کد خبر: ۶۱۸۱
۲۴۹۳ بازدید
۷ دیدگاه (۶ تایید شده)

تغییرات مدیریتی/ انتصاب فرمانداران جدید

۱۳۹۱/۳/۲۷
۱۹:۵۱همانطور که پیش بینی می شد و از ابتدای سال جاری هم شاهد آن بوده ایم، قطار مدیران استان شروع به پیاده کردن برخی مسافران خود کرده است.

هرچند روی کار آمدن نمایندگان مجلس نهم در استان که اغلب نیز چهره هایی جدید هستند از دلایل اصلی آغاز این تغییرات مدیریتی محسوب ارزیابی می شوند ولی باور عمومی برای ایجاد تحولات اساسی در استان و همچنین برخی تغییرات اجتناب ناپذیر به علت ادغام سازمانها و موارد دیگر، از جمله علل عمده ای هستند که روند تغییر و جابجایی مدیران استان را موجب شده است.

در این راستا شنیده شد که حکم تغییر و انتصاب ۳ فرماندار جدید استان زده شده و بزودی فرمانداران جدید هریس سراب و جلفا شروع بکار خواهند کرد.

دکتر سعادتی، معاون جوان آموزش و پرورش استان با حکم استاندار به عنوان فرماندار جدید سراب منصوب و جایگزین بیرامی کهنه کار شده است. یک ماه پیش بود که بیرامی فرماندار سراب بازنشسته شد و بی سر و صدا مسند فرمانداری را ترک کرد.

همچنین مختار سیفی، معاون سیاسی فرماندار تبریز و با سابقه طولانی خدمت در سپاه، به عنوان فرماندار جدید جلفا منصوب شده است. وی بجای سرهنگ رنجبر فرماندار فعلی این شهرستان فعالیت خواهد کرد.

آخرین فرماندار تازه منصوب استان، داریوش مرادی است که به سمت فرماندار هریس تعین شده است. وی که اهل آذربایجان غربی و بخشدار فعلی هریس است بجای پیغامی، فرماندار فعلی این شهرستان منصوب شده است.

علاوه بر اینها در برخی محافل شنیده می شود که فرمانداران ملکان و هشترود هم که در شرف بازنشستگی هستند کاندیدای جدی تغییر هستند. همچنین فرمانداران مرند، عجب شیر و ورزقان هم کاندیدای محتمل تغییر و یا جابجایی ارزیابی شده اند.

گفتنی است در بین فرمانداران استان تنها نمایندگان منتخب شبستر، اهر، کلیبر و خدا آفرین بخصوص در ایام انتخابات هماهنگ با فرمانداران این شهرستانها بودند و در بقیه شهرستانها به نظر می رسد این هماهنگی وجود ندارد.

تغییرات داخل مجموعه استانداری هم که با کنار رفتن رئیس روابط عمومی از ابتدای سال جاری شروع شد، هرچند قرار بود به ایستگاه تغییر معاون سیاسی برسد ولی بعد از یکی دو هفته طرح در رسانه ها و گمانه زنی های مختلف در این خصوص که حتی تا انتخاب نفر جدید – که از فرماندهان سابق نیروی انتطامی استان بود- کشیده شد، ولی چندی بعد شنیده شد استعفای آژیده با توصیه و اصرار برخی در استان و وزارت کشور منتفی شده است.

این در حالیست که همزمان با منتفی شدن این تغییر، شنیده می شود که بجای وی یکی از مدیران پرنفوذ که مورد انتقاد تهران و برخی دیگر در استان است کاندیدای جدید تغییر می باشد.

علاوه بر این شنیده شد که بزودی چند سازمان و اداره کل استان نیز شاهد اعمال تغییرات مدیریتی جدید خواهند بود.

سازمان جدید التاسیس صنعت و تجارت که چندین ماه است در بلاتکلیفی انتخاب مدیر کل به سر می برد و همچنین منطقه آزاد ارس که از سال گذشته معطل تعیین یک مدیرعامل می باشد از جمله دستگاه هایی هستند که بزودی صاحب رئیس جدید خواهند شد.

همچنین زمزمه تغییر مدیران کل چند اداره دیگر نیز به علت پایان دوره مدیریتی و یا ضعف عملکرد، مدتی است که بر سر زبانها افتاده است که باید منتظر روزهای آینده و نتیجه لابی های صورت گرفته شد.

البته احتمال چند تغییر و جابجایی دیگر نیز در مجموعه دستگاههای اجرایی استان محتمل به نظر می رسد.

گفتنی است پیش از این و در یک ماه اخیر مدیرکل اداره تربیت بدنی و جوانان آذربایجان شرقی، ناگهانی و بدون اطلاع قبلی تغییر کرد و اسبقیان خوش آوازه که به عوان سرپرست فدراسیون قایقرانی منصوب شد، جای خود را به محمودی اصل داد.

ماه گذشته، مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان شرقی هم که حاصل ادغام دو اداره مسکن و شهرسازی و راه و ترابری بود انتخاب شد و با کنار رفتن خلیلی مرد(مدیرکل سابق مسکن و شهرسازی)، علیزاده(مدیرکل راه و ترابری) به ریاست این سازمان جدید التاسیس تعیین شد.

همچنین چند هفته پیش، صادقی مدیرکل با سابقه منابع طبیعی استان هم تغییر کرد و وی سرانجام جای خود را به مهندس داودی داد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۳/۲۹ ۱۶:۱۰
منتظر خبرهای جدید در مورد شهر خودمان هم باشید !
۹۱/۳/۲۷ ۲۱:۱۸
به نظر من شیوه عملکرد افراد برگزیده با هم فرقی نمی کند انگار که فتو کپی هم هستند هر کسی بیاید وضع همین است . شاهکار کند جلوی بدتر شدن اوضاع را می گیرد
۹۱/۳/۲۷ ۱۸:۳۱
[b]چندین سال است که این می رود آن می آید ، مردم عادی و ضعیف چه سودی برده اند ؟[/b]
۹۱/۳/۲۷ ۱۸:۱۱
در بین شهرهای آذربایجان شرقی ،هریس ، سراب و جلفا هستند که فرمانداریشان تغییر کرده است و هنوز خبری از تغییر آقای صادقی اصل درج نشده است .
۹۱/۳/۲۷ ۱۸:۱۱
تغییراتی که سودی نداشته باشد ، بی ارزش خواهد بود.
۹۱/۳/۲۷ ۱۷:۵۵
سلام ظاهرا خبری از فرماندار مراغه که همشهری ما هستند ندارید شنیده ها حاکی از تغییر ایشان میباشد که خدا کند این اتفاق نیفتد انشالله

اخبار روز