کد خبر: ۳۸۶۶۱
۹۰۶ بازدید
۷ دیدگاه

برکناری غیرمنتظره حیدری آزاد، تدبیر یا بی تدبیری دولت؟!

۱۳۹۴/۱/۳۰
۲۱:۳۱

برکناری غیرمنتظره حیدری آزاد، تدبیر یا بی تدبیری دولت؟!
عصر روز چهارشنبه خبر برکناری اسماعیل حیدری آزاد فرماندار میانه در حالی منتشر شد که هیچ کس انتظار شنیدن آن را نداشت.در طول مدت 14 ماه حضور آقای حیدری آزاد در میانه، وی رابطه مستحکمی با اقشار مختلف مردم ایجاد کرده بود که همه آنهایی که سودای نمایندگی مجلس در سر می پروراندند از محبوبیت روافزون او در هراس بودند.
حیدری آزاد کسی بود که از بدو ورودش به میانه توانست معضل ناتوانی در مدیریت اجرایی شهرستان را برطرف کند و از همان ابتدا با قاطعیت با دستگاههای اجرایی رفتار می کرد.او شان از دست رفته فرماندار ویژه میانه را دوباره به جایگاه واقعی اش بازگرداند تا سایر مسئولان شهرستان، نماینده عالی دولت را کارمند یا زیردست خودشان به حساب نیاورند.
صبح روز پنجشنبه در کمتر از 24 ساعت بعد از انتشار خبر عزل اسماعیل حیدری آزاد، مراسم تودیع و معارفه بدون حضور استاندار و درمیان بهت و حیرت مردم برگزار شد. شاید این برکناری ناگهانی از سوی دولتی که مدعی تدبیر و امید است پذیرفته نباشد زیرا که هیچ نشانی از تعقل و تدبر پشت پرده این برکناری ناعادلانه نیست.
نکته دیگری که قابل تامل است جایگاه شهرستان میانه در استان به عنوان فرمانداری ویژه می باشد که فرماندار شهر در حکم معاون استاندار و فرماندار ویژه است حال این سوال مطرح است که چرا با وجود این حساسیت شخص استاندار برای تودیع و معارفه حیدری آزاد نیامده و معاونش را برای تودیع معاون دیگرش به میانه فرستاده است؟!
آیا این حرکت استاندار آذربایجان شرقی را می توان چیزی جز تحقیر میانه ایها تفسیر نمود؟؟؟
نکته بعدی فرد جایگزین حیدری آزاد است که از سال 84 هیچ گونه مسئولیت اجرایی حائز اهمیتی نداشته  و احتمالاً با توجه به شرایط سیاسی خاص شهرستان میانه نتواند به راحتی خودش را با ساختار وفق بدهد.

نکته دیگری که می توان اشاره کرد وضعیت اسفناک بیکاری در شهرستان میانه و مسائل مربوط به واگذاری فولاد و گیربکس سازی و... است که شرایط را بحرانی کرده و با وجود این جریانات میانه نیازمند فرمانداری مقتدر و کارآمد بود نه یک سرپرست که ادامه حضورش در شهرستان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
همه اینها را گفتم تا مسئولان استان بدانند که مردم میانه نسبت به تغییرات عجولانه ای که صورت گرفته ناراضی هستند و از دولت تدبیر و امید خواستار ارائه توضیحات در این زمینه می باشند.

****************

مطالب مرتبط :

مطالب مرتبط :

با یک سناریوی شوم فرماندار میانه برکنار شد

انتقاد شدید مددی از استاندار و وزیر کشور؛ مگر ما خارجی هستیم که تغییر فرماندار را به ما نگفتید؟

پایان ماموریت حیدری آزاد در فرمانداری میانه

برکناری غیرمنتظره حیدری آزاد، تدبیر یا بی تدبیری دولت؟!

حیدری آزاد عزیز رفت

با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، فرماندار جدید شهرستان میانه معرفی شد

آنچه در جلسه تودیع و معارفه فرماندار ویژه میانه گذشت ؛ حیدری آزاد : سینه مالامال درد است / به جای اسلحه کشی می توانستم برکنار کنم

خبرگزاری پانا: اعتراض گسترده مردم و مسئولین و اصحاب رسانه به برکناری حیرت آور فرماندار میانه

حیدری آزاد، بدون شرح

جناب حیدری آزاد سرتان را بالا بگیرید ، نمره مردم به شما بیست است

تغییر عنوان در 3 روز ؛ فرماندار ویژه شد سرپرست / فرمانداری ویژه شد فرمانداری

بیایید قدردان زحمات مسئولان دلسوز و کاردان که شب و روزشان را برای خدمت به همنوعانشان صرف می کنند باشیم

بازهم اتفاق نادردیگری درشهرمان رخ داد...................!!!!!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۱/۲۳ ۲۳:۰۲

حیدری آزاد فرشته بود که قوچان از دستش داد.واقعا مردی بی نظیر و بلند نظر است.دوستار شما اهالی قوچان و کوچک شما خانواده الهی زاده

۹۴/۲/۱ ۱۸:۱۴
با سلام به خدمت مردم خوب و با فهیم میانه جناب آقای حیدری آزاد که در دو دوره قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان سراب نامزد انتخابات شده بود با اینکه مردم اطلاعات کافی از عملکرد ایشان آگاهی نداشتند اما رای خوبی آورد و در بین مردم محبوبیت داشت انشاا... روزی برسید ایشان نماینده یا فرماندار شهرستان سراب بشود
۹۴/۱/۳۱ ۰۸:۵۱
حامدجان عدم حضور استاندار در مراسم تودیع و معارفه ،تحقیر میانه ایها نیست بلکه کم لطفی به مجموعه و فرماندارهای خودش می باشد. ممنون بابت مطلب
۹۴/۱/۳۱ ۰۰:۴۷
واقعا افتضاحه توی این شهر نمی دانم چه قدر پشت پرده ها وجود دارد واقعا مردم را چه تصور کرده اند؟ سال پیش مامور نیروی انتظامی در وسط میدان شهر خودکشی کرد و هنوز هم نتیجه آن برمردم مشخص نیست و حالا یک خادم ملت که مردم دوستش داشتند و مردی کاردان بود یک شبه تغییر کرد و کسی جوابگو نیست.
۹۴/۱/۳۰ ۲۳:۱۸
بنده شنیدم نود درصد فرمانداران سراسر کشور جابجا می شوند نه بر کنار خب این یه تاکتیک وتکنیکی هست که دولت تدبیر و امید با تدبیری تدارک دیده است
۹۴/۱/۳۰ ۲۲:۲۹
اقای استاندار خودش میدونسته چیکار میکنه، از شرمنده گیش نیومده (دنبال مقصر نگردید)
۹۴/۱/۳۰ ۲۲:۲۵
تا زمانی که تبریز... هست میانه به این شکل هست

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز