کد خبر: ۳۸۹۰۳
۱۲۰۵ بازدید
۱۱ دیدگاه (۱۱ تایید شده)

بازهم پروژه نیمه تمام شهری/ بهتر نیست شورای شهر تجدیدنظر کند؟!

۱۳۹۴/۲/۲
۲۲:۵۲

تابحال برای خودتان این موضوع پیش آمده که به تنهایی یا بهمراه خانواده در شهر قدم بزنید و ناگهان در به در و کو به کو به دنبال سرویس بهداشتی بگردید!

و یا حتی برایتان پیش آمده که شخصی غریبه بی تاب و رنگ پریده و دستپاچه از شما بپرسد: آقا این طرفها سرویس بهداشتی سراغ ندارین؟

و یا درب منزلتان را بکوبند و با مقدمه ای پر از عذرخواهی بگویند: اجازه می دهید این بچه از سرویس بهداشتی تان استفاده کند؟

و مهم تر از همه شرمنده از این شوید که در پاسخ سوال کننده بگویید: نه ! این نزدیکیا سرویسی نیست!

این ها همه نشانه چیست؟ جز اینکه در شهرمان سرویس بهداشتی مناسبی وجود ندارد یا بهتر بگویم اصلا سرویسی وجود ندارد؟

و حالا می روم سر اصل مطلب...

شهرداری محترم میانه در سال 93 مبلغ 1 میلیارد و 500 میلیون ریال جهت ایجاد سرویس بهداشتی مجهز برای برادران و خواهران و حتی معلولین و درخور مردم و زائرین بارگاه امامزاده اسماعیل(ع) یا همان مسجد جامع که در مرکز شهر قرار داشته و جزء پر رفت و آمدترین مکان ها، مهمترین مرکز فرهنگی مذهبی شهرستان و به نوعی آبروی شهرستان محسوب می شود، مصوب و پرداخت کرد و این پروژه آغاز گردید.

در ادامه همین موضوع ، شهرداری در بودجه سال 94، به میزان همان مبلغ قبلی، بندی را به شورای شهر پیشنهاد کرد که در صورت تصویب و پرداخت برای خرید لوازم و تجهیز این سرویس بهداشتی هزینه می شد ولی شورای شهر علیرغم تایید فرماندار سابق شهرستان و نیاز شهر به چنین مکانی از تصویب آن خودداری نموده و پروژه نافرجام ماند.

این موضوع در حالی انجام صورت گرفت که شورای شهر به نتایج این تصمیم بی توجه است و بخشی از آن را می توان به این صورت عنوان نمود:

مکان مذکور جزو اماکن مفدس و تراز اول شهرستان است و اگر قرار بر احداث سرویس بهداشتی در شهر باشد، این محل بنا به دلایل مختلف از جمله بحث بعد از آزادسازی اطراف امامزاده، اهمیت و اولویت اتمام پروژه های نیمه تمام در دولت تدبیر و امید، بالا بودن امنیت این مکان و فاقد هزینه تملک بودن، ظرفیت بالای سرویس دهی این محل آن هم در مرکز شهر و بسیار موارد دیگر باید از اهمیت بالایی در مصوبات شورا برخوردار می بود ولی انگار از نظر شورای اسلامی شهر، این مکان اصلا جزو شهر نیست و ترجیح داده می شود هزینه ها در مکان های دیگر شهر صرف شده سرویس هایی ساخته شود که هم امنیت ندارند و هم بعد از مدتی تجهیزات آن به سرقت رفته و از نظر بهداشتی نیز وضعیت بسیار نامناسب به خود می گیرند.

آیا بهتر نیست شورای محترم شهر دوراندیشانه به موضوع بنگرد و در تصمیم خود تجدیدنظر کند؟

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۲/۳ ۱۲:۵۲
[quote name="من"] سال اول هم شورای شهر اشتباه کرده بودجه تصویب کرده. مگه اونجا ماله شهرداری هست یا جز املاک شهری محسوب میشه؟ لطفا از احساسات مذهبی مردم برای پیشبرد اهدافتون استفاده نکنید [/quote] پس بفرمایید ا زخارج آورده اند اگر از وظایف آگاه نیستید اظهار نظر نفرمایید
۹۴/۲/۳ ۱۲:۱۶
اطلاع رسانی شورای شهر بسیارضعیف است گویا ترجیح می دهند گمنام خدمت کنند
۹۴/۲/۳ ۱۱:۱۱
دقيقا يكي از أعضاء هيت امنا امامزاده به شدت با اين كار مخالف بود... به نظرم امام جمعه بايد جوابگو باشد.اين طرح از اول ايراد داشت
۹۴/۲/۳ ۱۰:۲۹
سال اول هم شورای شهر اشتباه کرده بودجه تصویب کرده. مگه اونجا ماله شهرداری هست یا جز املاک شهری محسوب میشه؟ لطفا از احساسات مذهبی مردم برای پیشبرد اهدافتون استفاده نکنید
۹۴/۲/۳ ۱۰:۲۴
شورای یعنی ژست . شورای یعنی شهرت ...
۹۴/۲/۳ ۱۰:۲۲
اخه بعضی مسعولین باید عوض بشن متاسفانه نمیشن انهایی که نباید عوض بشن زود برداشته میشن
۹۴/۲/۳ ۱۰:۰۰
ای بابا کجای کاری تا بوده همین بوده آدم واقعا شرمش می یاد وقتی که یه غریبه می یاد و ازش میپرسه "آقا ببخشید این طرفها مسجد هست؟!!!" این سوال میدونید یعنی چی؟؟؟ یعنی اینکه بیچاره دنبال دستشویی میگرده اینجوری به نظر من یه جوری به مساجد هم بی احترامی میشه چرا؟ برای اینکه افراد برای نماز نه ، برای... به مساجد میروند
۹۴/۲/۳ ۰۸:۵۲
شورای شهر؟؟؟؟؟؟؟ اصلا چی هست؟؟؟
۹۴/۲/۳ ۰۸:۰۱
شوراهاي محترم به خواسته مردم ورشد وشكوفايي شهرستان واقعا پايبند باشند : اگر رجوع شود به روز قبل از انتخابات وسخنراني هايشان واقعا به شعار واهدافشان عمل نمايند خداوند ناظر اعمالمان است وبس؟
۹۴/۲/۲ ۲۳:۱۹
آقادلت خوش است شورا... شده سکوی پرتاپ مجلس
۹۴/۲/۲ ۲۳:۱۸
باسلام مطلبی کاملا بجایست. امیدواریم مجموعه شهرداری و شورای شهر گوش شنوا برای این مطالبات بحق شهروندان عزیز میانه ای داشته باشند. درضمن از دیگر فعالین این عرصه بخصوص از برادر بزرگوار مهرانپور دعوت میکنیم مثل قبل کاستی ها و مطالبات مردم عزیز در حوزه مدیریت شهری را از طریق همین رسانه، استحضار مدیران شهر انعکاس دهند. همینطور مسئولین نیز باید نسبت به این خواسته ها قویا بی تفاوت نباشند.

اخبار روز