کد خبر: ۶۱۰۹
۱۹۸۴ بازدید
۵ دیدگاه (۳ تایید شده)

مقطع دكترا در دانشگاه بناب راه اندازی شد

۱۳۹۱/۳/۲۰
۱۸:۱۱

 

بناب، تبریز- رییس دانشگاه بناب از ایجاد دو رشته دكترا در این دانشگاه خبر داد.دو رشته تحصیلی در مقطع دكترا در دانشگاه بناب راه اندازی شد

' قربانعلی حقیقت دوست ' روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: با تصویب نهایی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری دو رشته دكترای تخصصی هندسه و فنوتیك در این دانشگاه بناب ایجاد شد و از مهر ماه امسال در هر رشته 4 نفر دانشجو پذیرش می شود.

وی افزود: این دانشجویان از طریق آزمون نیمه متمركز سازمان سنجش پذیرفته می شوند.

حقیقت دوست همچنین از ایجاد رشته آنالیز ریاضی در مقطع كارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد و گفت: در این رشته نیز از مهرماه امسال 3 نفر دانشجو پذیرفته خواهد شد.

وی عامل اصلی ایجاد این رشته ها را داشتن پتانسیل موجود علمی ازجمله اعضای هیات علمی مجرب و برگزاری همایش بین المللی هندسه و توپولوژی در سال گذشته در این دانشگاه اعلام كرد.

رییس دانشگاه بناب همچنین توسعه رشته های كم فارغ التحصیل و پركاربرد بویژه در مقطع كارشناسی ارشد را از اولویت های آموزشی این دانشگاه عنوان كرد و گفت: با توجه به پتانسیل و گرایش منطقه در زمینه های صنعتی و كشاورزی، بر روی تاسیس رشته های مرتبط با این زمینه ها سرمایه گذاری خواهیم كرد.

وی افزود: در رشته های مقطع كارشناسی هم با وجود اینكه مجوز راه اندازی داریم اما به علت كمبود فضای آموزشی فعلاً قادر به پذیرش دانشجو نیستیم.

حقیقت دوست تعداد دانشجویان دانشگاه بناب را یكهزار و 500 نفر اعلام كرد و گفت: پیش بینی می شود با افتتاح ساختمان جدید آموزشی در مهرماه امسال تعداد دانشجویان این دانشگاه به دو هزار نفر برسد.

رییس دانشگاه بناب از تدوین و ترسیم چشم انداز جامع توسعه این دانشگاه خبر داد و گفت: با رویكردی كه در تدبیر سیاست ها و اولویت های كاری این دانشگاه پیش بینی شده در آینده ای نه چندان دور به درجه دانشگاه جامع دست خواهیم یافت.

حقیقت دوست اظهاركرد: با تاسیس و راه اندازی رشته های تحصیلی بین رشته ای، در جهت تولید علم و گسترش علوم كاربردی و فنی حركت خواهیم كرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱/۱۱ ۰۲:۱۹
دوست عزیز یا کامنت حق گو را حذف کن یا کامنت منو منتنشر کن یکم درقبول واقعیات شهامت داشته باش اینم بگم توسعه بناب افتخار توست یعنی اگه بناب توسعه پیدا نکنه همان بودجه را به کاشان و نیشابور وبابل میبرند وتو خوشحال نیستی که این توسعه نصیب شهرهای آذربایجان شده؟
۹۱/۳/۲۲ ۱۲:۰۸
[quote name="مهدی"]این خبر ربطی به میانه نداشت[/quote]
ربطش در اینه که در شهر کوچکی مثل بناب چندین رشته درجه یک مهندسی تا مقطع کارشناسی ارشد وجود داشت و دو رشته تا مقطع دکتری اضافه شده!!
میانه فقط دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارد
۹۱/۳/۲۱ ۱۲:۴۸
این خبر ربطی به میانه نداشت

اخبار روز