کد خبر: ۴۳۲۸
۸۸۷ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ميانه:

اطلاعات و آمار از شاخصه های مقایسه کشورهاست

۱۳۹۰/۶/۳۰
۰۰:۱۷

فرماندار شهرستان میانه با بیان اینکه یکی از شاخصه های مقایسه کشورها بحث اطلاعات و آمار است، گفت: از جمله راههای جمع آوری اطلاعات عمومی نیز انجام سرشماری است.

تقی خلفاپور طی مصاحبه ای از آمادگي شهرستان براي سرشماري نفوس و مسكن خبر داد و گفت: كارهاي اجرايي  و مقدماتی اين سرشماري آغاز شده و از تمامي نهادها و دستگاههاي شهرستان انتظار مي رود تا یاریگر ما در انجام اين سرشماري حجيم و سنگين باشند.
تقي خلفاپور زمان اجراي سرشماري را از دوم آبان ماه سال جاری  تا بيست و دوم عنوان كرده گفت: در اين راستا نياز است تا جلسه اي با همكاران بهداشت و درمان علي الخصوص بهورزان شهرستان برگزار شده و آموزش و پرورش نيز در جهت توجيه مديران مدارس و انتقال موضوع به دانش آموزان و نيز جلساتي توسط بخشداران شهرستان براي بيان اهميت موضوع در روستاها و بخشها برگزار شود.
وی در ادامه با تاکید بر نقش آموزش در سرشماری ها اظهار داشت: آموزش در سرشماری ها  نه تنها موجب کاهش خطا می شود بلکه کیفیت اطلاعات سرشماری را نیز افزایش می دهد.
خلفاپوربا بیان اینکه سرشماری از کارهای ملی است افزود: سرنوشت کشور بستگی به اطلاعات و آمار دقیق می تواند امر توسعه در تمامی زمینه ها را تحقق بخشد.
وی همچنین با اشاره به موضوع آموزش آمارگیران که در این سرشماری فعال هستند، اظهار داشت: در کنار آموزش شیوه های جمع آوری اطلاعات باید چگونگی رفتار آمارگیران با خانواده ها نیز آموزش داده شود که این موضوعی بسیار مهم است به طوری که خانواده ها بتوانند بیشترین اعتماد را به آمارگیران در ارائه اطلاعات صحیح داشته باشند.
گفتنی است : پیش از این سرشماری ها در کشور هر 10 سال یک بار انجام می گرفت که به منظور تسریع و تحقق برنامه های توسعه، از این به بعد سرشماری ها هر پنج سال یکبار انجام خواهد شد

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز