کد خبر: ۴۲۷۱۱
۷۹۵ بازدید
۳ دیدگاه (۲ تایید شده)

افتتاح اولین مرکز غربالگری بینائی کودکان 6-3ساله درمیانه با دستگاه مخصوص

۱۳۹۴/۴/۲
۱۴:۰۴

بسمه تعالی

قابل توجه همشهریان گرامی

در دنیا بیش از 120 میلیون نفر مبتلا به تنبلی چشم وجود دارد. اگر این بیماری به موقع تشخیص داده و درمان نشود، فرد را از هر دو چشم بسیار کم بینا یا نابینا خواهد کرد. تنبلی چشم علت نابینایی یا کم بینایی بیش از یک میلیون نفر از مردم کشورمان است. حسرت بسیاری از آنها این است که چرا در کودکی معاینه و درمان نشده اند. در کشور ما بیش ار 1 میلیون نفر مبتلا به تنبلی چشم هستند. اگر این بیماری به موقع تشخیص داده و درمان نشود فرد را از هر دو چشم بسیار کم بینا یا نابینا خواهد کرد.در سال 93در برنامه ی کشوری پیشگیری از تنبلی چشم، 99600 کودک مورد سنجش بینایی قرار گرفتند. در سال گذشته 59% کودکان 6-3 ساله کشور تحت پوشش برنامه پیشگیری از تنبلی چشم قرار گرفته اند.بنابراین با عنایت به اهمیت موضوع بینائی و سلامت چشم انسانها و براساس بررسهای انجام گرفته و نظر متخصصان و چشم پزشکان امکان تشخیص و درمان مشکلات بینائی در همان سنین خردسالی هر انسان خیلی راحت و آسان می باشد که در صورت عدم جدی گرفتن این مسئله از طرف بزرگان و والدین کودکان ممکن است خدای ناکرده مشکلات حاد یا بعضا غیر قابل جبرانی را برای فرد در سنین بالا به دنبال داشته باشد لذا بدینوسیله اعلام می گردد که برای اولین بار در میانه عزیزمان نیز همانند سایرشهرهای استان مرکز شنجش بینائی کودکان گروه سنی 6-3 ساله بوسیله دستگاه مخصوص غربالگری بینائی ایجاد گردید و در حال حاضر آماده خدمت رسانی در گروه سنی مذکور به همشهریان عزیز می باشد

      بهترین سن برای پیشگیری از تنبلی چشم کودکان زیرسن 5 سال می باشد

  • برای معالجه تنبلی چشم فرزندانتان فردا خیلی دیر است. این بیماری اگر به موقع تشخیص داده و درمان نشود فرد را از یا هر دو چشم بسیار کم بینا یا نابینا خواهد کرد.
  • حسرت بسیاری از بزرگسالان کم بینا و نابینای امروز این است که چرا در کودکی معاینه و درمان نشده اند.
  • چشمهای فرزند دلبندم زیباست، اما آیا بینایی آنها نیز کامل است؟
  • با مراجعه به موقع برای سنجش بینایی کودک خود، بینایی کامل را به او هدیه کنید.
  • برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم، راهی برای کاهش کم بینایی.
  • (همراه داشتن شناسنامه کودک برای غربالگری الزامی می باشد)

آدرس موسسه: میانه خیابان معلم جنوبی پایین تر از ارشاد طبق همکف ساختمان داشلی ورگان(موسسه ارمغان سلامت میانه)

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۳ ۲۲:۰۱
جای بسیار خوشحالی است که این مرکز در میانه دایر شده تا مردم شهرستان از رفتن به تبریز خودداری کنند.
۹۴/۴/۳ ۰۸:۴۴
سلام هزینه استفاده از این خدمات به ریال چقدر می باشد؟ آیا بیمه تامین اجتماعی آن ر ا پوشش می دهد؟ در صورت منفی بودن مورد 2، موسسه ارمغان سلامت با کدام یک از بیمه های تکمیلی قرارداد دارد؟

اخبار روز