کد خبر: ۴۴۱۷
۱۲۵۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ارتباط اینترنتی مراکز انتقال نفت شمالغرب برقرار شد

۱۳۹۰/۷/۱۲
۲۳:۵۸

معاون مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرب، از راه اندازی ارتباط اینترنتی تمامی مراکز انتقال نفت و تاسیسات تابعه این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر،  محمود حاتمی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران  با اشاره به ارتباط اینترنتی مرکز انتقال نفت قره چمن، افزود: سیستم ارتباط اینترنتی این مرکز حدود شش ماه است که مورد بهره برداری قرار گرفته، اما سیستم ارتباط اینترنتی سه مرکز اشتهارد، ابهر و ایده لو طی 2 ماه گذشته به بهره برداری رسیده است.
 
وی ادامه داد: اینترنت مرکز انتقال نفت قره چمن به صورت ADSL بوده و در مراکز اشتهارد و ایده لو به ترتیب از طریق نصب تجهیزات رادیویی، یونیت DS-LAM (اشتهارد) وGSM-MODEM (ایده لو) در بخش های اداری و سازمانی دایر شده است.
 
معاون مخابرات منطقه شمالغرب، با بیان اینکه اولویت راه اندازی اینترنت با مراکز محروم است، افزود: چهار مرکزی که  اخیراً اینترنت آنها راه اندازی شد از مراکز محروم بودند، اما مابقی تأسیسات یا مراکز به دلیل اینکه در نزدیکی شهرها قرار دارند، عملا ً مشکل خاصی از این نظر ندارند.
 
حاتمی یادآور شد: راه اندازی اینترنت در مرکز ابهر به دلیل نزدیکی آن به شهر ازطریق ADSL و در مرکز ایده لو به دلیل محدودیت امکانات مخابراتی، فعلاٌ از یونیت های GSM_MODEM استفاده شد.
 
وی گفت: علاوه بر نقاط یاد شده اینترنت در دفاتر رؤسای سایر مراکز شامل تبریز، ارومیه، میاندوآب، مراغه، میانه، سراب، اردبیل و زنجان بصورت ADSL دایر شده است.
 
معاون مخابرات منطقه شمالغرب، همچنین از تحت پوشش قرار دادن بخش های اداری و منازل سازمانی مرکز منطقه خبر داد و افزود: هم اکنون در حال بررسی اینترنت مرکز منطقه هستیم و تا چند روز آینده 3 آنتن 360 درجه در این مرکز جهت پوشش تمامی منازل سازمانی نصب خواهد شد.
 
حاتمی ادامه داد: دستگاه گیرنده دیجیتال نیز برای مهمانسراهای مراکز استان های زنجان، ارومیه و تبریز خریداری شده و امکان پخش 15 کانال تلویزیونی در این مراکز فراهم شده است.
 
وی افزود: حداکثر تا دو ماه آینده شبکه کابلی در چهار مرکز اصلی انتقال نفت و مرکز منطقه شمالغرب برقرار می شود.
 
شرکت خطوط لوله و مخابرات منطقه شمالغرب یکی از مناطق یازده گانه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است که از سال 1355 وظیفه حفظ و نگهداری خطوط لوله و متعلقات آن و همچنین انتقال و تأمین خوراک نفت خام پالایشگاه و بخشی از نیازهای پتروشیمی تبربز، انواع فرآورده های مورد نیاز استانهای زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل و سوخت نفت و گاز نیروگاههای اردبیل و ارومیه را بر عهده دارد.
 
مرکز این منطقه در شهر زنجان واقع شده است و این منطقه دارای شش مرکز انتقال نفت اشتهارد، ابهر، ایده لو، ترکمانچای، تبریز و میاندوآب و شش تأسیسات در شهرهای زنجان، میانه، سراب، اردبیل، مراغه و ارومیه بوده و روزانه حدود سی میلیون لیتر نفت خام و فراورده های نفتی را از طریق خطوط لوله از منطقه تهران دریافت و به شمالغرب کشور انتقال می دهد.
  
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز