کد خبر: ۳۸۸۴۹
۸۶۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مراسم اختتامیه راهیان نور در واحد میانه برگزار شد

۱۳۹۴/۲/۲
۱۴:۰۲

خبرگزاری آنا: به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، مراسم اختتامیه راهیان نور با حضور حاج جواد غفاری مسئول بسیج مداحان سپاه عاشورا استان آذربایجان شرقی، مسئولین دانشگاه و جمعی از دانشجویان در سالن اجتماعات واحد میانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در ابتدای مراسم دکتر جلیل اجلی معاون آموزشی واحد میانه گفت: شما دانشجویان از یک سفر معنوی برگشتید و در این اردو با رشادت های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و رحیه جهادی و تعمیق ارزش های شهدا آشنا شدید.

وی افزود: شما دانشجویان باید آرمان های شهیدان را الگوی زندگی خود قرار داده و اکنون شماها سفیران فرهنگ ایثار و شهادت هستید.

در ادامه، سخنران مراسم حاج جواد غفاری با بیان اینکه حضور شما دانشجویان در مناطق جنگی دارای ارزش های زیادی است گفت: امروزه باید به این جوانان اعتماد کرد چون آنها بصیرت بالایی دارند و آن دانشجویی که تکلیف خود را به خوبی احساس کند، واقعاً یک دانشجو است.

وی اضافه کرد: اگر دانشجو بخوابد، جامعه می خوابد، اگر چیزی درک نکند و نفهمد، جامعه نیز نخواهد نفهمید. او باید بیدار باشد، بداند و انتقاد کند و سخنش را بگوید، اگر نباشد جامعه نیز نخواهد بود.

مسئول بسیج مداحان استان خاطر نشان کرد: شما از آن دسته از دانشجویانی هستید که تکلیف خود را بهتر دانسته و فروردین 94 را به خوبی آغاز کرده اید، زیرا شما از سفر معنوی راهیان نور آمده اید و روح معنوی خود را با شهدا صیقل داده اید.

غفاری 4 مسئله نماز، زکات، امربه معروف و نهی از منکر را از ثبات، پایداری و پیشرفت هر جامعه و خانواده دانست و عنوان کرد: نماز اول وقت برای هر فرد مسلمانی واجب و ضروریست، چون  مهمترین ستون زندگی بوده و نماز تشکر از خداوند است.

در پایان مراسم، از رؤسای دانشگاه ها و ادارات شهرستان به خاطر همکاری در اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی کشور با عنوان راهیان نور و همچنین از برگزیدگان مسابقات فرهنگی تجلیل بعمل آمد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز