۱۰/۲۴ ۲۳:۱۷
راه خوبی برای معروف شدن و سر زبان ها افتادن را انتخاب نکردی پدرام خان
۹۳/۱۰/۲۴ ۱۷:۰۲
سلام جناب آقاي پدرام نايبي - همانگونه که بزرگزاده بودن دليل بزرگى و توانمندى نيست دليلى قطعى ناتوانى آقازاده نيز نمى تواند باشد! يعنى شما نمى توانيد تمام فرزندان بزرگان را به بهانه ى آقازادگى خانه نشين کنيد! -شما براى تخريب مطهرى مردمى را که به ايشان رأى داده اند تحقيرمى فرماييد! - جنابعالى چرا دايره آقازاده ها را کمى بزرگتر نمى گيريد تا به چند نام بزرگ از همفکرانتان برسيد؟ آقازاده ها که فقط مطهرى و هاشمى ها نيستند! -فرموده ايد قصد نقد سخنان مطهرى را نداريد! چرا ؟ منطقى ترين کار نقد سخنان و رفتار اشخاص است نه تخريب شخصيتى صاحبان انديشه و نظر! ! اگر دوستان سخنان مطهرى قابل نقد مى دانستند به توهين و تخريب و حمله به تريبون نيازى نبود!
۹۳/۱۰/۲۴ ۱۵:۰۰
جهت اطلاع: فرمایش مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان مجلس: [b]این عادت باید در مجلس ریشه کن شود که وقتی یک نماینده ای دارد حرف میزند، یا یک وزیری، یک مسئول دولتی ای دارد حرف میزند، از یک گوشه ی مجلس چهار نفر شروع کنند یک صدائی در آوردن! این خیلی چیز بدی است.[/b]
۹۳/۱۰/۲۴ ۱۰:۳۷
من موندم چرا مردم میانه اینقدر تو سیاست دخالت میکنند فکر کنم به خاطر اینکه اینقدر تو سیاست دخالت میکنند که از جامعه عقب موندن ..اگه راست میگید و سیاست مدار هستید تو همین انتخابات مجلس خودتون رو نشون بدید لااقل سیاست شهر خودتون رو درست کنید بدونید به کی رای میدید تو همین موندید بعد میرید در مورد مطهری و امثال اون نظر میدید بابا اقای مطهری و امثال ایشون اندازه سن و سال ماها تو سیاست بودن والله رو می خواد راجب اقایون نظر بدید بابا به جای سیاست بازی به فکر جوونای شهر باشید
جناب پدرام نایبی نقد عامل رشد یک جامعه و عامل اصلی پیشرفت آن است. می توان مدیران یک جامعه را نقد کرد. ولی حق نداریم به کسی توهین کنیم. آقازادگی در همه ممالک و فرهنگ ها وجود دارد. بنده قصد تعریف یا رد جناب مطهری ندارم. ولی به نظر بنده یک ناظر بیطرف و منصف مطهری را یک آقازاده به حساب نمی آورد. آقازاده کسانی هستند که در پرتو پشتیبانشان همه کار می کنند و هیچ وقت هم در مقابل حاکمیت قد علم نمی کنند. چرا که آقازادگی را زمانی بکار می برند که طرف از موقعیت خود برای آزار و اذیت سایر آدم ها استفاده می کند. نه آن کسی که در مقابل یک عمل حق یا ناحق حاکمیت ایستادگی می کند. در پایان از تمامی کسانی که در عرصه سیاست و بخصوص در عرصه رسانه قلم می زنند و فعالیت می کنند، خواهش می کنم یکدیگر را با لفظ های آنچنانی ننوازند. هر چند طرف مقابل ما سنش کم باشد باید مودبانه جواب نقدهایش را بدهیم تا در آینده همین انسان های با سن کوچک ادب و اخلاق را در سیاست یاد بگیرند.
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۶:۴۹
شهید مطهری: "من اعلام می کنم که در جمهوری اسلامی هیچ محدودیتی برای افکار وجود ندارد و از به اصطلاح کانالیزه کردن اندیشه ها، خبر و اثری نخواهد بود. همه باید آزاد باشند که حاصل اندیشه ها و تفکرات اصیلشان را عرضه کنند. " "من به جوانان و طرفداران اسلام هشدار می دهم که خیال نکنند راه حفظ معتقدات اسلامی، جلوگیری از ابراز عقیده دیگران است. از اسلام فقط با یک نیرو می شود پاسداری کرد و آن، علم است و آزادی دادن به افکار مخالف و مواجهه روشن و صریح با آنها."
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۶:۰۷
تعدادموافقین شماتااینجا3نفر
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۴:۰۸
شهید مطهری کجایی.
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۳:۵۸
آقای پدرام همانطوریکه جنابعالی در این سطح و فقط به عنوان یک دانشجو به خودتان اجازه میدهید آقای مطهری را اینگونه و به دور از رعایت ادب و انصاف مورد نقد قرار دهید ، ،اقای مطهری هم به عنوان نماینده حداقل ده میلیون ساکن تهران حق دارد اظهار نظر نمایند.البته وضعیت حقوقی شما با آقای مطهری اصلا قابل مقایسه نیست.نماینده طبق قانون حق دارد در مورد هر مسئله ای اظهار نظر کند. مطهری نماینده هست و حق اظهار نظرش را دارد چه به مزاج شما خوش بیاید چه نیاید. در ضمن چنان سابقه ایشان را زیر سوال برده اید که انگار نماینده میانه که مورد حمایت شدید شماست و در روزنامه اش کار میکنید خیلی با سابقه تر از مطهری است .
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۳:۰۹
و وقتی قانون نباشه به هر اسمی و به هر رسمی, به مخالفان برچسب میزنن تا از صحنه خارجشون کنن..امروز همونی که نور چشمیه فردا میشه غیر خودی...این وسط قانون چی میشه!!خدا داند....
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۳:۰۶
برقراری حاکمیت قانون میتونه به این مسائل خاتمه بده... اگر حاکمیت قانون باشه دیگه حرفی از آقای مطهری یا احمدی نژاد نیست حرف از قانونه ، و این قانونه که مشخص میکنه آیا حصر قانونی یا غیر قانونی هستش ، آیا نماینده مردم تهران حق اظهار نظر درباره اون رو داره یا نه!!و اگه داره یه عده حق دارند که سخنان یک نماینده رو قطع کنن یا نه؟؟و حتی بهش حمله کنن!! و این یعنی خدا رحم کنه!! وقتی یک نماینده مردم نمیتونه حرفشو تموم کنه و مورد توهین و حمله قرار میگیره وای به حال سایر اقشاری که میخوان حرفی بزنن یا حقی رو مطالبه کنن. این شرایط حاکم بر کشور در کلیه ابعاد ناشی از عدم حاکمیت قانون هستش..قانون بالاتر از هر کسی و هر قشری هستش..قانون نباشه دموکراسی هم در کار نخواهد بود.
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۲:۳۵
اميدوارم روزي برسه كه تو مملكت ما سخنان مخالف نظرحاكمان قدرت به "اقدام عليه امنيت ملي"و"تشويش اذهان"و...تعبير نشه،وقتي نماينده اي كه از فيلترهاي گوناگون و نظارت استصوابي و...گذر كرده وبه مجلس رسيده نتونه حرفشو بزنه واي به حال مردم،در ضمن همسران شهيدان باكري وهمت هم گويا به تعبير بعضي ها عليه امنيت ملي اقدام كردن،وپسر شهيد همت هم كه گفتن صدرحمت به شاه ملعون كه به جاي حصر،تبعيد ميكردند...
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۱:۰۵
با سلام خدمت دوست عزیز جناب آقای پدرام نائبی که یک اصولگرا هستید از جنابعالی دعوت می کنم به عرایض بنده توجه بفرمایید : خاطر مبارک هست که اصولگرایان آقای علی مطهری را در انتخابات مجلس جزء لیست اصولگراها قرار دادند حالا چه شده که اینان به خون آقای مطهری تشنه شده اند؟ اصولگرایان اگر اشتباه کرده اند آقای مطهری را جزء لیست خود قرار داده اند پس مقصر خودشان هستند . یاد آوری می کنم که معجزه هزاره سوم آقای احمدی نژاد را هم اصولگرایان حمایت و پشتیبانی تمام قد کردند که آن افتضاحات به بار آمد ولی اصولگراها مسولیت عمل خود را به گردن نگرفتند و حتی منکر ارتباط با احمدی نژاد می شوند . در مجلس هفتم عماد افروغ هم جزء لیست اصولگراها بود از لحاظ عملکرد تا حدودی می توان گفت شبیه مطهری بود . او هم نتوانست ادامه دهد آیا علتش را می دانید؟ پاسخش این هست : متاسفانه فضا طوری شده که جناح اصولگرایی تحمل حرف مخالف را ندارد و بله قربان گو می خواهد فرقی هم نمی کند هرکسی حرف مخالف زد باید ترور سیاسی شود . در آخر اینکه اگر مطهری فرد فرصت طلبی باشد باید طوری عمل کند که به مذاق شورای نگهبان خوش بیاید تا رد صلاحیت نشود ولی ایشان درست برعکس عمل کرده اند به نظر مبارک جنابعالی آیا ایشان تایید صلاحیت می شوند ؟ مطمئنا تایید نخواهد شد زیرا واقعا آقازاده است . به غیر از این بود قلب بسیاری از مردم ناراحت می شد بله ایشان آقازاده و فرزند خلف و صالح شهید مطهری هستند که گویای حرف حق در جامعه می باشند . فرزند شهید مطهری اگر غیر ازاین عمل کند در خلف بودن ایشان باید شک کرد . یا حق
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۰:۱۰
برادر گرامی صرف نظر از اینکه ایشان یک ادم کاملا سیاسی است ان اقازاده ای که مد نظر شماست در مورد ایشان صادق نیست چرا که بنده ایشان را از سال 58 میشناسم و با وی در صدا و سیما کار کردم ضمنا با کمال احترام به جنابعالی باید عرض کنم زمانی که اقای علی مطهری در اوائل انقلاب در صدا و سیما درقسمت صدا مدیر بودندشما هنوز بدنیا نیامده بودید امیدوارم دز نگارش مطالب حد اقل یک تحقیق جزئی بفرمایید متشکرم
۹۳/۱۰/۲۳ ۱۰:۰۲
میان حق و باطل جز چهارانگشت فاصله نیست،باطل آن است که بگویی شنیدم وحق آن است که بگویی دیدم (حضرت علی ع )
۹۳/۱۰/۲۳ ۰۸:۴۰
دوستان عزیز آقای پدرام نائبی خوب می نویسند به نظرم منابع اطلاعاتی که ایشان برای آفرینش نوشته های خود استفاده می کنند محدود است از ایشان تقاضا می نماییم با مطالعه منابع بیشتر نوشته خود را تکمیل کنند. نوشته ای خوب است که مراجع آن مشخص باشد . هر منبعی نظری دارد و ایشان اگر بتواند نظرات منابع مختلف را کنار هم بچیند و با ارائه یک نظر جدید حرف جدیدی را ارائه نماید محقق خوبی خواهد بود. جالب اینکه 63 اثر شهید بزرگوار مطهری عزیز توسط فرزند ایشان تدوین شده است و الان در نوشته آقای پدرام ایشان فاقد کفایت تشخیص داده می شود بهرحال نظر ایشان برای خودشان محترم ولی برای اهل تحقیق نظر کفایت نمی نماید دلایل عقلی و ... می خواهد . اینکه مردم را با نوشته خود زیر سوال ببریم بحث خیلی پیچیده ای است و جواب این اتهام ها در نوشته ایشان موجود نمی باشد.به نظر شما اگر سوابق ذیل برای کاندیداتوری کافی نیست چه خصوصیات دیگری برای کاندیدا شدن مورد نیاز می باشد؟ متولد : 1336 در تهران - دکترای فلسفه و کلام اسلامی از دانشگاه تهران - تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشکده فنی دانشگاه تبریز و دانشگاه علم و صنعت ایران ( تا 81 واحد درسی و تغییر رشته پس از شهادت پدر) - نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی - عضو هیئت علمی دانشگاه تهران - مدیریت علمی انتشارات صدرا - عضو هیئت امناء و هیئت مدیره« بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مطهری » - تنظیم و تدوین و انتشار 63 اثر چاپ نشده شهید آیت الله مطهری عملکرد در مجلس هشتم : - رهبری استیضاح مرحوم کردان - رهبری طرح سوال از رئیس جمهور - همکاری در ارائه طرح اداره و نظارت بر سازمان صدا و سیما - همکاری در ارائه طرح جامع رسانه - ارائه طرح اصلاح تعطیلات رسمی کشور - به تصویب رساندن طرح اصلاح ماده 12 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان - نماینده قوه مقننه در شورای نظارت بر صدا و سیما - نماینده قوه مقننه در هیئت نظارت بر مطبوعات
۹۳/۱۰/۲۳ ۰۷:۳۲
من وقتی آدم هایی مثل احمدی نژاد وطرفدارانش همین دوست عزیزمان آقا ... را میبینم همیشه بیاد پسر بچه های پنج وشش ساله می افتم که کت وشلوار پدر بزرگشان را پوشیده باشند.لیکن با این فرق که احمدی نژاد در سطح کشور وآقا ... در سطح شهرستان. حتما دیدید بچه ای که کت وشلوار پدر بزرگشو بپوشه هر چی تلاش کنه نمتونه راه بره . یک قدم جلو بذاره با سر میاد زمین سرش می شکنه .همان طوری که دیدید در هشت سال گذشته این جور شد.
۹۳/۱۰/۲۳ ۰۲:۰۳
خواهشاً به شعور مردم توهین نکنید چون مطابق میل شما به این و آن رای نداده اند ! آن یک بار را هم که مطابق میلتان بود را پس می گیرند نگران نباشید چرا که در انتخابات قبل هم شاهدش بودید . شما هم اگر جای نخبه ها و کاردانان را در مجلس خالی می بینید اول از خودتان شروع کنید ببینید واقعا حرفتان با عملتان یکی بوده یا عملتان با منفعتتان یکی بود؟!
۹۳/۱۰/۲۳ ۰۰:۰۱
شما راجع به چی صحبت میکنید .اقازاده ها الان با پول من وشما بهترین تحصیلات رفاه وزندگی رادارند. این فریاد حقیقت است که از زبان نماینده ملت برمی اید و اصولگرایان انحصارطلب می خواهند ان را خفه کنند.اقا زاده ها رانتخوارها ومفسدها هستند نه کسی که شجاعانه حرفش را میزند .ای کاش همه مثل فرزند اقای مطهری بودند
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۴۳
آقای نائبی(طرفدار سینه چاکه آقای احمدی نژاد) شما گفتین قصد نقد ندارم ولی ماشالا چن صفحه نوشتین. منم قصد نقد ندارم فقط میخوام بگم که وزن شما در جامعه چهار درصد هست اگر باور ندارین و میخوایین واقعیت معلوم بشه مثله ما دعا کنید یک انتخابات بدون ... برگزار بشه تا وزن سیاسی همه تفکرات معلوم بشه. مشخص بشه آقای ... در تبریز رای میاره یا آقای ... معلوم بشه آقای ... میانه رای میاره یا آقای ... معلوم بشه ... تهران رای میاره یا ...
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۴۲
حسین جان! امیدوارم قانون حاکم شود و این پرونده ی آقای(( میم ه)) بالاخره به جایی برسد...
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۴۰
قبل از هر چیزی می خواهم از آقای پدرام نائبی؛ نویسنده متعهد و انقلابی شهرمان به خاطر این یادداشت جامع و روشنگرانه تشکر بکنم و امیدوارم در راه دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی همواره ثابت قدم و استوار بمانند. اما چند نکته هم خطاب به کسانی که کامنت های انتقادی زیر مطلب ایشان درج کرده اند عرض می کنم: اولاً ما منکر تحصیلات و توانمندی های فردی برخی آقازاده ها نیستیم همه حرف ما این است که در انتخابات و انتصابات ملاک فقط توانمندی های فردی نیست بلکه آقازادگی بسیار تأثیرگذار است و شرایط برابر برای رقابت با این آقازاده ها وجود ندارد. ثانیاً نطق تنش زای مطهری چنان مجلس را ملتهب و متشنج کرد و برای رسانه های ضدانقلاب خوراک خبری تهیه کرد که به عنوان یک علاقه مند به نظام آقای نائبی چنین مطلبی نوشتند. ثالثاً آقای مطهری به جای پرداختن به مشکلات معیشتی مردم و گرانی عملاً نمایندگی مردم را کنار گذاشته و وکالت فتنه گران را برعهده گرفته و به اصطلاح وکیل الفتنه شده است. رابعاً جناب پوربهرام لفظ عوضی و بزغاله را آقای علم الهدی امام جمعه مشهد بکار برده اند نه آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق بعد از انتخابات سال 88 گفت تمام 40 میلیون نفری که در انتخابات شرکت کردند پیروز انتخابات هستند و منظورشان از خس و خاشاک یک مشت مزدور و فتنه گری بود که چادر از سر زنها کشیده،به پایگاههای بسیج حمله کرده و مساجد را به آتش می کشیدند و دهها تن از جوانهای پاک بسیجی و نیروی انتظامی را به شهادت رساندند. و... امیدوارم سانسور نکنید.
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۳۶
۱) منظور بنده از آقازادگی مربوط به اشخاصی است که بعد آقازاده بودن آنها بر سایر بعد های شخصیتی شان غالب باشد. نمونه های فراوانی داریم از افرادی که از خانواده ی اصیل هستند ولی به شخصه از چنان تخصص؛ کاردانی و مدیریتی برخوردار هستند که دیگر با چشم آقازاده به آنها نگاه نمی شود مثلا ما وقتی با شخصیتی همچون آیت الله مهدی احمدی میانجی برخورد می کنید در وهله ی اول می گوییم ایشان یک عالم برجسته و از مدیران ارشد قوه ی قضاییه هستند و در وهله ی دوم هم خواهیم گفت ایشان فرزند آیت الله احمدی میانجی اند پس هیچگاه به ایشان از دیدگاه آقازاده ی صرف نگاه نمی شود. منظور بنده از آقازادگان افرادی هستند که تنها وجه تمایزشان با افراد عادی نام و نشان پدرانشان است. ۲)ما مثل بعضی از جریان ها و اشخاص نیستیم که وقتی نان مان داخل روغن رفت دلسوز نظام شویم و وقتی منافع مان به خطر افتاد شعار (( نه غزه نه لبنان ؛ جانم فدای ایران )) و یا (( رای من رو پس بدین! )) را سر بدهیم. ما همیشه در یک خط سیاسی هستیم اما در مورد احمدی نژاد؛ مگر قرار است من جوابگوی تمام اشتباهات احمدی نژاد باشم؟ مگر شما جوابگوی اشتباهات شیخ حسن روحانی هستید؟ شما دوست آقای فرماندار و از حامیان ایشان هستید ؛ شما باید جوابگوی انتقاد ناپذیری ایشان باشید؟ ۳)علی مطهری با آن مدرک دکتری فوق فوقش در یک دانشگاهی استادیار می شد و تدریس می کرد ؛ رای آوردن در حوزه ی انتخابیه ی تهران که سیاست مداران بنام در آن ناکام مانده اند بلاشک دلیل دیگری جز خوش نامی پدرشان ندارد. ۴) مصونیت تا جایی است که امنیت ملی زیر سوال نرود تشکر بی نهایت از حسن نظر حضرتعالی
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۲۴
تااینجااز5نفر4نفرمخالف مقاله شماست 1نفرنیزموافق نظرشماست
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۱۲
.............
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۰۸
آقای علی مطهری نه مدرس زمان است و نه عامل MI6 ، بلکه متهوری سطحی نگر است که هنوز در نیافته که پیاده نظام برخی جریان های سیاسی زاویه دار با نظام شده و در زمین فتنه گران بازی می کند. او هنوز این مساله را درک نکرده که اقدامات و مواضع اخیرش در راستای منافع کسانی است که قاتلان اندیشه پدرش بوده و هستند.
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۳:۰۳
با سلام تا زمانی که قوانین قوی در جامعه حکمفرما و نهادینه نشود و اشخاص و سازمانها و نهادها و سایر ارگانه اعم از شخصی و دولتی با ساز خود بنوازند و بجای قدرتمند کردن قوانین خوب سعی در قدرتمند کردن اشخاص وولو بصورت غیر قانونی و یا دور زدن آن انجام گیرد و فرهنگ تملق و چاپلوسی وهزار چهره بودن ورشوه گیری و زیر پاکشی که ریشه در عهد قاجاریه دارد در فرهنگ جوامع ادامه پیدا کند مطمئنا شاهد وضعیت اسفبارفعلی خصوصا در کشورهای جهان سوم راشاهد خواهیم بود و ...؟
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۲:۴۳
آقای نایبی در مورد بزرگان مثل آقای دکتر مطهری باید بزرگان صحبت کنند و نظر دهند نه شما.
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۲:۳۵
پدرام جان؛ مشکل شما با آقازاده ها نیست، مشکل شما با حاکمیت قانون است! عوضی، بزغاله و خس و خاشاک حسین پوربهرامی
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۲:۲۶
با خواندن این متن چند سئوال به ذهنم متبادر شد: 1 ـ آیا هر که آقازاده شد لزوما نباید رشد سیاسی و مدیریتی بکند؟ یعنی آیا هر آقازاده ای لزوما گیج و کم هوش و فراست است؟ مثلا همشهری ما میرزا مسعود انصاری وزیر امورخارجه قاجار بود. 80 سال بعد از فوت او نوه اش مشاور الممالک توسط حکومتی دیگر (نه قاجار بلکه پهلوی) به وزارت امورخارجه منصوب می شود. آیا به گناه اینکه پدرش آقا هست باید به استعداد این آقازاده چشم پوشید؟ 2 ـ آیا دلنگرانی شما به نظام و انقلاب همین روزی که مطهری صحبت کرد گل کرد؟ چرا وقتی رئیس جمهور محبوبتان به حکم ولایی تمکین نمی کرد نگران نبودید؟ چرا وقتی با تحریک مخالفان خود (ولو فتنه گران) و خطاب آنها با خس و خاشاک یا بزغاله آتش فتنه را شعله ورتر می کردند نگران نبودید؟ چرا وقتی ایل و تبارش همه جا را اشغال کرده بودند نگران نبودید؟ 3 ـ فارق از آقازادگی آقای مطهری، اگر مجرداً به ایشان نگاه کنیم یک فرد تحصیل کرده تا مقطع دکترای فلسفه و کلام و مهندسی مکانیک در دانشگاههای تبریز، علم و صنعت و دانشگاه تهران یک فرد باهوش نیست؟ 4 ـ و اما در مورد نطق ایشان باز فارق از اظهارنظر در مورد محتوای آن، هر نماینده مجلس آزاد است در تریبون مجلس طرح، عقیده و ایده های خود را اظهار کند و از این نظر مصونیت قضایی دارد. ظرفیت ها را باید بالا ببریم و حرف مخالف را بشنویم و منطقا پاسخ دهیم.
۹۳/۱۰/۲۲ ۲۱:۵۶
فارغ از هرگونه ملاحضات سیاسی، بنده شخصا این پدیده شخص محوری را محکوم می کنم.

اخبار روز